Beşiktaş maçkada bolbalı saldırı

Alman Zeit gaztesinin haberine göre Türkiye – İstanbul’da iki saldırılarından sonra en az 38 ölüen az yedi sivil ve 30 polis öldürüldü İstanbul’da Vodafone Arena yakınındaki iki bombalama ile İçişleri Bakanlığı söyledi. Hükümet saldırılar Kürt İşçi Partisi PKK için suçluyor. 

yasaklı Kürdistan İşçi Partisi PKK’nın bir kıymık grubu İstanbul’da çifte saldırının sorumluluğunu üstlenen olmadı. Beşiktaş futbol stadyumu yakınında iki durak kendi web sitesinde Pazar günü bu hizip TAK haberdar Aynı zamanda idam edildi. Bu onların takipçilerinin iki şehit olmuştu.saldırıları ile TAK kendi hesabına göre, özellikle Güneydoğu’da PKK lideri Abdullah Öcalan ve Türk askeri operasyonlar, hapis dikkat çekmek istedik. Sürece bu süren gibi “Türkiye hiç kimse sessiz bir hayat yaşamak için bekliyoruz” olmalıdır.

İstanbul’da çifte saldırıda, 38 kişi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu göre, öldürüldü. Aralarında yedi sivil, 30 polis ve kimliği hala belirsiz olan bir kişi vardır. Buna ek olarak, zarar gören 155 tedavi edildi. Başlangıçta o 29 ölü kabul edildi.

saldırılar stadyum Vodafone Arena çevresinde meydana geldi. İlk bölümü yan Beşiktaş ile Bursaspor arasında bir futbol maçı var yaklaşık bir buçuk saat önce yer almıştı. Hükümet bir günlük ulusal yas ilan etti. Başbakan Bakanı Binali Yıldırım, yarıya bayraklarını koymak emretti. Recep Tayyip Erdoğan gibi birçok kurbanları neden oldu “terörist” söz etti. Onun hükümetinin bir firma tepkisini duyurdu. “Ümmetim ve halkım emin olabilirsiniz: Biz sonuna kadar terör belasından mücadele edecek,” Erdoğan, İstanbul’da düzenlenen bir basın toplantısında Pazar günü yaptığı açıklamada. bombacıları “yüksek bir bedel ödemek” olacaktır.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş İtirafçı mesajının önce saldırılar için yasaklı Kürdistan İşçi Partisi PKK şüphesi vardı. Bir araç kullanılmış olması, PKK için bir referans, Kurtulmuş söyleyen devlet haber ajansı Anadolu göre, . Bununla birlikte, araştırmalar hala devam edildi ve halen puslu bir fail yapılabilir.

Kürt yanlısı parti HDP saldırıyı kınadı. “İstanbul’da iki bombalı saldırı birçok aile evlerinde hakim ile tekrar (…). Yas Biz çok üzgün ve acıyı paylaşmak” a göre, parti genel merkezinde tablosuna . Aynı zamanda, partinin Türkiye’de ve barış, demokrasi ve insan haklarının korunması “polarize siyasetin sonu” çağrısında bulundu. Son haftalarda, Türk hükümeti giderek Kürt yanlısı muhalefete karşı alındı.

13 şüpheliyi gözaltına aldı

İçişleri Bakanı Soylu on üç kişi saldırılarla bağlantılı olarak tutuklandı arada doğruladı. Recep Tayyip Erdoğan saldırıyı kınadı. “Hiç kimse biz terör ve terör örgütleri üzerinde bir devlet ve millet olarak Allah’ın yardımıyla üstesinden şüphe etmelidir,” diye açıkladı. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, bir “terör korkunç eylemi” olarak birinci reaksiyonda saldırıyı anlattı.

Oyunun seyirci zaten evlerinin yolunu yapmıştı. Ancak, stadyum desteklemiş olan bölgede, birçok polis vardı. İçişleri Bakanı Soylu suçlulara göre görünüşte özel kuvvetler polis ünitede bir araba bomba bir saldırı işlenen. Beşiktaş stadyum önünde araç bomba ek olarak parkın Maçka alanında havaya söyleniyor bir intihar bombacısının, bir kanıt yoktur, Soylu açıkladı. Park Beşiktaş ilçesinde de.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
1 yorum
1.465 okuma
11 Aralık, 2016
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarYorumlar (1 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat