ORAL SEKS NASIL YAPILIR

Aşağı gidiyor’, ‘kafa vermek’, ‘darbe işleri’ … ‘oral seks’ söylemenin birçok farklı yolu var. Ağız yoluyla seks, ortaklarınızın cinsel organlarını teşvik etmek için ağzınızı ve dilinizi kullanmanız demektir – ancak bunu yapmak istiyor musunuz ve hazır mısınız?

Oral seks yapmalımıyım?

Sadece olması gibi cinsel ilişki , oral seks başlamak için büyük bir karar ve bu şekilde keşfetmeye başlamak için hazırsınız önemlidir. Birisi sizi böyle gibi çizgilerle oral seks yapmaya ikna etmeye çalışıyorsa, geride durun ve içine baskı uygulanıp圧 basılıp seçilmediğinizi sorun:

  • “Bu, gerçek seks yaşadığımızı göstermez – hala bakire olacaksın.”
  • “Seks yapmak istemiyorsanız, en azından üzerimde aşağıya inmelisiniz.”
  • “İlişki kurmak kadar riskli değil.”

Bununla birlikte, oral seks cinsel ilişki olmadan eşinizle yeni hazlar keşfetmek için iyi bir yoldur. Dolayısıyla, birlikte olduğunuz kişiyle mutlu ve rahat ediyorsanız, fiziksel olarak daha yakın olmanız ve neyin birbirini çevireceğini öğrenmeniz için harika bir yol olabilir.

Bazı insanlar, ilk kez oral seks yaptıklarında – ister veriyorlarsa veriyorlarsa olsun – sinirleniyorlar. Herkesin farklı olduğunu ve birisinin iyi hissettiren şeyleri çözmek biraz zaman alır unutmayın.

Bir erkekle  oral seks yapmak

Bir erkek bir ereksiyona sahipse, o zaman oral seks için yeterince uyandırılacaktır. Bununla birlikte, oral seksin hissine hazırlanmaya başlamadan önce ona dokunmak için elinizi kullanmak yine de iyi bir fikirdir.

Ağzına ne kadar nüfuz etmesini istediğinizden emin değilseniz baş parmağınızı ve işaret parmağını penisinin etrafında bir halka yapmak için kullanın, istediğiniz yere kadar durdurun. Yeterince derin hissettiğiniz noktaya gelene kadar yavaşça aşağıya doğru hareket ettirmeye devam edebilirsiniz.

Çoğu erkek, oral seks (ayrıca ‘darbe işleri’ olarak da bilinir) çok hassas buluyor, bu nedenle yavaşça ve yavaşça başlayın ve daha hızlı bir tempoda başlayın.

Bir erkeğe oral seks yapmaya karar verirseniz bile, ağzınızda boşalmasına izin vermeniz gerektiği anlamına gelmez. O prezervatif takıyor Tabii ki, bu tür bir sorun olmaz ve hem karşı korunmuş olacaktır anlamına cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar (CYBE) ve HIV . Ayrıca ne kadar süreceğinize bağlı kalmanız da size kalmıştır.

Oral seks yapıyor

Bir kadına oral seks yapmadan önce öpüşüp dokunmadan geçirmek iyi bir fikirdir. Uyanmasını sağlamak için üst uyluklarını ve vajinanın çevresini keşfetmek için zaman ayırın.

Vajinanın bir kadın için en hassas kısmı 8,000’den fazla sinir ucuna sahip olan klitorisdir. Ancak tüm pelvis bölgesi 15.000 sinir ucuna sahiptir, yani çok hassas. 1 yavaşça vajinanın dış dudakları parçası ve vajinal açılma ve sadece yukarıda kapüşonlu klitoris arayın.

Yavaş hareketler yapmak için rahat bir dil kullanarak yumuşakça başlayın ve daha sıkı, sivri bir dille daha hızlı hareketlere çalışın.

Güvende ve emin olmak

Oral seks, mutlaka cinsel ilişki için daha güvenli bir alternatif değildir, ancak oral seks yapmadan hamile kalamazsınız. Gibi cinsel yolla bulaşan hastalıklar (CYBH) , herpes ,gonore ve sifiliz hala çok bir kullanarak aktarılabilir prezervatif veya diş baraj hala önemli (vajinanın kapsayan ince, yumuşak plastik). 2

Bir taşıdığı rağmen çok düşük risk, HIV bulaşma oral seks itibaren de mümkündür. Bu, oral seks yapan kişinin cinsel alanda CYBE’si veya yara izi varsa veya ağız yoluyla seks yapan kişinin ağızlarında veya diş etlerinde kanamalar varsa oluşabilir. 3

İkinizde ağzınızın, vajinanın veya penisin etrafında yaralar varsa, oral seks yapmaktan kaçınmalısınız. Bunlar bir enfeksiyon belirtisi olabilir, bu nedenle bir sağlık uzmanı tarafından kontrol edilmelerini sağlayın. 4 hiçbir belirti veya enfeksiyon belirtileri olsa bile aynı zamanda enfeksiyonlar hala oral seks yoluyla geçebilir unutmayın. 5

Oral seks yapmaya başlamadan önce eşinizle korunma hakkında konuşmak, işlerin sorunsuz gitmesine yardımcı olacaktır. Bu utanç verici olabilir, ancak seks yapmanın önemli bir parçasıdır – ve konuşmayı çok zor buluyorsanız, henüz oral seks yapmaya hazır olmadığınızın bir göstergesi olabilir.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
1.073 okuma
31 Aralık, 2016
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Chat