İshal için Tedaviler

İshal veya İshal, dünyanın her yerinden birçok insanın karşılaştığı çok yaygın ancak ölümcül bir mide rahatsızlığıdır. İnsanların dışkı sık sık sıvı veya gevşek biçimde deşarj edilmesinden muzdarip olan enfekte bağırsak rahatsızlığı durumudur.

İshal şikayeti olan bir hasta en yakın hastaneye ya da en erken aşamasında yetkili bir doktora götürülmelidir, aksi takdirde kritik sağlık durumuna ya da ciddiyeti ölüme neden olabilir.

Bu yazıda, ishali iyileştirmek için çok faydalı bulunan bazı etkili ev ilaçları ortaya çıkıyor.

Erken dönemde ishali olan insanlar bu ev ilaçlarından herhangi birini deneyebilir:

 • Big / Black Kakule tohumlarını Suda kaynatın ve birkaç kez Şekerle yalayın.
 • 1 bardak Ananas suyu ile 1 bardak Sugarcane suyunu karıştırın ve içine alın. Bu karışım günde en az 4 kez alındığında iyi sonuçlar verir.
 • Üzüm suyunun suyla yutulması ishal için iyi bir çare olarak kabul edilir.
 • Saf Balın yarım çay kaşığı kızartılmış Kimyon Tozu’nun yarım çay kaşığı ile karıştırın ve yalayın. Bu ilaç günde en az 4 kez alındığında iyi sonuçlar verir.
 • Ayrıca 1 çay kaşığı Kutsal Fesleğen yaprağı suyu ile karıştırılmış 1 çay kaşığı Betel yaprağı suyu ile karıştırılmış.
 • Karabiber ve Zencefil’i Su ile kaynatın ve içine Balı karıştırın. Bu karışımın yutulması çabuk rahatlama sağlar.
 • 1 çay kaşığı Bal’ı 1 bardak yağsız Ayran ile karıştırın ve içirin.
 • Yarım bardak taze Nane yaprağı suyu 2 tatlı kaşığı Bal ve 2 tatlı kaşığı Tatlı Limon (Citrus limetta) suyuyla karıştırın. Bu karışımın yutulması İshalin iyileşmesinde daha iyi sonuçlar verir.
 • Soğutulmuş Kaynamış Su içinde mütevazı miktarda sofra tuzu, şeker ve limon suyu karıştırın. Karışımı, Oral Rehidrasyon Solüsyonları (ORS) işleminin yerine koymak için içmeye başlayın.
 • Gevşek dışkı sık sık deşarj durdurmak için, 1 bardak haşlanmış sıcak pirinç alın ve soğuk Su, Sofra Tuzu ve Limon suyu ile karıştırın. Ye bunu.
 • İshal için Eski Bir İyileştirme İpucu: 1 bardak Yeşil Hindistan Cevizi Suyu ve 1 tatlı kaşığı Moringa ile karıştırılmış 1 tatlı kaşığı Bal içilir.

Diyare için yukarıda belirtilen ev ilaçları, Serkan Balcı tarafından ishalden kurtulmak için verilen bazı önerilerdir, ancak hastalığın ciddiyetini anlamak ve buna göre davranmak için her zaman iyi bir sağlık uzmanına danışmanız önerilmektedir.

Yukarıdaki iyileşme ipuçlarını yararlı bulursanız, paylaşmanın aynı zamanda bakımın bir parçası olduğuna inandığımız için arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
1.223 okuma
7 Mayıs, 2019
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :
300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat