2019’DA BİR AKILLI TELEFON SATIN ALMADAN ÖNCE DİKKAT ETMENİZ GEREKEN 7 ŞEY

Bu yıl akıllı telefonlar için ekonomik ama teknoloji odaklı bir yıl oldu ve şimdi gelişen markaların müşterilere ulaştığı büyük bir etki alanı var. Üstün markalarla birlikte, bazı yeni gelişen akıllı telefon markaları bütçe kısıtlamalarında üstün özellikler sağlıyor. Alternatiflerin artmasıyla birlikte, müşterilerin akıllı telefon seçimlerine göre daha akıllı ve seçici olmaları gerekir. İşte önümüzdeki yıl bir akıllı telefon satın almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken 7 şey.

  1. Bütçe

Bütçe, bir akıllı telefonu satın almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken en önemli şeydir; çünkü bu, belirli bir fiyat aralığında telefonları seçmenize veya kısa listeye almanıza engel olur. Bütçe, kendi menzili içinde satın alabileceğiniz en iyi akıllı telefonu seçmenize de izin verir. Mükemmel satın alma için fetihten önce başlamanız gereken en önemli şey budur. Bütçenizde kefil olabileceğiniz çok geniş bir yelpaze var sadece Affordable cep telefonları gibi çevrimiçi mağazalarla yapabileceğiniz bir şey . Bütçenizden en iyisini aldığınızdan emin olun.

  1. Kamera

Yanınızdaki her bir kişinin DSLR veya bazı süslü kameralara sahip olabileceği DSLR’lerin bu çağında, akıllı telefonlar gömülü kameralarla oyunlarını gerçekten geliştiriyor. Artık akıllı telefon şirketleri de talebi nedeniyle kameraları tercih ediyorlar. Aynı zamanda sosyal medya ve kamera ile pozlama kabiliyeti nedeniyle artmıştır. Bir akıllı telefon seçmeden önce, kameranın özelliklerini, çözünürlüğünü, özelliklerini ve diğer yapılandırmaları özel olarak kontrol etmeniz gerekir. 4K kayıt, Özçekim modu, 360 derece kamera, HDR, yavaş çekim, zaman atlamalı, VR çıkartma vb. Gibi yeni gelişmeler yapıldı.

  1. Bellek

İki tür Bellek vardır, biri RAM (Okuma Erişim Belleği) ve diğeri ROM (Salt Okunur Bellek). RAM, cep telefonunun işlemcisi ile birlikte, ROM’unuzun depolandığı akıllı telefonunuzun hızını ve verimliliğini anlatır. RAM ile birlikte ROM’un kapasitesi de arttırılmalıdır. En az 4GB’ın üzerinde RAM bulunan akıllı telefonları aramalısınız.

  1. Görüntüle

Bir akıllı telefonun diğer bir önemli yönü, fiziksel bir özellik olan Ekran. Ve bir akıllı telefon için ideal seçenek 5.5 inç ila 6 inç olacaktır. Ayrıca çeşitli kaliteyi tanımlayan farklı tipte akıllı telefon ekranları mevcuttur. Çeşitli yeni akıllı telefon markaları, bazen makul bir fiyata sahip yeni teknolojiler sunmaktadır. LCLD, OLED, IPS, AMOLED, Süper AMOLED ekran gibi ekran tiplerini ve daha fazlasını duymuş olmalısınız.

  1. İşlemci

İşlemci akıllı telefonların karşılaştırılması ile göz ardı edilen bir başka faktördür, quadcore, Snapdragon, Octacore, MediaTrek ve daha pek çok farklı isim verilmiştir. Seçim yapmanın basit yolu, Gigahertz (GHz) ‘deki şartname terimini aramaktır. Daha fazla sayı daha fazla hız anlamına gelir ve bu daha hızlı işlemci. Kendinize bu şartnamenin ne kadarını kovalayacağınızı ve tam olarak ne kadar hızlı ihtiyacınız olduğunu sormanız gerekir. Oyun oynamayı tercih ediyorsanız, işlemci ekran ile birlikte sizin önceliğiniz olmalıdır.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
1.263 okuma
1 Mayıs, 2019
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat