Chat Sohbet Siteleri

Merhaba Yerli Chat Sohbet Siteleri dostları.Sevgiler aşklar günümüzde nasıl yaşanıyor? Acaba gerçekten sevginin hakkını verebiliyormuyuz? Yada en küçük engelle bırakıyormuyuz sevdiğimizi. Ben düşüncelerimi söyleyim. Gerçekten seviyorum diyorsak! Sımsıkı tut sevdiğinin elini, son kez sarılıyormuş gibi sarıl. Hergün yeniden sev, hergün yeniden aşık ol; ama alışkanlıkmış gibi değil, sanki ilk kez aşık oluyormuş gibi sev. Bir gün bir çiçek al mesela, ertesi gün çikolata, ondan sonraki gün öp onu, seni bu kadar masum sevdiği için alnından öp. Illaki bir şey almak zorundada değilsin, bir başka gün, sadece üzmemeyi dene onu, “seni seviyorum” de yeter, ama ilk günkü gibi söyle, alışkanlıkmış gibi değil. Ara sıra telefonla ara, ara sıra mesaj yaz; önemli bir şey söylemek için değil, hatırlamak için ara. “Nasılsın” yaz mesela ya da “seni çok özledim”; vaktin olmasa bile ayır “aklımdasın” yaz yada “seni düşünüyorum”. O paha biçilemeyecek derecedeki sevginin değerini bil, emek ver ona.

Ama asla sıradanlaştırma, zamanında sahip olmak için herşeyi karşına aldığın sevgiye şimdi sahip çık, damla damla büyüt onu yüreğinde. Yoksa pişman olursun. Kıymetini bilmediğin, üzerine düşmediğin için çok pişman olursun. Hergün onlarca kez aramasına vaktin olmadığından çıkmadığın için, “seni seviyorum” mesajlarına “meşgulüm” diye cevap verdiğin için, için içini yer. Saatlerce gördüğün o insanı, bir kaç saniye görebilmek için, çırpınırsın.

Yalnız kaldığında anlarsın, varlığının ne kadar kıymetli olduğunu; soğuk yüreklerde teselli aradığında anlarsın, seni ne kadar içten sevdiğini. Unutulunca farkedersin, unutulmanın ne kadar acı verici olduğunu. Senin şu an sahip olduğun sevginin değerini bir zamanlar bilmedikleri için, şiir yazan insanlar var, kendini sokaklara atan, gecelere sığınan insanlar var. Tek bir anını bile yeniden yaşamak için, ömrünün geri kalanını vermeye hazır insanlar var. Ayrılığın yüreklerini ateş gibi yaktığı insanlar var, elinde olsa mutlu çiftleri gördüklerinde “sakın birbirinizi üzmeyin” diye yalavaracak insanlar var. Sevdiğinin kıymetini bilmediği için, kendinden ölesiye nefret eden insanlar var. Bu yüzden hergün yeniden sev, yeniden aşık ol, alışkanlıkmış gibi değil, onu ilk kez görüyormuş gibi.Evet sevgili dostlar yıllar geçsede ilkgün ki gibi sevin.Çünkü sevgi eskimez, azalmaz tükenmez. Nekadar çok severseniz sevdiğiniz okadar yücedir.Son olarak bende birine sesleniyorum.Seni hergün daha çok seviyorum.Güne senle başlayıp seninle bitiriyorum.Şimdi size hoş sohbetler dilerken sevdiklerinize seni seviyorum demenin zamanı…AsLi…

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
1.397 okuma
5 Şubat, 2017
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat