Sağlıklı Seks beş 5 Bileşenleri

seks hakkında popüler kavramlar çevrili olmasına rağmen, disfonksiyonu sağlıklı cinsellik deşifre ve yetersiz hissetmek bize aşkımızın hayatını karartı veya neden olabilecek uygun cinsel davranış ve gerçekçi olmayan beklentilere ayırt etmek zor olabilir.

Cinsellik seks eylemi çok daha fazlasıdır – çiftler için duygusal bir bağ deneyim ve psikolojik, zihinsel, fiziksel ve medeni faydaları çok sayıda yol açar. Seks bağışıklık sistemi artırır, mutlu ruh ile bağlantılı olmuştur, (endorfin ve oksitosin serbest bırakılması sayesinde) depresyon ve stres daha düşük seviyelerde yanı sıra ağrı azalmıştır. Cinsel ilişki sürdürmek Çiftler da artmış samimiyet yarar.

Ne yazık ki, anketler erkekler ve kadınlar genellikle cinsel sağlık ile ilgili endişeleri olduğunu bulmak. Bunlar normaldir ve onların seks hayatlarını başkalarına nasıl karşılaştırmak merak ediyorum.

Araştırmalar ayrıca, evli çiftlerin% 50-55 cinsel sorunlar yaşadıklarını bulur. Öfke , utanç, gerginlik, gizlilik ve anksiyete kolayca ilişkilerde cinsel isteği engelleyen ve cinsel işlev bozukluğu yaratabilir. Yüksek anksiyete ve artan kaçınma, utanç ve hayal kırıklığı olduğunda Seks sağlıksız olur. Suçluluk ve suçlama da ilişkilerde cinsel tatmin müdahale.

Gerçekçi olmayan beklentiler, cinsel deneyimlerin kalitesini azaltan toplum tarafından ortaya konan. onlar seks için anında hazır olması gerektiğine inanıyoruz çünkü Örneğin, birçok erkek performans anksiyete ve basınç ile mücadele. Bu her zaman seks için hazır olmak için eşleri bekliyor onların erkeklik sorgulama erkekler ve kadınlar neden çok büyük bir yanılgıdır vardır.

Nasıl sağlıklı bir cinsel ne ölçmek musunuz?

cinsellik ve ilgili beklentileri dini inançları, kişilik ve kültürel arka plan göre farklılık olsa da, burada gerçek yaşam çiftler için sağlıklı cinsel deneyimler beş temel göstergeleridir.

1. Seks eylemin kendisinden çok daha fazla olarak tanımlanan ve fiziksel dokunma, şefkat, yakınlık, oyunculuk, arzu ve zevk gerektirir edilir. Birçok ilişki olarak seks tanımlamak yalnızca bu sonuçta diğer tatmin edici bir cinsel deneyimlere bir bariyer oluşturur ve tüm cinsel ya da bir şey var bazı çiftler neden olur.

2. Her iki ortaklar cinsel deneyimlerini başlatmak ve istenilen hissediyorum hazırız. Her iki ortaklar her cinsel deneyim orgazm olacağını varsaymak gerçekçi olmasına rağmen, seks genellikle olumlu bir deneyim olarak görülüyor ve karşılıklı aranıyor. Seks günlük bazda istenen olmayabilir iken, kaçınılması değildir ve iyi spontane ve tatmin edici yollarla ilişki içine entegre edilmiştir.

3. Her iki ortaklar sekse hayır demek hakkına sahip ve açıkça cinsel tercihleri verbalizing rahat. Arzuları ve fantezileri araştırdı ve tartışılmıştır. Orada özel ihtiyaçları ve tercihleri hakkında hiçbir hüküm ve her bir ortak valide hissediyor.

4. Sevgi ve fiziksel dokunma içinde ve yatak odası dışında değerlenir. , Öpüşme, sırt, rubs, masaj sarılma, el ele tutuşarak, ve sevgi diğer görüntüler seks eklenen baskı olmadan düzenli oluşur ve tamamen yüksek uyandırmadan cinsel olaylarla bağlantılı değildir.

5. tatmin edici bir cinsel yaşam artan cinsel dürtü ve gelecekte daha tatmin edici bir cinsel deneyimler yol açar. Çiftler yüzleşmek ve suçlama oyunu oynarken olmadan sağlıklı bir cinsel yaşam müdahale herhangi bir sorun olsa çalışmaya hazırız. Sağlıklı cinsel işleyişini etkileyen fiziksel hastalıkların, tıbbi veya ruh sağlığı sorunları ve yaşlanma kaygıları kabul edilmiştir.Çiftler seks yönetilebilir ve ödüllendirici hale getirmek için eğlenceli ve yaratıcı yollar güvenmek mümkün bulunmaktadır. Bunlar diğer ilişki kilometre taşları, kararlar ve (örneğin, bir bebek sahibi gibi) geçişleri zorlanma ya da cinsel ilişkiye değişebilir anlıyoruz, ama iki eşin de seks pes etmeyin ve cinsel isteği rekindling açık kalır.

Başka hangi kavram yanılgılarının yaygın seks bağlıdırlar? Nasıl eşiniz ile sağlıklı bir cinsel ilişki var bilecek?

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
970 okuma
12 Aralık, 2016
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet