Vajinal kuruluk: çözümleri nelerdir ?

Altı kadından birden fazlası bir noktada vajinal kuruluktan muzdarip olduklarını söylüyor. Bu bozukluk psikolojik sonuçlar doğurabilir ve çiftleri etkileyebilir ve libidoda azalmaya neden olabilir. Arzuyu korumak için basit çözümler vardır.

  1. Bilinmeyen sebepler
  2. Tabular olmadan kadınların konuştuğu bir bozukluk
  3. Çift içindeki sonuçlar
  4. Menopozdaki kadınların özel durumu
  5. Zevk alır bu yüzden

Vajinal kuruluk, bazen geçici olabilir, kadınları yaşamlarının farklı zamanlarında etkiler. Genellikle menopozda görülür, jinekolojik enfeksiyonlara karşı savunmasızlığı artırır ve çiftin cinsel uyumunu değiştirir. bogaz içi enstitüsünün yakın tarihli bir çalışması *, boğaz içi laboratuarları tarafından finanse edildi, bu sonuçları analiz ediyor.

Bilinmeyen sebepler

Vajinal kuruluk kadınların iyi bildiği bir sorundur. % 68’i bunu basından (% 47), doktorundan veya jinekoloğundan (% 22) duyuyordu. Buna rağmen, kökenler kadınlar için o kadar açık değildir. Genel olarak, acı çeken kadınlar (% 54) yanı sıra sorunun farkında olanlar (% 47) hormonal nedenlerle alakalıdır. En çok belirtilenler arasında menopoz , hormonal değişiklikler ve hamilelik sayılabilir. Sonra psikolojik faktörler, vajinal enfeksiyonlar, stresve tıbbi tedaviler gibi diğer nedenler ortaya çıkar .

Bununla birlikte, başka nedenler de vardır: tütün, alkol veya yetersiz kişisel hijyenyağlanmayı etkileyebilir.

 

Tabular olmadan kadınların konuştuğu bir bozukluk

Diğer samimi sorunların aksine, kadınlar bu konuyla oldukça kolay bir şekilde ilgileniyorlar. Yüzde 80’i çevreyle olan bu sorunu konuştu: kadın doğum hekimi veya doktoru (% 72) ve çoğunluğu eşiyle (% 44) çok büyük çoğunluk. Genç kadınlarda çift ile daha fazla güvenir gibi gözüküyor; 40 yaşın altındaki kadınların% 56’sı eşiyle konuşuyordu. Onun tepkisi çoğunlukla olumludur, çünkü% 63 eşinin olumsuz izlenimlerden% 5’e karşı uygun şekilde tepki gösterdiğini düşünüyor.

Cinsel ilişkiler (% 67), samimi hijyen (% 64), CYBE’ler (% 61) veya idrar kaçırma gibi diğer yakın konulara göre bu konu daha kolay anlaşılıyor (% 85’i bunun hakkında konuştuğunu iddia ediyor) (% 54).

Bununla birlikte, düşüncemizin aksine, konunun ele alınması gerçekten bir çözüm verme anlamına gelmez. Kadınların çoğunluğu ağırlıklı olarak bir yağlayıcı ürün (% 68) ile bir tedaviyi (% 64); Bununla birlikte,% 21’i doktoruna danışmadı veya tedaviye küçük veya geçici bir sorun olduğuna inanıyorlardı.

Çift içindeki sonuçlar

Ve yine de, fiziksel ve psikolojik deneyim önemlidir. Böylece, hastaların% 43’ü ağrılı bir deneyimden bahsediyor. % 44’ü oldukça önemli psikolojik sonuçlardan söz eder.

İki “tip” kadın daha duyarlı görünmektedir: Strese maruz kalan kadınlar (% 55) ve 40 yaşın altındaki kadınlar (% 53), acılarını psikolojik açıdan etkileri olduğu gibi % 59 ve% 53 acı çektiğini söylüyor). % 44’ü bile vajinal kuruluk ile ilgili depresif bir durum uyandırdı . Cinsel ilişki sırasında ağrı, ankete katılan kadınların% 85’inde ve cinsel aktivitede azalmaya (% 83) sahiptir. Hélène Jacquemin’in dediği gibi “su, hayat verir ve bu nedenle kuraklık veya kurulukyokluğun, eksikliğin, kaybettiğimizi hatırlatıyor. Buna ek olarak, zamanımızda sağlık gençlerle eş anlamlıdır. İdeal esnek bir vücut, sıkı ve dolgun bir ağaç gibi bir dolu ağaçtır. ”

Kadınların% 57’si bu bozukluğun çiftte ciddi sorunların nedeni olduğunu düşünüyor. Bu davada da en çok etkilenen 40 yaşın altındaki kadınlar. Tedavi görmeyen kadınlar arasında% 5’ten fazlası cinsel ilişkide bulunmayı bıraktı.

Menopozdaki kadınların özel durumu

Menopoz, yumurtalık fonksiyonunun kesilmesi ve sonuçta tanınmış klinik semptomlardan sorumlu olan östrojen eksikliğiyle tanımlanır (sıcak basması, kilo alımı, cilt yaşlanması, vb.). Hormonal nedenlerden dolayı menopozdaki kadınlar vajinal kuruluktan etkilenen ilk kişilerdir; Bu nedenle daha çok kişi bu konudan bahsediyor. fiziksel ve psikolojik deneyimini daha az önemli gibi görünse de,% 80 vajinal kuruluk, çift (% 53) içinde ilişki ve sorunların sırasında büyük bir stres (% 39) bir depresyon ağrıyı neden olduğuna inanıyoruz (% 26) veya spor yaparken ağrı (% 17).

Halen, 50 yaşın üzerindeki kadınların cinsel yaşamları artık tabu değil ve menopozun hayal kırıklığı ve kadercilik ile sonuçlarını kabul etmeyi reddetti. Iken cinsel istekte azalma bazen hormonal dengesizlik sonucu olabilir genellikle birkaç faktörün sonucudur. “Daha önceki cinsellikten bahsetmeden menopozda cinsellik hakkında konuşamazsınız. Daha zengin ve daha açık olan menopozla başa çıkmak kolaylaşır. Aksine, mutsuz kadınlar bu olayda bir bahane ve bir zorunluluk olarak gördüklerinden kurtulmak için bir mazeret bulacaklar “diyor Dr. Jacquemin.

Daha sıklıkla mesleki etkinlik ve daha iyi bilgi nedeniyle hapları bilen kuşaklardaki kadınlar cinsel yönden aktif kalmayı istemektedirler.

Zevk zevk alır bu yüzden

Menopozda olan kadınlar doktorlarıyla daha kolay konuşsalar da (yaklaşık% 80), eşleri ile konuşmaktan daha isteksiz görünüyor (sadece% 37, tüm kadınlarda% 44) . Bununla birlikte, vajinal kuruluktan bahsedilmesi aynı zamanda arzunun hâlâ orada olduğunu, cinselliğin var olduğunu ve yeniden zevk almak için yardım istemek için gerekli olabileceğini kabul etmenin bir yoludur.

lokal tedavi ve% 40 ilaç reçete (özellikle hormonal tedaviler yerine) ile% 68: Daha iyi bu fenomen daha dikkatli (kadınlar için% 64 karşı% 72) almaya kadınları açar anlama .

Menapoz cinselliğin sonunu işaretlemez. Bu aşamada kaçınılmaz olarak bir arz kaybı olduğu anlamına gelmez. Bazı kadınlar, örneğin gebeliğin meşguliyetinden değil, anne olarak rollerinden dolayı daha özgür olabilirler, çünkü çocuklar evden çıktıklarından. Eşinize daha fazla zaman ayıracağınız için, bazı kadınlar cinsel arzunun yenilenmesini öğreneceklerdir.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
545 okuma
3 Şubat, 2018
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Chat Sohbet siteleri