Diyet Kahvaltılarda Olması Gerekenler

 

 

Günümüzde kadın olarak, özellikle zayıflama konusunda yaz ayının her yaklaştığı zaman birçok sorunla karşılaşırız. Bunun temel sebebi, zayıflama konusu hakkında edinilen ve yanlış olarak bilinen bilgileri hayatımızın ya da zayıflama programımızın merkezine koymamızdır. Özellikle kısa zamanda verilebilen fazla kilolar adı altında toplanılan bilgiler, çabuk kilo vermek istediğimiz için oldukça cazip gelmektedir. Fakat bunun yanlış olduğunu kabullenmek istemiyoruz. Önemli olan, özellikle sabah öğününde bulundurmamız gereken sağlıklı besinlerin bilincinde olmamızdır. Doğru zayıflama yöntemi sağlıklı bir diyet ile doğrudan alakalıdır.

 

Yumurta

 

Kesinlikle atlanılmaması gereken, genellikle ilk aklımıza gelen ve sabah öğünü olarak olmazsa olmazı olarak geçen besin kesinlikle yumurtadır. Kalorisi maksimum 80 olan bu besin, sabah tüketildiğinde gün boyu oldukça tok tutmaktadır. Bununla birlikte, gün içerisinde daha çabuk acıkmanızı önler ve aynı zamanda, özellikle spor yaparken de kas gücünü arttırır.

 

Peynir

 

Bir diğer olması gereken şey ise, özellikle Türk mutfağının sabah öğünlerinde vazgeçilmezi olan peynirdir. Peynir metabolizmamızı hızlandırır ve tokluk süresini arttırır. Bu yüzden peynir ve benzeri süt ürünleri tüketmemiz oldukça önemlidir. Kahvaltı konusunda bilinçli beslenerek süt ürünlerini tercih etmek sizi daha enerjik hissettirecektir.

 

Su

 

Güne sabah öğününden önce su içerek başlamak da oldukça sağlıklı ve gerekli besinler arasında yer almaktadır. Kalktığınız zaman aç karnına bir bardak su tüketirseniz, midenizin bir kısmı dolu olacağından dolayı, fazla yemek yemek istemeyeceksiniz. Bu işlemin yardımı ile daha çabuk doyup, daha az tüketeceksiniz.

 

Zeytinyağı

 

Sağlıklı yağ gerçekten var. Ege’de en çok tüketilen zeytinyağı da sabah öğünlerinizde yer vermelisiniz. Hem bağırsaklarınızı düzgün çalıştırmaya yardımcı olur, hem de yine tokluk sürenizi arttırır.

 

Tahıllı Ekmek

 

Ekmeği kesinlikle reddeden insanlardan olmayalım, çünkü doğru bir şekilde tüketilen ve tahıllı olan ekmek, hem tok kalmanızı sağlar, hem de lif içerdiğinden dolayı enerjinizi arttırır. Beyaz ekmek yerine tüketmeniz gereken diyet konusunda tercihiniz tahıllı ekmekten yana olsun. Sağlıklı beslenme ve fazla kilolardan kurtulmanın yolları aslında gözümüzde büyüttüğümüz kadar değil. Eğer adımlarımızı doğru atarsak, doğru bilgiler edinip, zayıflama konusunda bilinçlenme söz konusu olur ise ve önemli besin ve gıdalara yer verirsek, zayıflamak ve sağlıklı beslenmek aslında o kadar da zor olmayacak.

 

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
1.348 okuma
23 Ekim, 2018
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat