VAJİNAL SEKS NASIL YAPILIR

Bir erkek ve bir kadın cinsel ilişkiye girdiğinde – bir erkeğin penisinin kadının vajinasına girdiği yerde – buna vajinal seks denir. Neyin olduğunu, niçin yaptıklarını ve nasil emniyet altına alınıldıklarını öğrenin.

Vajinal seks yapmalı mıyım?

Seks yapmayı isteyip istemediğinize karar vermek çok kişisel bir şey ve yapmanız gerekip gerekmeyeceğini söyleyecek bir kural bulunmuyor. Göz önünde bulundurulması gereken en önemli şey, kendinizi iyi hissedip hissettirmediğiniz ve sizin ve eşinizin her ikisinin de güvende olup olmadığıdır. Bizim makale ‘seks için ben hazır mıyım?’ Bu konuda düşünmenize yardımcı olur.

Vajinal seks genellikle bir erkek ve bir kadın öpüşme, okşama, okşama, ovuşturma ve birbirlerine dokunmadan cinsel olarak heyecanlandıklarında başlar. Sıklıkla kendinizi uyandırdığınızı (vücudunuzun cinsel ilişki için hazırladığı anlamına gelir) belli fiziksel işaretlerden öğreneceksiniz:

  • Kadınlar için vajina (bacaklar arasındaki cinsel açılım) nemlendirmeye başlar
  • Erkeklerin ereksiyonu olur, yani penisleri daha da sertleşecektir.

Ön sevişmenin önemi

Acele etmeyin dene. En iyi yaklaşım, birbirinizin cesetlerinin tadını çıkarmanız ve birbiriniz ile rahat etmenizi sağlamaktır – buna “ön sevişme” denir ve cinsiyete eşit derecede önemli bir cinsiyettir. Bu aşamadan daha ileri gitmemeniz de çok iyi. Birçok çiftler vajinal seks yapmaya geçmeden önce ön sevişme yapmaktan hoşlanırlar.

Her ikinizde vajinal seks yapmaya hazır iseniz, ön sevişmenin yeterince uzun süre devam etmesi önemlidir. Eğer kadın cinsel olarak yeterince heyecanlı değilse, vajinası yağlanmayacak ve erkeğin penisinin girmesi zor olacak. 1

Her ikisi de ilk kez yaşlandıkça ön sevişme, öpüşme, parmakla konuşma ve çok fazla sözlü yaşa geçtik. Seks yapmaya karar verdiğimizde, prezervatif ve çok miktarda yağlı madde kullandık; çok nazikti, bana zarar verdiğini ve nasıl hissettiğimi sormaya devam etti. Biraz acıdı, ama beklediğim kadar değil. – Mayıs ayı

Vajinal seks nasıl yapılır?

İkiniz de uyandırıldıysanız ve seks yapmaya hazırsanız, biri penisini vajinaya yönlendirmek için elinizi kullanırsa yardımcı olur. Zaman ayırın ve düzgün yol gösterecek birkaç şey gerekiyorsa, endişelenmeyin – bu özellikle normaldir, özellikle de ikinizin de birbirinin cesetlerine alışması.

Penis içerdikten sonra vücudunuzu hareket ettirebilir, böylece penis vajinaya itilir ve daha sonra kısmen çekilir. Doğal olarak gelen ve iyi hissettiren şeyleri yapın – yavaş ve nazik olmak, başkalarının rahat olmasını sağlayabileceğinizden başlamak için iyi bir fikirdir.

Çok yavaştı ve sadece sertçe ve hızlıca bastırmak yerine, penisini içimde tuttuğundan emin olmak için zaman harcıyordu. Birden çok iyiyim, tamam mı diye sordu ya da durmasını istedi. Ona hayır dedim ve ilk başta sadece biraz rahatsız hissettim, ancak o zaman bana tamamen girdiğinde inanılmaz hissettim. O yavaş ve şehvetliydi. – Kül

Pozisyonlar farklı mı?

Ortak bir pozisyon, yalan söyleyen veya üstte oturan (başka bir deyişle ‘misyonerlik konumu’ olarak da adlandırılan) yalan söyleyen kadını içerir. Alternatif olarak, kadın üstte olabilir – yoksa ikiniz de yanlarında olabilir. Muhtemelen bu pozisyonlardan birini seçmek en kolay ilk kez cinsel ilişkiye giriyorsanız. Birbirinizin cesetlerini daha iyi tanımaya başlayınca, ikiniz için de farklı pozisyonlar deneyebilirsiniz.

Bir süre sonra bir veya her ikinizde bir orgazm olduğuna (aynı zamanda ‘gelme’ veya ‘zirveye ulaşma’ olarak da adlandırılır) yol açan belirli hareketleri, konumları ve yollara dokunabilirsiniz. Bu, hemen ya da hiç gerçekleşmezse çok endişe etmeyin. Senin için neyin işe yaradığını – ve eşin için – öğrenmek için zaman gerekiyor ve doruğa bakmaz da seks zevkli olabilir.

Acaracak mı? Kadının kanaması olacak mı?

Seks sansasyonuna alışmak biraz zaman alabilir ve bazı kadınlar başlangıçta biraz rahatsız edici veya acı verici bulabilirler. Yavaşça şeyler almak ve iyi bir su bazlı yağlama kullanmak yardımcı olabilir.

Eğer bir kadının ilk defa seks yaptığı zaman, biraz kanayabilir. Bu genellikle endişelenecek bir şey değildir – onun kızlık zarının (kısmen vajina girişini kaplayan çok ince bir cilt parçası) kırıldığının bir işaretidir. Bazen, bir kadının kızlık zarımı, binicilik veya tampon kullanımı gibi faaliyetlerle parçalanır, bu nedenle tüm bakanlar ilk kez cinsel ilişkide kanamayacaklardır.

Seks yaparken her defasında kanamaya devam ederseniz, endişelenmeniz gereken bir şey olmadığını kontrol etmek için bir sağlık uzmanıyla konuşmanız iyi bir fikirdir.

Güvende ve emin olmak

Seksin nasıl yürüdüğünü bilmek daha rahat ve seks yapmaya hazır hissetmenize yardımcı olabilir, ancak kontrasepsiyon ve koruma hakkında ipucu bırakmak da önemlidir. Eğer değilseniz, istenmeyen gebelik riski kendinizi (ve eşinizin) koyacağız , cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar (CYBE) ve HIV .

Orada gibi korumasız vajinal seks yoluyla alabilirsiniz birçok cinsel yolla bulaşan hastalıklar vardır klamidya , herpes ya da HIV ve sadece seks zamanlar sahip bir sonucu olarak ortaya çıkabilir. Tek yolu hem her zaman düzgün kullanmak korunduğunuzdan emin olmak için prezervatif .

Eğer yaşadığınız korunmasız cinsel size en kısa sürede istenmeyen gebeliği önlemek için acil kontrasepsiyon erişmek için sağlık başvurulmalıdır emin olun ve belki de maruziyet sonrası profilaksi (PEP) , HIV enfeksiyonu önlemek için. 3

Cinsel ilişkiye başlamadan önce eşinizle korunma hakkında konuşmak, işlerin sorunsuz gitmesine yardımcı olacaktır. Bu utanç verici olabilir, ancak seks yapmanın önemli bir parçasıdır – tartışmayı çok zor buluyorsanız, henüz henüz seks yapmaya hazır olmadığınızın bir göstergesi olabilir. Bu güzel – unutmayın, birlikte olmanın ve doğru zamana kadar cinsel duygularınızı keşfetmenin birçok yolu vardır.

 

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
4.079 okuma
31 Aralık, 2016
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet