Prezervatifler cinsel zevki azaltırmı

Kendini tatmin etmeyi körükleyen ve kış uykusu durumunda kanama geçiren bir kıza yazıyordum. Dezenfeksiyon olmadan kuyruk, herhangi bir özel, vajinal mukozanın uygun Cream olmadan, “çıplak” vücutta tanıtıldı çizik ve hasar vajinal duvarları ve kanı neden olduğu belliydi. İlk başta, sabit bir seks ortaklığı kurmayı ve benden bir vibratör veya fosforlaştırıcı almayı teklif ediyordum. Sonunda, bu iki seçeneğin karmaşık olabileceğini fark etmeye geldim. Zaten yağla kaplı ve steril bir ev eşyasında prezervatif olsaydı vajina zarar görmezdi. Kadınların en yakın arkadaşı sadece elmas değil, aynı zamanda prezervatif. Prezervatifi inceleyin. Hedefli ve beklenmedik durumlarda kullanılabilir ve korunabilir.

Koruyucu veya prezervatif

Prezervatif, cinsel yolla bulaşan enfeksiyonları da koruyan kontrendikedir . Sinirlendirilmiş penis ile kaplanmış tohumun geçilemez bir dikişidir. Fransızca “préservatif”, “önleme” anlamına gelen Latince “praeservo” kelimesinden gelmektedir. “Prezervatif” kelimesi de bilinir ve Fransızca da bilinir.

Bu arada, adının iki versiyonu var. İlk uyarlamaya göre, cinsel terimlerle “prezervatif” anlamına gelen Latince “condus” sözcüğünden kaynaklanmaktadır. İkinci uyarlamaya göre, bu kelime kraliyet doktoru olan Carl II’nin soyundan geldi. Kral, dünya dışı dünyadaki çocuk sayısındaki artıştan ve frenginin yayılmasından endişe ediyordu ve kraliyet doktoru koruyucu yağ olarak özel yağlarla yağlayıcı yağları kullanmayı önerdi. İkincisi, olumlu tepki aldı ve uzun süredir oldukça alakalı kaldı. Teknolojileri çok karmaşık ve pahalı olduğundan, yalnızca zenginler tarafından erişilebilir durumdaydı. İkincisi birkaç kez prezervatif kullandı. Dolayısıyla hastalıklara karşı koruma gerçekçi değildi ve istenmeyen gebelikler gerçekten daha az kayıt yapmaya başladı.

Prezervatif Tarihi

* Amerika’daki Columbus Prezervatifi Avrupa’da keşfinden önce sadece kontraseptif bir yöntem olarak kullanılıyordu. Ancak 1493’te Columbus, diğer her şeyden öte, frengiyi Amerika’dan getirdi. 14. yüzyılın ortalarında, nüfusun tüm Avrupa kesimi frengi çekti. 1564 yılında Dr. Gabriel Falopios çeşitli yağların torbalarını koruma olarak sunmayı teklif etti. Penise yetişmek için, kenarlara ince kanalı eklendi. Şu ana kadar bu prezervatiflerin gerçekten yardımcı olup olmadığı bilinmiyor.

* Modern prezervatifin geçmişi 19. yüzyılda başlar. 1839’da kauçuk kauçuk prosesi başlatıldı. kauçuk üretimi başladı. Sonuç olarak, 1844’te kauçuk bir kondom ortaya çıktı. Lateks prezervatifi 1919’da ortaya çıktı. 20. yüzyılın 80’li yıllarından itibaren prezervatif seri üretimi HIV’in yayılması ile başlamıştır.

* Rusya’daki mülkler “kauçuk ürünler №2” olarak adlandırıldı – kauçuk üretimi, Bakü fabrikasının işareti gibi. # 1 ürünü antifungal, # 2 kondomdu. tabii ki uyumlu bir dizidir.
İlginç Gerçekler:

* Son yıllarda İsviçre, 12-14 yaş arası ergenler için küçük prezervatif üretmeye başlamıştır. Anket, şu anda 12-14 yaş grubundaki çocukların 1990’lı yıllarda akranlarına göre daha sık cinsel ilişkiye girdiklerini tespit ettikten sonra yapıldı. Ve standart prezervatifler ergenlerde% 25’den daha büyüktür.

* Kondom sıklıkla ka prezervatif kullanımı ile Japonya ilk sırada yer almaktadır. Kontraseptiflerin geri kalanında kullanımı% 80’dir.

Fransa’da “eldiven”, İtalya’da ABD’de “Paris”, “Jimmy şapka” adı * Almanya prezervatif argo versiyonu “İngiltere kapyushon” Güney Afrika, Lübnan, içinde, “Fransız harf” “verarkuik.”

* Belgrad’da Aralık 2005’te güvenli seks destekçileri şehrin heykellerinden birine 18 metrelik bir kap giymişlerdi. Sonuç olarak, “yetkisiz eylemler” nedeniyle para cezasına çarptırıldılar.

* UK un ve boya ile doldurulmuş prezervatif karışımı ile “recm” Onun sırasında Tony Blair, Başbakan Örgütü babalar boşandı. Prezervatif yırtıldı ve Blair mavi toza daldınldı. Gürültü patlak verdiğinde, basın, prezervatifin kalitesini aktif olarak tartışmaya başladı, çünkü prezervatif onları atarken parçalandı.

