Çevrimiçi sohbet odalarında yapmanız gerekenler

Görgü kuralları çevrimiçi ya da çevrimdışı herhangi bir söylemde çok önemlidir, söylem sırasında insanları yönlendirir.

İnternette, sohbetçilerin herkes için düzeltilebilir konularla ilgili tartışabilecekleri bir mekan sunan birçok sohbet odası topluluğu bulunmaktadır.

Birçok sohbet odasında kullanıcıların izlemesi gereken kurallar vardır. Bu kurallar, tartışma sırasında kimsenin rahatsız edilmemesini sağlamak için uygulanır.

1. Kendiniz hakkında, telefon numaranız, ev adresiniz veya iş adresiniz veya ofisinizin bulunduğu yer gibi hayati kişisel bilgiler vermiyorsunuz.
Gençler ya da öğrenciler için ailenizin kişisel bilgileri ya da okulunuzun adı ve yeri ya da günlük programınız gibi kendi bilgilerinizi vermeyin. Çünkü eğer bu tür bilgileri verirsen, sen ve ailen tehlikeye maruz kalacaktır.

2. Yalnız biriyle onunla çevrimiçi olarak tanışmaktan memnun değilim. Yanınızda bir arkadaşınızı veya ailenizin bir üyesini yanınıza almalısınız. Toplantıları, her şeyin yanlış olmasından dolayı üzülmekten çok güvenli bir ortamda yapmak daha iyidir.

3. Fotoğraflarınızı gönderirken gönderdiğiniz kişinin geçmişini kontrol etmeden fotoğraftan başka bir şey göndermeyin.
Eğer rahatsız edici ve belirsiz hissediyorsanız, en iyi karar göndermek değil.İçgüdü ve iyi yargıyı kullanmanız ve onun yerine fotoğrafını sormaya çalışmanız gerekir; kişinin arka planı hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız gerekir.

4. Kendinizi rahatsız eden bir mesaja cevap vermemelisiniz.
Cevaplama, yalnızca daha kötü iletilerin size gönderilmesini teşvik eder.
Kaba posterleri disiplin altına alma konusunda yardım için sohbet odasının yöneticisine rapor verin veya irtibat kurun.

5. Hiç övünmemeli. Doğru olmasına rağmen kimse ne dediğini bilecek ve eğer doğruysa, kimin umrunda?
Avlanma, sohbetler sırasında sorunlara neden olabilir, çünkü sizi aldatabilecek kişilere bir sinyal gönderirsiniz.
Kendiniz hakkında çevrimiçi övünmek isteyebileceğiniz tüm bilgileri sınırlamak daha iyidir.

6. Çevrimiçi sohbet ederken saygın bir kullanıcı adı veya takma ad göndermeniz gerekir.
Özellikle kadınlar için, yanlış tür dikkat çekecek cinsel isimler kullanmaktan kaçının. Kullanılacak isime karar verdiğinizde, en iyi niteliklerinizi ve çekmeniz gereken kişileri düşünmelisiniz.

7. Sohbet odalarında uygun bir muhafaza sürdürmelisiniz. Seks hakkında sohbet etmek isterseniz, bu tür davranışları teşvik eden yetişkin bir siteye gidin.
Bununla birlikte, ciddi bir ilişki istiyorsanız, yetişkin sohbet siteleri, yalnızca seks ve eğlence arıyor oldukları için orada bulunan çoğu kullanıcı gibi sizin için uygun olmayacaktır.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
623 okuma
12 Ocak, 2018
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Chat Sohbet siteleri