WhatsApp: Sohbetlerdeki metinleri veya iPhone ve Android’deki kişileri nasıl arayabiliriz?

Zamanın geçişi ile ve zaman zaman konuşmaları silmedikçe, WhatsApp’da biriktirilebilecek sohbetlerin sayısı çok büyüktür , bu da belirli bir metni bulmayı gittikçe zorlaştırır . Aynı temaslar için de geçerlidir: zaman geçtikçe, daha fazla var.

WhatsApp konuşmaları içinde belirli bir metni arayabileceğinizi biliyor muydunuz ? Birkaç gün önce şans eseri keşfettim. Çok daha bilinen olsa da, bir kişiyi arama seçeneği de mümkündür. Bu makalede, hemiPhone‘da hem de Android’de nasıl yapılacağı açıklanmaktadır .

IPhone’da WhatsApp kişisini nasıl arayabilirim?

İki yol var ve çok basit ve bilinir:

WhatsApp uygulamasını açtıktan sonra, sadece erişmeniz yeterlidir:

  1. Yer imi bölümüne gidin ve rehber listesini aşağı kaydırın. Listede, seçilen kıstaslara göre filtrelenmiş gibi görünen bir liste yazarak, adının bazı karakterlerini yazabilirsiniz.
  2. WhatsApp uygulamasındaki kişiler bölümü : isimlerin listesi ve bir arama motoru görüntülenir. Aranan kişinin adını bulmak için bazı harfler girilmelidir.

Ardından, bir mesaj göndermeden önce kişi sekmesine dokunmanız ve WhatsApp mesaj ekranının açılması gerekir.

Eski iPhone’da WhatsApp sohbetleri metin nasıl aranır

Bu seçenek biraz daha az bilinir (bir süredir mevcut olmasına rağmen teyit ettiğim şeyden) ama çok kullanışlı . Birden fazla kez bir WhatsApp sohbetindeki tüm mesajlar arasında bazı özel bilgileri (telefon numarası, adres vb.) Aradım .

WhatsApp uygulamasında, gitmeniz gereken belirli bir kelimeyi içeren mesajları bulmak için:

  1. Sohbetler bölümüne erişin
  2. Konuşmaların listesini aşağı doğru kaydırın . Bir arama motoru görüntülenir Bir kelime girilirse, “Sohbetler” başlığı altında ve aranan kelimenin göründüğü tüm eşlemeler altında, varsa o harfleri veya varsa bu harfleri içeren bir kişi (veya gruplar) ile sürdürülen tüm sohbetleri arayın. “Mesajlar” başlıklı bölümde.
  3. Biri açılırsa, diğer bir renkte (beyaz) bile vurgulanmış gibi görünürken, tüm işyeri koyu gri bir arka plan elde eder (diğerlerinden ayırmak için).

Vurgulanan WhatsApp mesajını okuduktan ve aradığınız kişi değilse, arama sonuçlarının görünmeye devam edeceği sohbetler listesine (sol üst köşe) dönebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
1.743 okuma
9 Nisan, 2018
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat