Sekssiz bir evlilik sağlıklı mı?

Bir çift seks yapmadan yaşamak  için nedenler

Birçok kişi cinsel ilişkiler olmaksızın uzun vadeli bir ilişki kurmak için akıl almaz olduğunu düşünebilir, ancak başkaları buna karar verebilir. Herkes aynı önemi seks için değil, aynı perspektife sahip iki kişiyi bir araya getiren bazı çiftler de vardır. Eğer gerçekten o bölgede pek ilgi yok ve sıfır veya neredeyse sıfır olana kadar sıklığını azaltacaktır nerede ilk ilişkiler başta ama onlar yavaş yavaş kendi doğal haline dönecektir.

Ama seçimiyle o noktaya ulaşamayan seks, ancak çiftlerin çoğu sinir bozucu bir deneyim olarak seks yüz bırakmak çözüm koymak ve tercih edilmemiş problemlerin sonucudur ve her ikisi için de travmatik, artık hoş ve hoş değil ve nihai hedefini kaybediyor, bu yüzden bitmiyor.

Bu, çiftin üyelerinden birinin bir miktar cinsel işlev bozukluğu çekmesi durumunda olur. Eğer arzusu olmazsa , diğeri inisiyatif kullanmaktan bıkmış olursunuz ve sadece izin verirseniz durumu varsayar ve ilişkileri olmadan aylarca geçirebilirsiniz. Performansı veya cinsel zevki etkileyen başka bir bozukluksa, her ilişkide gerginlik durumları yaratılır; bu ilişkiler, gerçekten birlikte seks yapmaktan hoşlanmadığı için kaçınmayı tercih eder.

Ayrıca çiftin seks yapmasını önleyen tıbbi bir sebep olabilir. Çoğunlukla, bu geçici, ancak az ya da çok sürer (örneğin, postoperatif dönemler veya tedaviler) ancak kalıcı bir durum olması da mümkündür.

Cinsel ilişki olmayan bir ilişki sizce sağlıklı mı?

İkisi arasında görüş birliği olması ve tam farkındalığa karar verilmesi durumunda, seksin çiftte ilkel bir uçağı işgal etmemesi, ilişki için sağlıksız olmak zorunda değildir. Sorun, çiftin üyelerinden en az birine yabancı olan koşullar tarafından dayatıldığı zamandır.

Birinin seks yapmaması, ikisinin de istemediği veya istemediği, ancak ötekinin duruma adapte olması durumunda, bu durum her ikisi arasında da pek çok gerilim yaratabilir. Karar vermeyen biri, istenmeyen, hatta sevilen, reddedilen ve birçok durumda, ilişkinin bunun için buna değer olmayabileceğini hissedecektir.

Aynı zamanda bir problemle yüzleşmek istemediğiniz bir karara da varırsanız, olası bir çözüm bulunsa da, çözmeye çalışmadığınız herhangi bir sebeple de tartışmalara neden olacaktır.

Her durumda, cinsel ilişki bulunmayan bir çift, duygusal bir iletişim sürdürmeyi unutmamalıdır. varlık ver olarak biri varsa, Birçok durumda … sevişme , öpüşme, sarılma birlikte yaşamak iki arkadaş, ayrı çifti bize istemiyor için seks, olacak da sona kadar değil bir şeye yol açar korkusuyla sevgi bu belirteçleri kaçınarak fantezi. Bu olur, zamanla duygusallık azaltılır, ilişkinin bozulmasına kadar bozulma olasılığı çok yüksek olur .

Yoksun kalma ile sonu

çift ​​zaten uzun aynı desende olmuştur ve bazen aşılmaz bir duvar bile ilişkilerinde seks-dahil yeniden düşünün bulabilirsiniz. Ama yapabilirsin!

İkiniz de tabii ki isterseniz yapabilirsiniz ve bu önemli bir ilk adımdır. Saygılarla konuşun ve nereye gitmek istiyorsunuz, korkular ve hayal kırıklıklarını bildirmek için karar verin. En iyi yol, çiftleri adım adım yönlendirmek için bir seks terapisine gitmektir. Bu, birdenbire yapılmamalı ve ikisinin biri cinsel işlev bozukluğuna sahipse, bu da her zaman bir profesyonel tarafından tedavi edilmelidir.sağlıklı seks

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
1.105 okuma
3 Şubat, 2018
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet