Düğün yüzükleri vede anlamları

Halka Parmak Anlamı

Sol elin dördüncü parmağına bir nişan ve / veya alyans giyme geleneği romantik bir ama anlamı tamamen yanlıştır.

Kristen Lawler-Trustey, mücevher markası Forevermark bir sözcüsü, eski Romalılar bu parmak kalp-doğrudan koştu bir damar vardı inandığını açıklıyorVena Amoris, ya da “Aşk Ven.” Tabii Yani, aşık çiftler bu hayatımın parçası kendi sevgi ve bağlılığın sembolü giymeli.

Bugün, (! Biz hala hikaye aşk rağmen) böyle bir damar var biliyoruz, ama sol elin dördüncü parmağına nişan ve alyansının geleneği burada ABD’de devam ediyor. Ancak bazı ülkeler vardır, Zaven Ghanimian, halka parmağı Simon G Takı, CEO’su sağ el gelin ve damatların Rusya, Yunanistan ve Kolombiya gibi, onların yüzük takmak için daha popüler bir seçimdir.

düğün, nişan veya söz yüzüğü hangi parmak ve el ile ilgili daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Okumaya devam etmek.

Alyans Parmak

Alyans tarih boyunca sonsuz aşk tatlı bir sembolü vardır.

“Alyans geleneği yaklaşık 4.800 yıl önce Mısır’da, yaklaşık geldi,” Ghanimian diyor. Bir kadına verdiğinizde “daire hiçbir başında veya sonunda birlikte, sonsuzluk sembolize eder. Ne insanların çoğu bilmiyorlar. ringin ortasına delik aynı zamanda bir ağ geçidi veya kapı önemi-sadece uzay değil var, ama daha ziyade olduğunu bir halka, bu ölümsüz aşkı ifade eder. ”

Bir gelin ve damat onların yeminlerini söyleyerek sonra el sol birbirlerinin düğün yüzük parmağı dördüncü parmağına yüzüğü yerleştirerek onların düğün töreni sırasında genellikle değişim halkaları.

düğün yüzük yapılmalıdır, yoksa olsun ya da olmasın maç hangi metal üzerinde hiçbir kural bulunmamaktadır. Basit bantlar ya da taş veya tasarımları ile daha ayrıntılı olanları seçebilirler. Bazı çiftler kendi düğün tarihini ya da bantlarında yazılı bir romantik ifade için seçin.

Alyans Parmak

Daha yakın zamanda nişan yüzüklerini sahneye çıktı o kadar değildi.

Lawler-Trustey “bir elmas nişan yüzüğü kaydedilmiş ilk kullanımı, Avusturya Arşidük Maximilian Gotik harfi M şeklinde düzenlenmiş hogback elmas (günümüz baget elmas) özelliğine sahip bir halka ile Burgundy Mary sunulan 1477, oluştu” diyor.

Onun nişan yüzüğü seçim sonra bir trend-için birden fazla nedenden yol açtı.

“Diamonds uzun bir çiftin sonsuz sevgi ve birbirine bağlılık tereddütsüz bir sembolü olmuştur” Lawler-Trustey diyor. “Bir elmas zor ve doğal olarak kalıcı, sonsuz sevgi ve sonsuza sözünü temsil etmek mükemmel bir seçenek oluşturuyor, yeryüzünde bulundu madde. Her elmas da inanılmaz nadir ve benzersiz. Hayır iki elmas birbirine benzemez, tıpkı en dayanıklı her çiftin aşkı kendine özgü bir hikayesi vardır. ”

Yine, elmas bir nişan yüzüğü için bir gereklilik değildir. Onlar diğer taşlar varsa, ya da herhangi başka tarzınızı uygun olabilir. Örneğin, Kate Middleton mavi safir vardır Düşes Cambridge, Carrie Underwood kanarya sarı elmas vardır ve Jessica Simpson kırmızı yakut vardır.

Gelenek da bir adam önermekte ve kadınlar genellikle kendi kabul sembolü olarak nişan yüzüklerini giymek olanlar o var. Ama adam da bir tane giymek olamaz diyor herhangi bir kural yoktur.

“Bugün, özellikle eşcinsel evlilik ile, bir adam bir nişan yüzüğü takmış görmek için nadir değildir,” Lawler-Trustey diyor.

Hangi Parmak Sizin Düğün Halka Açık yıpranır mı?

Eğer düğün planlama ve havai fişek aşağı arıyorsanız, muhtemelen size düğün gününde nişan yüzüğü giyeceğim nasıl merak ediyorsanız. Unutulmaması gereken ilk şey, evli insanlar genellikle nişan yüzüğü altında, kalplerinde, diğer bir deyişle kendi alyanslar yakın giymek olmasıdır.

