YerliChat.Com

Görüşümüz

Hergün onlarca IRC sunucusunun açıldığı Türkiye’de artık IRC sunucusu açmak bilindiği üzere çocuk oyuncağı niteliğinde.
Gerek Shell hizmeti veren firmalar, gerek ise domain firmalarının kıyasıya rekabet ettiğini düşünürsek maliyetinin de ne kadar indigenebildiğini anlamamız zor değil.

yerlichat

chat

Peki IRC sunucusu açmak kadar yönetmekte kolay mı? Herşey bir kaç IRC komutu öğrenmekle ya da Telnet komutlarını ezbere bilmekten mi ibaret?
Tabi ki hayır! Her şeyden önce IRC‘in bitmek tükenmek bilmez bir iştah olduğunu unutmamak ve IRC sunucu sahiplerinin hizmetlerini bu doğrultuda vermesi gerek. Çünkü IRC Ülkemize girdiğinden bu yana büyük ilgi görmüş ve her yeni nesil tarafından da görmeye devam etmektedir.
IRC‘in hizmeti sadece ve sadece SEO ile gerçekleştirilmemelidir. Malum ki; chat, sohbet, sohbet odaları, chat odaları, sesli sohbet, kameralı sohbet, sesli chat, kameralı chat, mirc, script vs.. vs… Kelimeler ile yapılan seo sonucunda ilk sayfalarda yer alan sunucular işlerinin ilk sayfaya çıkmaktan olduğunu ibaret sayabilirler ve çalışmalarını sadece bu yönde ilerletirler. Fakat IRC hayatında sadece seo yoktur.
Aynı zamanda sunucu içinde yapılması ve yürütülmesi gereken işlemler mevcuttur.
• Kaliteli ve seviyeli sohbet herkesin ilk gayesi olsa da bugüne kadar hiç bir sunucuda tam anlamıyla engellenememiştir.
• Bilgili, deneyimli ve IRC mantığını çözmüş yetkili kadrosu oluşturulmasıdır.
• Kanallar içerisinde sürekli sohbet sağlamaktır.
Bunlarda IRC çalışmalarının bir parçasıdır ve biz yerlichat.com ailesi olarak çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız.
Ve IRC mantığını çözdüğümüze inanıp herşeyden önce bu mantığı benimseme yolunda ilerliyoruz.

 

Exit mobile version