Kadınlarla İletişim Kurmanın 4 Yolu

Kadınlarla İletişim Kurmanın 4 Yolu

Hayatta tuttuğunuz her ilişkinin göreceli başarısı inşa edilmiş ve iletişim üzerine dayanıyordu.

Başkasıyla olan bağınızın temelidir ve ana kayasıdır. İletişim: Bundan daha basit bir şey alabilir mi?

Hayır. Sonuç olarak, hepimizin iyi iletişim alanında uzman olduğumuzu varsayabilirsiniz. Elbette böyle bir varsayım yanlış, hatta saçma. Çünkü bildiğimiz gibi, en yaygın ilişki sıkıntısı, problemin özüne kaynatıldığında, iletişim olur.

Bununla zorlanıyor ve bizi, iyi ilişki davranışından farklı bir şekilde hareket etmemizi zorlayan neredeyse yönetilemez dürtülere götürüyoruz. Bu salgın başlıca suçluları erkekler. Biriyle uğraşmak için devasa bir erkek egosu ve içinde bulunduğumuz her çaba ile “kazanmak” için hemen hemen ilkel bir içgüdümüz var.

Bu tipik erkek güçleri, ilişkimizin sınırları içinde açığa çıkardığımızda, kendimizi yoketmenin bir izini yakıyoruz. Biz, küçümseme, kötülük ve ilişkinin nihai çöküşüne yol açan bir işlev bozukluğuna başlarız. Bunuönlemek için yapmanız gereken tek şey kadınınızla iletişim kurduğunuzda, iyi bir ortak olmak, bir pasta parçası gibi gözüküyor, değil mi?

Emin. Öyleyse neden çoğu erkek topu bırakıyor ve bir kadınla başarılı bir ilişki kuramıyor mu? İstatistikleri inceleyin veya çevrenizdeki insanlar üzerinde düşünün. İyi bir iletişim söz konusu olduğunda, erkekler emilir ve dürüst olmak gerekirse, birçok kadın çok daha iyi değildir. Kadınlar çatışma çözümü için doğuştan gelen bir duyguyu olabilir, ancak sonuç olarak hepimiz birbirimizle iletişim şeklimizi iyileştirebiliriz.

Düzgün iletişim çok basit, ancak zamanın çoğunu yerine getirmekte başarısız oluyoruz. Bu nedenle oraya gidecek kurallar roket bilimi değildir. Tavsiyem sınıf okul punklarından birine daha uygun görünüyorsa, rahatsız olma veya şaşkınlığa maruz kalma. Bazen çocuklar, yetişkinlere toplumsal koşullarda nasıl geçinebileceklerini göstermek için bir örnek olarak kullanılabilirler. Yaz aylarında yerel bir parka gidip 6 yaşındaki kızlar arasındaki bir futbol maçını kontrol edin ve ebeveynlerin davranışlarını gözlemleyin. Ama ben ayrıldım.

Erkekler, şu ipuçlarıyla başlayın:

1) Zamanı Yarat

Doğru; zaman yaratmak. Neden boş bakıyor? Spor izlemek, yemek yemek ve seks yapmak için bir kenara koyuyorsun, değil mi? Kadınınızla olan iletişim neden farklı olmalıdır? Mümkün olduğunca onunla kaliteli zaman geçirmek için bir iki saatini engellemelisin. Önceliklendirin. İşi, arkadaşlarınızı ve ilişkinizi tartışmak için uzun bir günün ardından odanın karşısında oturmaya çabalayın. Hiç, umduğum her şey için hava hakkında konuşabilirsin. Sadece konuşmak.

Konuyu ilişkiye doğru zorlamayın, ancak işlerin ne kadar iyi gittiğinden veya belki de ona ihtiyaç duydukları şeyleri vermek için geliştirmeniz gereken alanları ortaya koyma fırsatından yararlanın. Buna ek olarak ona ondan neye ihtiyacınız olduğunu açıklamaktan çekinmeyin. Çok fazla erkeğin bununla ilgili bir problemi var.

Birlikte otururken birlikte vakit ayırın, birlikte yemek yersiniz, birlikte seyahat edersiniz veya ilişkinin belirli yönleriyle ilgili memnuniyetsizliğinizi söylemek için birlikte yiyebilirsiniz. Onu alarm vermemek için sakin bir şekilde yapın. Ona genel bir ilişki ile (bu durumda) mutlu olduğunuza dair güvence verin; sadece bir ya da iki şeyin değişmesini istiyorsun. Ne tartışmak istiyorsanız, sadece zaman ayırın ve ortak bir çaba gösterin.

2) Aktif Bir Dinleyici Olun

Bazen kırık bir kayıt gibi hissediyorum ama bu evrensel ilişki koparmaları duruncaya dek sanırım aynı mesajlarla devam etmekten başka seçeneğim yok. Aktif dinleme , pasif duruşmaya karşıt olarak, bunlardan biridir.

Daha önce de okudunuz, ancak gerçek şu ki, nasıl yapacağımı bilmediğim çok fazla e-posta aldım, her seferinde bunu yazabiliyordum. Aktif bir dinleyici olmak o kadar da zor değil, ama bazen erkekler için zor olan birkaç özellik gerektiriyor: Sabır, konsantrasyon ve alçakgönüllülük.

Sabır gerektirir, çünkü ona mesajını ihtiyaç duyduğu şekilde dinlemek için ona daha fazla zaman ayırmanız gerekir, boş boşluk. Konsantrasyon kilittir, çünkü yalnızca ona bakmak zorunda değilsiniz, aynı zamanda ona odaklanmalısınız: gözleri, beden dili ve sesi. Ne söylüyor? Sana ne anlatıyor? Yoğunlaşmak .

Alçakgönüllülük içeriyorum çünkü kendim dahil olan bir çok erkeğin uzun süre kalmasına izin veren bir problem var. Kendi sesini dinlemekten ve başkalarının da duymasını isterler. Bu adamlar, sohbet etmek için hakim olmak ve mahkemeye gitmek istiyorlar. Bu söylemek üzücü değil, iyi bir ilişki uyumu sağlayan bir özelliktir.

Yani egonuzu bir kenara atın ve konuşmasına izin verin. Ve her şeyin ötesinde, son sözü bir zamanlar edelim. İpucu: Bunu yapmak erkeksi bir zayıflık işareti değil.

3) Sözsüz İletişimine Odaklanın

Bazı erkekler çok mantıksız, ağlamak istiyorlar. Ya eşlerinden gelen sözsüz ipuçlarını bilinçli bir şekilde kaldırmazlar ya da sadece açık hassasiyet radarına sahip değildirler. Bu adamları harekete geçirmede tanık olmak gerçekten şaşırtıcı.

Kız arkadaşları ellerini yayıldılar ya da dik dik baktılar, sırtlarını dönüp başkasıyla konuşmaya başlayınca başkalarıyla konuşmaya başlayınca acıyorlar. Bu adamlarla anlaşma nedir?

Hey, ben melek değilim ama kadın üzgün, üzgün veya öfkeli olduğunda, kafamdaki bir alarm derhal söner. Sadece biliyorum . Belki beden dili diğer kadınlardan daha az incedir, ancak yine de içimde bir içgüdü durur ve çabucak yangın söndürmeye çalışırım. Yanıt vermeye hızlı değilseniz, ya umursamaz, yapmaz ya da sözsüz iletişim mantığından habersiz olan bir pisliksiniz.

Aşağıdadır: Sözsüz iletişim jestler, hareketler, yüz ifadeleri ve vücut dilinin diğer fiziksel biçimlerini içerir. Bununla birlikte, dikkat edin; ses tonu, iç çekmeleri, çığlıkları ve ses tonusu ve ses seviyesini de içerir. Hanımınızla iletişim kurduğunuzda bunlara dikkat edin.

İyi ve kötü zamanlarda, sözsüz iletişim, o anda genel olarak nasıl hissettiğini söylememek için o anda sizinle ilgili olarak nasıl hissettiğini anlık bir işaret olarak görür. Seçtiği kelimeler ne olursa olsun, beden dili gerçek duygularını maskeleyemez.

4) Bakımlı biri olmalısın

Burası erkeklerin biraz geride kaldığı yerdir. Rekabetçi yapımız, bizi, her savaşı kazanmaya çalışmaya zorluyor; bu da, ilişki çatışmasıyla ilgili basit bir ilkeyi unuttuğumuz noktaya geliyor: Kazanan yok. Her savaşı düşünmeyi bırakmanın zamanı geldiği gibi, haklı olduğunu itiraf edene kadar retorik kullanma şansını elde edin.

Bu, uzun vadede istemeniz gereken nihai hedef değildir. Çünkü öyleyse, kadının seni çoktan ikna edecektir. İyi değil. Bu da beni ilgilendiren noktaya götürür: Ona ne kadar kötü, ne kadar yoğun ve mücadeleden ne kadar tutkulu olursa olsun, umursadığınızı ona bildirin. Öfkenin ortasında ve sıcaklar alevlendiğinde bile, derin bir nefes alıp, onu söyledikten ve bittiğinde onu sevdiğini ona bildirmek için bir şeyler yap.

Koluna dokunun, saçlarına vurun, avucunuzu yanağına koyun veya sadece “Seni seviyorum” sözlerini söyleyin. Elbette, bazı kadınlar “savaş sıcağında” böyle hareketleri takdir etmiyor ve elini bir kenara bırakıp geriye dönebilirler. Şahsen almayın ve üzülmeyin. Sadece makyaj yapmaya hazır bile olsa, umursadığınız mesajın karşısına çıkan mesajı verin.

Chat siteleri

Sohbet odaları

Bedava sohbet

Seviyeli sohbet

Omegla

 

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
3 yorum
1.459 okuma
30 Kasım, 2017
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarYorumlar (3 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet