İçerik paylaşımı yeni sosyal uygulamalar?

Başlıca sosyal ağların gölgesinde gelişiyorlar ve kitlesel olarak akıllı telefonlarla donatılmış gençler arasında popüler hale geliyorlar. Bunlar, yüz milyonlarca kullanıcıyı talep eden ve Facebook veya Google devlerinin arzusunu körükleyen, genellikle ebeveynler tarafından bilinmeyen yeni sosyal uygulamalar. Şifre çözme ve öneri

Bilmen gerekenler

Bu hizmetler son zamanlarda hızlı bir şekilde gelişmektedir ve hepsinin henüz net bir iş modeli yoktur. Paralel Facebook ve Twitter devleri inşa ettiler, ancak ikincisinin aksine, bir web arayüzü yok. Kullanımları yalnızca mobildir ve akıllı telefonlarla donatılmış ve sosyal ağlarını aile bilgisayarından uzaklaştırmaya daha meyilli olan genç bir izleyici kitlesini baştan çıkarmıştır.

Kendini liderlerden ayırmak ve izleyicilerini baştan çıkarmak için, bu uygulamalar bazen gizliliğin korunması ve reklamlara karşı militan bir duruş sergiliyorlar.

Bununla birlikte, bir para veri tabanı oluşturabilecek kişisel verilerin (adlar, telefon numarası, konum, …) korunması ve genellikle taciz durumlarında ortaya çıkacak bu hizmetlerin kullanımı ile ilgili dikkat gösterilmektedir.

Ana sosyal uygulamalar nelerdir?

– Sohbet ve ses / video değişim hizmetleri

          +  bilgisayarda zaten mevcut 
   Whatsapp Line Viber Skype

– Video ve görüntü paylaşım hizmetleri

       
Snapchat Vine Instagram Instagram Resmi

Orada ne yapıyoruz?

Genel olarak, bunlar sohbet servisleri ve içerik değişimidir. Ancak bu uygulamalar hedef kitlelerinin beklentilerine daha yakın olmak için hayal gücü ve işlevsellik ile rekabet eder: gençler. Onlar zamana duyarlılıklarıyla karakterizedir!

Whatsapp  : Bireysel veya grup içinde yazılı tartışma, fotoğraf, video, ses gönderme.

Skype , Hat  ve Viber : İnternet üzerinden, tek tek veya grup halinde mesajlar, simgeler, fotoğraflar, metinler ve çağrılar gönderme

Snapchat  : göndermeye karar verdikten kısa bir süre sonra kendini imha eden fotoğrafların ve videoların paylaşılması (maksimum 10 saniye). Dikkat, gönderilen geçici bir fotoğraf, onu alan kişi tarafından kurtarılabilir. 

Instagram  : fotoğrafların halkla ve arkadaş ağları ile paylaşılması

Vine  : Halkla ve arkadaşlarıyla 6 saniyelik video paylaşımı

Maliyeti ne kadar?

Bu uygulamalar genellikle ücretsizdir. Hatta bazılarının, reklam yapmadığını, kişisel bilgi toplamadığını veya satmadığını iddia eden militan bir yaklaşımı vardır. 
“Eğer özgürsünüz, ürünsünüz” atasözü mutlaka bu hizmetlerden biri değil. Yeni kullanıcılar arayışı içinde bu uygulamalar henüz ekonomik karlılık sürecinde değildir. Çünkü onlara, bazı grupların milyarları kırmaya hazır olmalarına değer veren düzenli kullanıcı sayısıdır.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
1 yorum
1.672 okuma
19 Temmuz, 2019
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarYorumlar (1 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat