Bir Kadının Cinsel Sorunları ve Nasıl Tedavi Edileceği

Kadınlarda sık görülen bazı cinsel problemler vardır. Orta yaşlı ve genç kadınların yaklaşık üçte birini ve yaşlı kadınların yaklaşık yarısını etkileyeceği tahmin edilmektedir. Öyleyse, kadınlar cinsel sorun hakkında doğru bilgiye sahip olmalı ve böylece onları tedavi edebilmelidir. Kadınların çoğunun sahip olduğu yaygın cinsel sorunların listesi:

  • Arzu ve / veya uyarılma eksikliği:

Cinsel istek yetersizliği sık sık libido eksikliği olarak tanımlanmaktadır ve çok sayıda kadın çeşitli belirtiler görebilmektedir. Cinsel uyarılma eksikliği, vajinal yağlama eksikliğinden kaynaklanabilir . Cinsel istek ve cinsel uyarılma sıklığı sıklıkla karşılıklı olarak ortaya çıkar. Yaşadığınız çeşitli tedaviler olduğu için, yaşadığınız işaretleri belirtmek için doktorunuzla görüşmeniz önemlidir.

  • Orgazmla ilgili sorunlar:

Bunlar, gecikmiş nadir orgazmları veya hiç orgazma sahip olmamasını ve orgazm duygularının kuvvetinde bir azalmayı içerir. Bazı kadınlar seksten zevk almak için orgazm olmak istemiyor olsa da, bu diğerleri ve onların kohortları için gerçek bir problem olabilir.

  • Seks sırasında veya sonrasında ağrı:

Birkaç kadın seks yaparken acı hissedebilir. Bunun nedeni daha az vajinal yağlama ve difüzyondan önce yetersiz ön sevişme olabilir. Bir soruna dönüşebilir ve bir kadının cinsel güvenden zevk almasını veya keyfini çıkarmasını önleyebilir.

Nasıl tedavi edilir?

Bir kadının farklı türde cinsel sorunları olabilir, ancak endişelenmeye ihtiyaçları yoktur çünkü bu sorunlar tedavi edilebilir. Cinsel sorunların üstesinden gelebilecek çeşitli tedaviler vardır. İşte kadınlara yardımcı olabilecek çözümlerin bir listesi:

  • Kendi kendine yardım:

Uyarılma ve / veya arzunuzu manuel olarak büyütme konusunda yardım etmeye çalışmayı isteyebilir veya orgazm olmanıza ya da cinselliğin daha az acı vermesine yardımcı olanı bulmak için kontrol etmeyi isteyebilirsiniz. Her tür erotik veya cinsel materyaller bugünlerde çevrimiçi arama yapmak için basittir. Bunlar, kitaplardan, vibratörlerden, DVD’lerden, erotik oyunlardan, klitoral uyarıcılardan ve iç çamaşırlarından oluşur.

  • Cinsiyet terapisi:

Seks terapisi, bir çiftin veya bireyin cinsel problemlerini gözden geçirmek ve tedavi etmek için bir terapistle birlikte çalıştığı iyi bilinen bir terapidir. Karşılıklı olarak sorunları yaratan faktörleri bulacaklar ve etkilerini belirlemek veya en aza indirmek için kesin bir tedavi planlayacaklar. Cinsel terapinin, temel nedenleri ve cinsel zorlukların destekleyici faktörlerini bulmak için son derece etkili olduğu düşünülmektedir. Ve insanların cinsiyete karşı daha sağlıklı tutum geliştirmelerine, cinsel yakınlıklarını artırmalarına, cinsel olarak daha güvende olmalarına ve ilişkide iletişimi ilerletmelerine yardımcı olur.

  • Vajinal nemlendiriciler:

Sorun vajinal kuruluksa, Vazoplex gibi nemlendiricilerle çözülebilir. Vajinal kuruluk ile ilgileniyorsanız vajinal nemlendiriciler kullanılır. Nemlendiriciler hakkında daha fazla bilgi edinmek için Yerlichat de ziyaret edebilirsiniz . Nemlendirici uygulandığında içerikleri o bölgede kan akışını arttırır ve kuruluğu azaltır.

Bir kadın cinsel sorunların konuşulmasının zor olduğunu ve çok tecrit edici olduğunu düşünebilirken, cinsel sorun yaşayanların sadece siz olmadığını bilmelisiniz. Öyleyse devam edin ve kendinizi ciddi sorunlardan korumak için doktorlarınızla veya seks terapistinizle konuşun.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
785 okuma
30 Haziran, 2019
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet