Diriliş ertuğrul seyrederken sohbet etmek

Diriliş ertuğrul seyrederken sohbet etmek kadar güzel vede hoş bir tutku olamaz atalarımız nekadar güzel yürekli merhametli vicdan sahibi insanlarmış gerçekten gururlanmamak elde değil bu filimi türk ordusuna izler dünyayı fet etsin izlerken adamın adalet vurgusuna dikkat ettim ozamanlar onların adalet anlayışı yokken bizde dünyaya adalet vede hoş görü var imiş bu mevzu sadece dizilerde deyil her tarih kitaplarında yazar. Diriliş izlerken dostlarım insanın gerçekten ciğeri,nin yanmaması imkansız vede çok güç bukadar güçlü konumdan her alanda bir numarasın ilimde bilimde dünyada üniversite yokken osmanlı okullar açmış ilime öğretmene değer vermiş şimdi ise elimizdekiler yurt dışına gidiyor bunada beyin göçü denilmektedir.

Dikkat edilirse bu dizide sohbet çok önemli her bir vukatı olsun ne olursa olsun sohbet ile müzarada edilmekte vede toplantılarla fet edilen topraklarda neler yapacağının altını uzun konuşmalarla çizilmektedir ben vede arkadaşlarım kahvede izlerken bir arkadaşım evinde dedi bu diziyi kılıçla izleyenler var deyince gerçekten tuhaf oldum yani kendimizi bukadar kaptırmamak lazım yani evde çocuk var çoluk var herdaim bu devlet yıkılmaz arkadaşlar tarihte türklerin devtlesiz yaşadığı hiç ama hiç görülmemiştir bizler buna alışık deyiliz ya kalırız ölürüz yada yeni yerler fet ederiz buna yapacak bişe yok bizim genlerimiz genetiğimiz bu şekilde  bizler burda sohbet ederek chat ile tarihimiz hakkında bilgiler vede kendi tarihimizle yüşleşmeye devam ederiz sıkıntı yok.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
1.603 okuma
24 Ocak, 2018
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :
300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat