Seksi olmak güzel olmaktan daha önemli midir?

Bence seksi olmak, sevgi ve cinsiyet için güzellikten çok daha önemlidir ; ve ayrıca hızlı bir şekilde tanımlanabilir. Eğer güzel ve güzel bir adam görürsem, görünüşü takdir edebilirim, ama ona cinsel olarak ilgi duymuyorum. Bu sadece sık sık benim için değil, sadece kadınlara da olur. Kendimi hem seksi hem de güzel görünümlü olarak düşünmek isterim. ” – Evli bir kadın

Hem seksi hem de güzel olmak romantik çekimi arttırır . Hangisi daha baskın? Ve hangisi daha olumlu alındı? Cevap belli değil.

Güzel olmak ve seksi olmak

     “Baktığım gibi affedin, / Karşılaştırılacak başka bir şey yok, / Senin görüntün beni zayıflatıyor, / Konuşmaya bırakılan bir kelime yok. 

 

Güzellik, estetik duyuları, özellikle de görmeyi sevindirici olarak karakterize edilir; Seksi cinsel heyecan duygularına neden olarak tanımlanır. Bir meslektaşım, bir zamanlar güzel insanları, onları sokaklarda yürürken, yürümeyi bıraktığınızı, vay derken ve onlara geri baktığınız kişiler olduklarını söyleyerek güzel insanlar olarak nitelendirdi. Güzelliği, ikinci bir bakış açısını gerektirir ve durup onu buna dikkat etmeye zorlar. Ortak ifade gittikçe, “Gözlerimi senden alamamıştım, çok güzelsin.”

Seksi olmak etkileşim ile daha çok ilişkilidir; güzel olmak, bir başkasıyla ortak etkileşimlerden bağımsız olarak, kişinin ne olduğu ile daha ilgili. Algının tutumu ve olası etkileşimleri çok önemlidir. Seksi olarak nitelendirilmek, onu söyleyen kişiye ilgi duyuyorsanız, gurur verici olabilir; değilse, bir hakaret olarak algılanabilir.

Seksiden daha geniş bir anlamı olan güzel, sadece fiziksel görünüme değil, aynı zamanda içeride bir tür güzelliğe işaret eden daha geniş bir anlama sahipse, gurur verici olarak algılanır. Seksi olduğu bir kadına söyleme genellikle kısa etkileşimlere işaret eder; Geceyi geçirmek istediğin kadın o. Güzel, daha geniştir ve daha ciddi bir tutum gösterebilir; Evlenmeyi düşündüğün kadın o. Güzellik, cinsiyetten (veya şehvet) daha derindir. Seksi genellikle “ateşli” olmakla ilişkilendirilir, yani ısı algılayıcı tarafından hissedilir. Güzel olmak, algılayıcıdan bir miktar uzaklığa işaret eden “soğuk” olmakla ilişkilendirilebilir.

Cinsel çekicilik, sadece bakmaktan daha da ileriye gider – ajanı da harekete geçirir. Cinsel istek, harekete hazır olmanızı artırır ve sizi gerçek ortak etkileşimlere doğru yönlendirir. Bu anlamda, seksi romantik bir bağ kurmak için gerçekten daha elverişlidir. İnsanların seksi bir kişiye güzel birinden daha yaklaşması daha olasıdır. Seksi olmak bir tür davet olarak görülürken, güzellik bir mesafe kat eder.

Gerçekten de Roger Scruton, “Güzellik, insan hayatını, cinsiyetini, iğrenme ya da çirkinlik olmadan görülebildiği mesafeye yerleştirmekten kaynaklanmaktadır.” Diyor. “Dahası, güzel bireylere karşı tutumumuz, onları sıradan arzu ve ilgilerden ayrı kılıyor. Kutsal şeylerin birbirinden ayrılmalarına yol açacak şekilde – tüm formaliteler ele alındığında ve tamamlandığında, dokunulabilecek ve kullanılabilecek şeyler olarak.

 

Cinselliğin romantik alanla sınırlı olmasına rağmen , seksi olmak başka olumlu özelliklere sahip olmaya bağlıdır. Böylece, güvenin , dürüstlüğün, yeteneğin, parlaklığın ve iyi davranışların çok seksi olduğu iddia edildi . Bu, bilgelik , şefkat, nezaket ve sosyal statü gibi yüksek övgüye değer nitelikleri nedeniyle , kişinin daha çekici olduğunu düşündüğü “ kişilik halindeki” ile uyumludur  Gerçekten de yüzlerce İtalyan kadınının yaptığı bir anket, üçte ikisinin “sosyal olarak saygı duyulan konumlardaki güçlü erkeklerle” daha fazla cinsel tatmin bulduğunu gösteriyor – patronların yatakta daha iyi olduğu düşünülüyor.

Yukarıdaki düşüncelere rağmen, güzel seksiden daha geniştir. Güzellik pek çok aleme atfedilebilir ve sadece ilgili değildir. Böylece, güzel bir kişilik ve manzaradan bahsediyoruz, seksi bir kişilik ya da manzara hakkında değil. Güzelliğin yargıları da daha fazla kabul görmektedir; Kişinin cinsellik derecesini değerlendirmek, kişisel ve kültürel farklılıklara daha çok bağlıdır. Güzelliğin daha fazla evrenselliği ve daha geniş ve daha büyük değeri nedeniyle, çoğu insan sadece seksi olmaktan ziyade güzel olarak değerlendirmeyi tercih ederdi. Bununla birlikte, romantik alanla sınırlı olduğunda, cinsellik ilk romantik bağlantıyı kurma şansı daha yüksektir.

sohbet siteleri

chat siteleri

sevgi sohbet

Güzel sohbet

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
1.150 okuma
9 Mayıs, 2018
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet