Seks ve İlişkiler

Seks ve İlişkiler

Cinsel ilişkiler, herkes istediği şey konusunda açık olduğunda en iyi sonucu verir. Eşinize ne istediğinizi söylemezseniz, farklı şeyler beklediğinizi göreceksiniz. Biriniz atmak, diğeri evlilik arıyor olabilir!

Birçok kişi sevgi, bağlılık ve cinsiyeti karıştırmakta ya da üç kişinin el ele tutuştuğunu varsayıyorlar. Sevgiyi ifade etmek için birçok yol vardır ve bunları sevdiğinizi göstermek için biriyle seks yapmanız gerekmez. Biriyle seks yapmak mutlaka onlara aşık olduğunuz anlamına gelmiyor.

İş birliği içinde cinsel ilişki kurmak, insanları daha yakın ve sevecen hissettirir. Bağlı olmayan bir ilişki içinde seks yapmak çok eğlenceli olabilir ve insanları daha iyi arkadaşlar gibi hissettirebilir. İster bir gece atın, elli yıllık bir evliliğiniz olsun, eşinizden hoşnut olduğunuz, saygı duyduğunuz ve güveneceği, kendisinden de sevilen, saygı duyulduğunu ve kendisine güvenildiğini hissetmeniz çok önemlidir.

İlişki türleri

Yeni bir ilişkiye girerken ve ilişki süresince (beklentilerimiz zamanla değiştiğinden!), Aşağıdakiler arasında bir ilişki isteyip istemediğiniz hakkında konuşun:

Taahhütlü veya taahhütlü değil mi? Evlilik, uzun süreli kalma, çocuk yetiştirme, finansal paylaşma ve / veya ev paylaşma gibi bir taahhüt ister misiniz yoksa daha az bağlı bir ilişki mi kurmak istersiniz?

Dost veya Romantik? Dostluğa dayanan bir ilişki mi istiyorsun yoksa romantik, duygusal yakın ilişkiyi mi tercih edersin?

Cinsel veya cinsel olmayan? Bu kişiyle seks yapmak isteyeceğinizi düşünüyor musunuz? İsterseniz, yapmak istediğiniz bazı cinsel aktiviteleriniz mi var, yoksa başkaları da var mı?

Tek eşlilik mi yoksa tek eşlilik mi? İlişkinizin sadece o kişiyle olmasını mı istiyorsunuz, böylece ikiniz de sadece birbirinizle seks yapıyor musunuz yoksa etmiyorsunuz, böylece sizinle eşiniz diğer insanlarla seks yapıyor mu?

Bu soruların her birini ayrı ayrı araştırmayı unutmayın. Tüm kombinasyonlar mümkündür!

Ortak İlişki Yapıları

Aseksüel veya non-seksüel aseksüel insanlar genellikle yok, cinsel duygular var, ve / veya seks tercih. Eşeysiz olduklarını belirten insanlar, uzun süredir kararlı, seven, cinsel olmayan ortaklıklar da dahil olmak üzere duygusal ilişkiler isteyebilir. Diğerleri cinsel duygulara sahiptirler ancak başka biriyle cinsel ilişki kurmak istemezler veya hissetmemektedir; bu nedenle tamamen veya seçici olarak Küstah.

Ömür boyu karşılıklı tekeşlilik bu ilişkilerin, her kişinin bir ömür boyu sadece bir cinsel partneri vardır. Her iki ortak da sadece birbirleriyle seks yapıyor.

Karşılıklı seri tekeşlilik Bu, pek çok yetişkinler arasında yaygın bir ilişki yapıdır. Birisi seri ikram edicidir, ömür boyu birden fazla kişiyle cinsel ilişki kurabilir, ancak her iki eşin de tekeşli olduğu (yalnızca birbirleriyle seks yapacakları) bir seferde uzun süreli bir cinsel ilişki sürdürmektedirler.

Karşılıklı sadakat , karşılıklı sadakat ilişkisi bu tür katılan ikiden fazla kişi olabilir haricinde karşılıklı tekeşlilik benzer. Üç, dört veya daha fazla grup veya aileler birbirleriyle cinsel ilişkide olabilir, ancak grup dışındaki herhangi biriyle cinsel ilişki kurmazlar.

Cinsel olmayan tekeşli ilişkileri Cinsel olmayan tekeşli ilişkiler de hile olarak da bilinen bu tür “Günlük kalma,” sallanan, polyamory ve açık ilişkiler gibi dürüst / uzlaşmacı olmayan sadakat yanı sıra sahtekâr / rıza dışı olmayan sadakat içerir. İnsanların seçebileceği cinsel olarak tek eşlilikçi olmayan ilişki yapıları çok çeşitli olup, bir veya daha fazla üyenin bir veya daha fazla üyesi başkalarıyla seks yapmaktadır.

Not: İlk bakışta, bir seri tek eşli bir daha CYBE enfeksiyon riski daha yüksek olan bir cinsel olmayan tekeşli bir kişi gibi görünüyor ilişki yapısı CYBE için tek risk faktörü olduğunu unutmayın olabilir rağmen. CYBE bulma şansını artıracak diğer şeyler ise, yaşam boyu cinsel partnerlerin sayısı, düzensiz CYBE testi ve tedavisi, IV ilaç kullanımı için iğneler paylaşımı, yabancılarla veya seks işçileriyle cinsel ilişkiye girme ve cinsel engellerin yanlış ve / veya düzensiz kullanımı . Kalan prezervatif gibi cinsel engelleri doğru ve düzenli olarak kullanan cinsel olmayan eşi olmayan kişi, engelleri kullanmayan ya da bilinmeyen CYBE statüsünde bir eşi bulunan karşılıklı olarak seri başvuhumlu bir kişiden daha CYBE almakta daha az olasıdır.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
1 yorum
665 okuma
31 Aralık, 2016
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarYorumlar (1 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Chat