Muhtemelen bu sallanmaya en popüler yolu koridorda aşağı yürüyüş için sağ elinizle için nişan yüzüğü taşımaktır. Bu şekilde, nişanlısı sol elinin üzerine düğün grup slayt olabilir ve daha sonra bunun üstüne nişan yüzüğü yerleştirebilirsiniz.

“Genellikle insanlar sağ taraftan biraz daha büyük halka boyutları var, ama sürece boyutta bir çeyreğinde olduğu gibi, bu çalışması gerekir,” Ghanimian diyor. Nişan yüzüğü çok büyük veya yapmak çok küçükse bu ya da sadece (kaybetme ve risk!) nişan yüzüğünü çıkarmak istemiyorum – bu nişan yüzüğü yukarıdaki bant koymak tamam. Bazı gelinler bile nişan yüzüğü lehimlenmiş düğün grup var, bu yüzden takı bir parça olur ve evlilik bağı temsil eder.

en iyi onlar gibi ancak düğün günü sonra, nişan ve düğün yüzük takmak. Yine, ABD’nin en popüler yolu öncelikle düğün bandı ile sol elin yüzük parmağında her ikisini de var, ancak onları ayırmak ve ters ellerde onları giymek ya da düğün grup yalnız giymek yapabilirsiniz.

“Birçok kadın daha sonra sağ taraftan yığını bantların bir koleksiyon başlatmak için bir bahane olarak yalnız kendi alyanslar giyiyorlar,” Lawler-Trustey diyor.”Bazı kadınlar bile. Onların nişan yüzüğü çevreleyen düğün gününde hep beraber geleneksel nişan yüzüğü forgoing olduğunu gördüm başka bir eğilim birden fazla düğün grup alınması ve güzel bir elmas sonsuzluk bant talep ediyorlar.”

Ghanimian nişan yüzüğü kurallarını ihlal daha da benzersiz seçiminizi yapar kabul eder.

“Gelenekler olabilir, ancak kural yok!” Ghanimian diyor. “Herkes düğün takı üzerinden ayrı ayrı kendi kişisel tercihlerini ifade edebilir.”

Promise Ring Finger

Nişan ve düğün yüzük aksine, söz yüzüğü bir gelenek halka nişan ortaya çıkacak söz belirtmek için kullanılan bu yana, sırt yaygın yanlış var 16. yüzyıla kadar kalma. Bazı çiftler evlilik yaklaşan hazır olabilir, ama her nasılsa bağlılıklarını göstermek istemeyebilirsiniz çünkü şimdi, bu, her zaman böyle değil.

Bugün, bir söz yüzüğü kişisel anlamların herhangi bir sayı olabilir; tipik olarak özel bir ilişki ve / veya sevgi bir sembolü.

“Söz yüzük hediye istikrarlı bir ilişki içinde olan çiftler için bir asırlık gelenek, olmuştur ve birbirlerine keşfedilen sevgi ve bağlılık sembolize etti,”

Aynı zamanda çift evlenmek bir gün için söz verdi anlamına gelebilir. Ya da saflık halkalar halinde, onların düğün gününe kadar bakire kalmaya söz verdi olabilir.

Bazı söz yüzük her zaman değil ise halka ve bu olabilir bir ön nişan olduğuna inanıyoruz.

“Çoğu zaman, nişan yüzüklerini yanıtlarını ilham ‘tarih geldiğinde o teklif nasıl ulaştınız, renklerin ne ve nerede evleniyor?’ Eğer düğün planlama sürecine atlamak istemiyorsanız, bir çift söz halkası ile gitmek için tercih edebilir, “Ghanimian diyor. “Bu ilişki sonunda nereye gittiğini hem hazır olduğunuzda evlilik olduğunu bir sembol.”

Yani, hangi parmak üzerinde bir söz yüzük gider? Burada hiçbir sert ve hızlı bir kural var. Bazı çiftler sol nişan ve evlilik yüzükleri dördüncü parmağı aynı parmağınızı kullanın el-ama bu resmi bir nişan olmadığından, diğerleri farklı bir parmağı tercih.

Eğer sol elinizi söz yüzüğünü giymek Eğer evlenmek kez, gelenek sağ el yüzük parmağı için söz yüzüğünü taşımak için.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
1 yorum
560 okuma
23 Eylül, 2016
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarYorumlar (1 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Chat Sohbet siteleri