Sohbet Sitesi

yerlichat

Çok basit ve önemsiz görünen sohbetler ilişkilerimize bazen hatta işimize veya kariyerimize etkisi çok büyük olabilir. Bizlerde YerliChat.Com sohbet sitesi olarak sizlere imkanları sunuyoruz.

Düzgün, anlaşılır konuşmak, az ve öze konuşmak, akıcı konuşmak için mutlaka kitap okumak gerekir. Kitaplardan alınan dersler ve bilgiler günlük hayatımızda sohbet ederken bizlere çok yardımcı olacaktir. Konuşurken mutlaka tane tane ve anlaşılır olunmalı, konuşmak için konuşulmamalıdır. Çok konuşan kişi bir yerde saçmalamaya başlamıştır. Düşünsenize sohbet içerisin de görüşlerinizi paylaşıyorsunuz, çok fazla aktardıgınız da fikirlerinizi bilgilerinizi karşıya bir yerde sıkıcı gelebilir. Bu yüzden az ve öz akıcı konuşmanız gereklidir. Sohbet odalarına girdiginiz de de aynı şekil de, karşıya kendinizi anlatıyorsunuz. Anlattıkça anlatıyor ve çok konuşmaya başlıyorsunuz. Bir kişi sizi en fazla bilgisayar başın da nereye kadar dinleyebilir ki. İnternette sohbet yapılan site olduğumuz için tanışma aracıyız. İnternetin kullanılmasının yaygınlaştığı ilk andan itibaren dünya üzerinde birbirine bağlanan bilgisayarlar arasında birbirini tanıma ve keşfetme ihtiyacı, özellikle karşı cinse duyulan merakın giderilmesi gibi konular internet kullanımının özellikle son 10 yılına damga vurmuştur. İnternet kullanıcıları gerçek yaşamlarında kendilerini soyutladıkları ne varsa, bunu sohbet siteleri kullanımıyla aşma yoluna gitmişlerdir. Bunun yanında bilgiye ve veriye ulaşma kolaylığının, karşı cinse ulaşma konusunda kullanılması da internet üzerindeki sohbet sitelerinin popülerliklerini bir an bile kaybetmemelerine yol açmaktadır. Hepsinin yanında internet ve sohbet siteleri birer deşarj olma araçlarıdır.

Altın yumurtlayan tavuk:

İnsanların kuruldukları anlardan itibaren sohbet sitelerine gösterdikleri yoğun ilgi ve sitelerin özellikle reklamlardan çok iyi gelir sağlamaları her geçen gün bu tarz sitelerin artmasına ve yatırımcıların da bu sektörlere yönelmelerine neden olmuştur. Mynet de geçmiş zaman içerisinde bu sitelere yatırım yapan önemli bir şirkettir. Hatta Mynet sohbet odaları oldukça çeşitli yapıları, kolay kullanılabilir olmaları özelliklerinin ön plana çıkmalarıyla yıllarca bu sektörü parseller hale gelmiştir. Sohbet odalarının bu ilgi çekici yapısı bir üst konum olarak flört sitelerinin kuruluşuna aracı olurken, bir üst seviyede de evlilik sitelerinin kuruldukları, hatta bunların içerisinde muhafazakarlara ait yapılar olduğu da gözlemlenmiştir. Gelinen son noktada da televizyonlardaki evlilik programları oldukça dikkat çekmektedir.

Tanışmak için bir araç sohbet, ya sonra?

Muhabbet sohbet siteleri incelendiğinde en önemli özelliğinin insanların tanışmasındaki çok önemli bir araç olduğu kolaylıkla görülebilir. Bunun devamında da insanlar ilişkilerini bir üst kademeye taşıyarak bu sefer sosyal medya üzerinden konuşmaya devam etmeye çalışmaktadırlar. Tabi ki bir de görüntülü konuşma var. Hepsinin ardından gerçek hayatta görüşme kararı verildiğinde ise işler değişebiliyor. Çünkü her zaman bu konuda bir risk durumu vardır. Her ne kadar sanal dünyada insanların birbirlerinin fiziksel görünümünden ziyade duygu ve düşüncelerine değer verildiği söylense de yapılan araştırmalar görüşme aşamasında en azından ortalama bir fiziksel yapıya sahip olunmasının beklendiği sonucunu ortaya koymuştur. Ne diyelim. Chat yapmak zor zanaat!

Sohbet etmek için yazıp yada konuşmayın. Sohbet odalarina girdiniz. Chat yapıyorsunuz kız veya karşınız da bir erkek kullanıcı ilesiniz:

Kişiyle konuşuyorsunuz yazdıklarınıza özellikle dikkat edin. Belki karşınızdaki kişiden ilerde hoşlanıp birlikte olmak isteyeceksiniz. Ve siz okadar çok konuşup yazdınız ki sizden sıkıldı. Çünkü karşı tarafın konuşmasını beklemediniz, sıkıcısınız.

mobile

2 mobil chat

Çok konuşmak karşı tarafınızdaki kişiyi sıktı ve sizinle sohbet etmekten artık kaçınır oldu. Biraz espiriler yapın, ve dinlemesini bilin. Dinlemeyen kişi dinlenilmez ve sözleri dikkate alınmaz, Çok ve boş konuşmak karşı tarafı sizden uzaklaştırmaktan başka ne işe yarayabilirki.

Sohbet ederken önce karşı tarafın sözlerini bitirmesini ve görüşlerine önem verdiğinizi hissettirin ki karşı taraf sizinle sohbet etmekten kaçmasın ve sizinle sohbet muhabbet ortamlarında bulunmak için can atsın.

Sohbet sırasın da iletişiminizin açık ve net olun sözlerinizi dolandırmadan anlaşılır şekilde anlatın. Bu noktada argo sözcüklerden uzak durun ve kelimeleri kısaltmalar yapmadan kullanınız. Kısa sohbetlerin en önemli faydasi kişilerin birbiri ile ön tanışmasıdır. Gülümsemek he sohbetin ve iletişimin anahtarıdır. Gülümseyin, surat asmayın itici olmayın.

Ayak üstü sohbetler de kişilerin en fazla dört ve yedi dakika süre arasında oldugu söylenebilir. Dikkat etmemiz gereken en önemli kural ise aynı kişinin yanın da uzun süreli kalmamaktır. Sohbet odaları ortamından ayrılacaginiz zaman kişiye gördüğüme ve ya tanıştıgıma memnun oldum dedikten sonra herhangi bir işinizin oldugunu söylemekte fayda vardır.


Sohbet