Dünden bugüne dair sanal sohbetlerin durumu

İnsan oğlu duygusu olan vede üzüle biln sevinçlerini gösterebilen bir yaradılışa sahiptir. Ademle havva anamız cennet ‘ten atıldığında çok üzülmüşler vede ahlar vahlar etmişler fakat iş işden geçmiş vede olan olmuştur. İnsan oğlu çamurdan yaradılmış bunuda herkes bilmez dini kültürünüzü artırmak istedim aslında bukonu çok uzun ben sizlere kısaca anlatmaya çalıştım insanlar karakterleri vede görünüşleri itibarı ile farklı insanlardır. İnsan oğlu birileriyle dost olması için vede arkadaşlık kurması için karakterik özelliklere sahip olması gereki öncelikle dürüst adam gibi adam olması lazım daha sonra ise seviyeli konuşmasını bilmelidir. Şahsiyetsiz vede gurursuz özellikle söylemek istiyorum utanma duygusunu yitirmiş insanlara nederseniz diyin fayda etmez nasıl konuşursanız konuşun emin olun yüzü bile kızarmaz ben burda cinsiyet olarak anlatmak istemiyoruım yani genelleme anlatıyorum herkesi içinde kendine pay çıkarsın. Bazı toplumlarda yani toplu sohbet edilen yerlerde adamın ayıbını ortamda topluma söylerler üstüne alınsın diğerek fakat o şahsiyet oralı bile olmaz sanki başkasına anlatıyorlar durumu hiç yüzleri kızarmaz vede bişey olmamış gibi konuşurlar bazılar ben bir hatamı yaptım diğerek düşünür yani ama bunlardan öğle bişe olmaz aslında teknolojik gelişmeler bu tür adamlar için gerçekten bir fırsat olmuştur mesela internetin ülkemize gelmiş olması vede yapmış olduğu gelişmelere vede ülke ekonomisine kazandırmış olduğu kazançlara bakarsak aslında yüzsüzlerin çoğalmasınıda bir nevi hoş karşılamak gerekmektedir.

Birazda butür şahsiyetlerin internette ne tür sapkınlıklar vede neler yaptığından bahsedelim isterseniz bu tür insanların kendilerine saygıları olmadığı gibi karşısındaki insanla dahi sohbet ederken yalan söyleme gereği duyar vede bunlar aslında kendi hayal alemlerinde olmak istediklerini anlatırlar ben şahsen dikkat ediyorum bu chat aleminde cahil insan yok kimi sorsanız doktor , mühendis vede subay olmaktadır. Türkiyedekileri anladık hadi kültür vede okumuş seviyesi çok düşün insanlardan oluşmakta avrupa ülkelerine nedemeli almanya , isviçre , belçika, fransa gibi ülkelerin okumuşluk vede kültür seviyesinin yüksek olmasına rağmen çoğu insan kendini chat sitelerinde evli oldukları halde bekar tanıtmaktalar buda çok karmaşıuk düzenin vede değişik insanların olduğunun yanında insanların ülkelerde yaşaması önemli olmadığını insanların kendi düşüncelerini vede insanları kandırma düşüncelerini ortaya koymaktadır.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
1.441 okuma
21 Mayıs, 2016
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet