Dünden Bugüne Sohbet Siteleri

            Günümüzde sosyal medya uygulamalarının çok fazla revaçta olmasıyla sohbet sitelerinin geri plana düşmeye başladığını görmekteyiz. Ama yine de arkadaşlık ve sohbetin verdiği keyifi doruklarında yaşayabiliyoruz. Özellikle iki binli yılların başlarında başladığımız bu chat ve sohbet serüvenini öyle ya da böyle bugünlere taşıyabiliyoruz. Bir fincan kahvenin kırk  yıl hatrı olduğu gibi güzel bir sohbetin, dertleşmenin de aynı derecede hatrı olduğunu hissedebiliyoruz.


               Kimi insanların yalnızlıklarını, mutluluklularını paylaşarak oluşturduğu ortamlarda yine kimi insanların da dertlerini, tasalarını paylaşarak rahatladığı bu güzel platformların, günlük hayatlarımızda terapi etkisi yarattığı yadsınamaz bir gerçek. Tanımadığımız insanlarla belirli bir mesafeden herhangi bir tehdit ya da korku olmadan gerçekleştirdiğimiz bu sohbetler sayesinde insanları tanıma fırsatı bulduğumuz, yeni ilişkilerin ya da yeni arkadaşlıkların başladığı günümüzün eskiyen bu değerlerine sahip çıkıp daha fazla duyurmak hepimizin ortak amacı.

Günümüzde yaşanan pek çok şiddet ve benzeri vakaların arttığını görmekteyiz. Bir insanı hemen tanımak gerçekten çok zor bir şey. Güvenimizi kazandığına kanaat getirmeden arkadaşlığa başladığımız pek çok kişinin art niyetli olabileceğini unutmamak lazım. Belki de sırf bu yönüyle bile sohbet siteleri hala bu kadar fazla değer görüyor. Güvenli bir ortamda yapılan bu sohbetlerin, muhabbetlerin bizi en azından bir nebze koruduğunu düşünüyorum.


               Herhangi bir görsel ögeye ihtiyaç duymadan sadece harflerin ve kelimelerin gücüyle kendimizi ifade ettiğimiz, empati kurduğumuz bu sistem sayesinde belki de normal günlük yaşantımızda hiç karşılaşamadığımız insanlara ulaşma olanağı elde ediyoruz. Sohbet sitelerinin bu anlamda çok değerli olduğunu düşünüyorum. Sizlerin de böyle arkadaşlıklar aradığınız güzel bir sohbet ortamı yarattığımızı düşünüyor ve hepinizi sohbet sitelerimize davet ediyoruz.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
1 yorum
1.553 okuma
4 Mart, 2019
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarYorumlar (1 Yorum)

  • Eskiden sohbet denilince bir iki site ön plana çıkardı. Şimdi neredeyse yüzlerce site var. Ama gerçekten kaliteli siteler kendilerini belli ediyor.

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat