Suikast sinema

Ağustos ayında, Güney Kore filmi Suikast oldu yılın en büyük gişe ülkede hitaşarak, Avengers: Ultron Çağı ., Ve tüm zamanların en sekizinci en çok gişe yapan yerli filmi olarak yerini alan Suikast bir tüm işaretlerinden vardır yaz blockbuster-bol eylem, star güç, uzun bir çalışma süresi-ama aynı zamanda son yıllarda gobbled olan film Güney Koreli izleyicilerin tür. Özellikle, Japon kötü adamlar olarak hizmet milliyetçi dönem parçası.

Suikast Japon sömürge döneminde, 1930’larda gerçekleşir ve bir Japon komutan ve yanlısı Tokyo sempatizan öldürmekle görevli Koreliler bir grup etrafında merkezleri. Onun başarısı bölge İkinci Dünya Savaşı’nın sonunda 70 yıldönümü olmuştur ve Kore, Çin ve Japonya arasındaki ilişkilerin nedeniyle sonrakinin savaş eylemlerine kısmen, gergin kaldığında bir zamana denk geliyor. İlk iki ülkede birçok Japonya o kadar örtülü bilinen cinsel köle kullanımını kabul söz konusu olduğunda, yaptıkların için yeterli pişmanlık göstermedi demek “konfor kadınlar.”

Çin aynı zamanda, son birkaç ay içinde onun vatansever programlama hızlandırıldığını olan geçen hafta bir askeri geçit lider Japonya’nın yenilgisini kutlayan. (Bazı şüphe ile ülkenin bildirilen gişe rakamları inceleyen değer olsa: Bazı analistler , hükümetin bilet satış rakamları şişirilmiş iddia öncesinde savaş yıldönümü yeni bir Çinli vatansever film.) Hatta Japon tiyatrolar popüler yeni bir dalga gördük son yıllarda, savaş odaklı filmler. Büyük vatansever filmler kesinlikle Doğu Asya-Amerika Birleşik Devletleri’ne pek özgü bu eksik değil türe ama Çin, Kore ve Japonya’da tüketiciler gerçek dünya jeopolitik drama fonunda onları kucaklayan ve onlar için talep var diplomatik ilişkiler kötüleşti olarak yetiştirilen. Bu hiç de şaşırtıcı değil bu yüzden bu milliyetçi hikayeleri film yapımcıları için bir mali nimet vardır. Son zamanlarda Pew araştırma üç ülkenin çoğunlukla kültürel tasvirleri ile takviye edilmiştir birbirinden olumsuz görüşlere sahip bulundu bir şey yapmadım gibi Japonya hissetmek isterken, bir kötü adam olarak Japonya’yı görmek istiyorum -Çin ve Kore de kötü fikir ayrılığı.

 

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
1.548 okuma
24 Eylül, 2016
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :
300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet