Cinsel heyecan

Için trippy yolculuğa kadar cinsel uyarılma rampaları olarak orgazm , zevk muhtemelen aklında tek şeydir. Ne yazık ki, bazı insanlar için, ağrı parti keser. Yetişkinlerin en az yüzde biri koital cephalalgia veya öncesinde, sırasında oluşur veya sonrasında baş ağrısı aka “seks baş ağrısı,” deneyim orgazm . Burada temelde bir buzzkill nahoş timsalidir bu durumun, hakkında bilmeniz gerekenler.

Mayo Clinic seks baş ağrısı iki tür spot. İlk “, cinsel heyecan arttıkça yoğunlaşıyor baş ve boyun sıkıcı bir ağrı” ve ikinci “hemen önce ya da orgazm anında meydana gelen ani, şiddetli, zonklayıcı baş ağrısı.”

Loyola Tıp diyerek, karışıma üçüncü ekler bu durum mümkün olduğunca aynı zamanda tezahür “seks sonra ortaya çıkar ve hafif son derece acı uzanabilir. Hasta duruyor ve kişi geri aşağı yalan zaman azaltır zaman baş ağrısı kötüleşir bir baş ağrısı,” José Faturalandırıcı MD, ile Nöroloji Anabilim Dalı başkanı olan bir nörolog göre Tıp Chicago Loyola Üniversitesi Stritch Okulu ve Nörolojik dallarına Birleşmiş Konseyi tarafından Başağrısı Tıp sertifikalı.

 

Seks baş ağrısı kümeler halinde veya dışarı mavi oluşabilir. Mayo Clinic göre, bazı insanlar sık ​​sık onlarla uğraşmak zorunda, ve diğerleri için, sadece bir ömür boyu bir kez olur. seks baş ağrısı birisi deneyimleri ne olursa olsun, hangi tür eğlenceli tersi gibi geliyor. Neyse ki, onlar acı olmalarına rağmen, genellikle tehlikeli değiller.

Böyle bir kanama, beyin anevrizması olarak, nedeniyle altta yatan ciddi bir duruma “cinsel aktivite ile ilişkili baş ağrısı büyük çoğunluğu iyi huyludur,” Ehsan Ali, MD,. SELF söyler “Ama vakaların küçük bir yüzdesinde, bu baş ağrısı olabilir, inme, servikal arter diseksiyonu veya subdural hematom, ani başlangıçlı ve yavaş-to-inşa seks baş ağrısı ilişkili birincil altta yatan herhangi bir durum ile ilişkili olmayan baş ağrısı bozuklukları … seks baş ağrısı olabilir “konu üzerine Loyola Tıp astar bile.” diyor 24 saatten fazla süren bilinç kaybı, kusma, boyun tutulması, diğer nörolojik semptomlar ve şiddetli ağrı ile altta yatan nedene bağlı olma olasılığı daha yüksektir, “Mayo Kliniği diyor.

 

Men sırasında kendilerini daha uygulamak çünkü muhtemelen, bu acı fenomen yaşamaya üç-dört kat daha fazladır seks . Düşük kan şekeri aynı zamanda bir seks baş ağrısı için zemin hazırlamaya yardımcı olabilir, seks uzmanları söyle söyler. Yani bağlı bir magnezyum eksikliği, can baş ağrıları genel olarak. Bir geçmişe sahip olan migren de seks baş ağrısı için risk faktörüdür.

 

Siz ya da birisi (seks) aşk seks baş ağrısı ile ilgili ise, badem ve kaju fıstığı, koyu yeşil yapraklı sebzelerde, avokado ve kepekli tahıllar gibi magnezyum açısından zengin yiyecekler aşağıya yemek için yardımcı olabilir. “Yaşam tarzı değişiklikleri de [düşürücü] kan basıncı ve daha az alkol gibi yardımcı olabilir” diyor Ali.

Ama ne olursa olsun, seks baş ağrısı alır herkes doktor bir ziyaret yapmak gerekir. genellikle iyi huylu olmasına rağmen, ciddi bir altta yatan neden orada değil emin olmak için iyi. “Cinsel aktivite veya günlük bazda yapmadan önce gerektiği gibi bir kişinin alabilir tedaviler vardır,” diyor Ali. “Ben insanlar tarafından utandım olsun olabilir biliyorum, ama onlar bir doktor-biz bir şey duymak görmek için tereddüt olmamalıdır ve her şeyi. ”

 

11150396_10153279233001661_5883552583756779984_n

 

 

 

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
748 okuma
23 Eylül, 2016
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Chat