* Rusya’da, bir prezervatifin maliyeti 2 kop koptu.

* 2015 yılının sonbaharında İngiltere Bistern şehrinde, “Lahana ve Kondom” adlı bir Taylandalı restoran açıldı ve yemekler sunarken güvenli seks teşvik etti. Ziyaretin sonunda, ziyaretçiler geleneksel şeker yerine prezervatif verilir. Restoranın iç kısmında prezervatiflerden yapılmış süslemeler var. Bu arada, araştırmalar İngilizlerin yarısının prezervatif almaktan utanıyor olduğunu gösteriyor.

* Tarihçiler 1920’lerin Büyük Bunalımında ABD’de kondom balonundan bahsettiler. Ülkede her gün yarım milyon prezervatif satıldı. Bu süre zarfında kauçuk kondomlar moda lateksin aksine daha popüler hale geldi. Kauçuk versiyonlar elbette daha elverişsizdi, ancak derin ekonomik krizde önemli bir faktör olan birden fazla kullanılabilirdi.

* Ortadoğu’da prezervatifler genellikle hedeflenmemektedir. Mesela köylüler oraya su taşıyorlar. Çatılara su geçirmezlik kazandırmak için beton döşemeler arasında tutulurlar. Polonyayı sağlamak için prezervatifler asfalt karışımında da kullanılır.

* Bir dizi düşmanlık sırasında, Amerikan askerleri tüfeklere kumun nüfuz etmesini önlemek için paralarını kondom giydirdiler.

5 mitler prezervatif inkar

özellikle prezervatif kullanmak, prensipte, prezervatif asla satın utanç olanlar için, en yaygın yanlış anlamaları seçme ve doğum kontrol hapı alımı yeterli olduğunu düşünenler için.

1’de, prezervatif yırtılabilir. 
Gerçekte, sizinki kesinlikle güvende, bunları düzgün kullanmanız gerekiyor.

Kondomun ışık, ısı ve hava etkilerinden uzak durması gerektiğini unutmayın. Bütün bunlar kalitesini etkiliyor.

* Her zaman prezervatifin torbasındaki tarihe dikkat etmelisiniz.

* Yağ bazlı gres bazen kondom kağıdını kırdığı için çok güvenli su veya silikon bazlı prezervatiflerdir.

* Bir diğer önemli husus: Cinsel ilişki sırasında bir masa tenisi, öldürme veya diğer cinsel aktiviteyi durdurmaya karar verirseniz, bir erkeğin kondom alması ve yeniden başlatılması halinde yeni bir kondom kullanılması istenir. Çünkü bir mola durumunda prezervatif film hızla kuruyor ve cinsiyete zarar verebilir.

Efsane 2: Prezervatifler cinsel ilişkinin tadını azaltır.
Burada neredeyse her zaman olduğu gibi her şey görecelidir. “Görüyorsun, aniden hamile kalmadım”, “göreceğim, penisini çıkarmaya (almaya) devam edeceğim” , “Bakın, onun seks olmadığını cheat”, “Görüyorsunuz, ben onun tek seks partneriyim”, “Bakın, mikroflora ile temastan allerjik bir reaksiyon gelmeyecek” prezervatif kullanımı. Belirsizlik açısından, endişe verici düşünceler daha sıkıcıdır. Prezervatifler, bu tür sorunların oluşmasını engeller, böylece cinsel ilişkiden zevk almalarına ve seks kalitesini iyileştirmelerine olanak tanır. Ve eğer bu tür iç meseleler ortaya çıkmazsa, prezervatif garip değil, ama iyimsersiniz.

Myf 3: İki prezervatifin kullanılması onu daha iyi koruyacaktır.
Yanlış bir yaklaşım. Bir prezervatifi, kurallara göre, birbirine iki prezervatif takmak için kullanmak çok daha etkilidir. İki prezervondan fazla giymek etkinliğini düşürür, çünkü temas ve sersemliği atma olasılığı yüksektir.

Efsane 4 cinsel yolla bulaşan enfeksiyonları korumaz.

Aslında, kondomun doğru ve tutarlı kullanımı cinsel yolla bulaşan enfeksiyonları korur. Özellikle, prezervatif kullanım kurallarına uyarsanız, istenmeyen gebeliklere karşı% 98, cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve HIV’in% 98-99’unu korur. Cilt ile temas eden enfeksiyonlar (örneğin herpes, papillom) durumunda bile, riskleri azaltır. Bu arada, bilim adamları mevcut inme ve enfeksiyonları tespit etmeye yardımcı olacak bir tür prezervatif geliştirmeye çalışıyorlar.

Efsane 5 – pahalı danslar

Burada her şey göreli. Biriyle ve sabit bir seks partneriyle uğraşıyorsanız, prezervatif gerçekten bir tasarruf ve bütçe seçeneği değildir. Sadece uygun fiyatlı ve etkili kontraseptif bir seçenek seçilebilir. Ve yalnızlık, ilk ya da ara sıra seks hakkında konuşursanız, prezervatif mali yardımdan sonra kürtaj ya da cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlardan daha faydalı olacaktır.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
928 okuma
11 Şubat, 2018
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Chat