Emekli papa Benedict eşcinselmi

Vatikan • Emekli Papa Benedict XVI kilise yöneten onun güçlü takım değildi ama o bir başarısızlık olarak onun Papalığa görmek ve o en azından Vatikan’ın sözde yukarı kırmayı başardı olduğunu gelmez diyor kabul etti “eşcinsel lobi.”

Onun papalık yansıtan bir emekli Papa’nın ilk kez bir kitapta, Benedict ayrıca şok ve onun halefi olarak Papa Francis seçimi ile ilgili, başlangıçta belirsiz olduğunu söylüyor. Ama o hemen Latin Amerika Papa’yı seçme önemini fark ve Francis ‘papalık ile mutlu olduğunu söyledi.

başlıklı kitabın alıntılar “Son Konuşmalar,” İtalyan Corriere della Sera gazetesinin ve Alman haftalık Die Zeit ve günlük Bild Perşembe günü yayınlandı. Kitap o Kardinal Joseph Ratzinger olan zaman Benedict ile birkaç görüşme gerçekleştirdi Alman gazeteci Peter Seewald, uzun bir röportajda olarak hazırlanmıştır.

Sadece hafta Nisan ayında 90 dönecek Alman ilahiyatçı, bir ömür boyu bookend şey düşündüren, serbest bırakıldı Francis tarafından yazılmış bir ileri dahil Benedict önemli bir biyografi sonra yayınlanmaktadır.

alıntılar, Benedict onun papalık “zor anları” kabul – 2010 yılında reignited cinsel taciz skandalı, bir Holokost-inkar piskopos onun beraat üzerinde skandal ve kendi butler tarafından kendi kişisel bildiri nihayet sızdırıyor.

“Pratik yönetim güçlü bir noktası değildir ve bu kesinlikle bir zayıflık,” Benedict Seewald söyledi. “Ama ben bir başarısızlık olarak kendimi görmüyorum. Sekiz yıl boyunca benim hizmet yaptım” ve birçok kişinin inançlarına yeni bir yol buldum, dedi.

Bir yönetim başarısı Vatikan sözde “eşcinsel lobi” nin dağılması oldu, Benedict söyledi.

ileri sürülen teşvik etmek ve çıkarlarını korumak için şantaj kullanılan – – eşcinsel prelates bu grubun varlığı Benedict 2012 yılında yaptığı kağıt sızıntıları araştırmak için üç kardinaller bir komisyon adını almasının ardından, İtalyan medyasında efsaneleştiren edilmiştir.

Böyle bir klik var eğer Seewald istedi.

“Gerçekten de bir grup bunu çözünmüş olan bu arada, bana işaret edildi” Benedict dedi. “Bu çözünmüş belki dört ya da beş kişilik küçük bir grup, çivilemek başardık, (üç kardinalin) komisyon tarafından raporda belirtilmiştir. Ben yeni bir şey tekrar oluşturacak olup olmadığını bilmiyorum. Herhangi birinde durumda, bu gibi şeyler biryere vardır gibi değil. “

2013 yılında Benedict emekli 600 yıldır ilk papa oldu. O dua sakin bir hayat yaşayan ve Vatikan bahçelerinde dönüştürülmüş manastırında yaptığı yazışmaların uydurarak olmuştur.

O Tanrı karşılaşmaya hazırlanıyor kendi ölümünden için hazırlanıyor söyledi.

“Önemli olan bunu hayal değil,” dedi, “ama bütün hayatımızı bu karşılaşma doğru gidiyoruz bilgiyle yaşamak.”

papa

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
1 yorum
674 okuma
9 Eylül, 2016
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :
300x250 reklam

YorumlarYorumlar (1 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Chat