Everton, Cenk Tosun transferini sağlamak için tüm imkanlarını seferber etti

Kulüp, diğer kulüplerden gelen ilginin tam ortasında 28 milyon avroluk bir anlaşma yapmak için İstanbul’a heyet gönderdi

Sam Allardayce 28 milyonluk anlaşmanın rakip bir Avrupa kulübü tarafından kaçılacağı konusunda endişelerini dile getiren Everton, Cenk Tosun’un imzalanması için İstanbul’a bir heyet gönderdi .

Everton, Beşiktaş ile lider golcüleri için finansal şartları kabul etti ve 26 yaşındaki 4½ yıllık bir sözleşmeyi 1 Ocak’ta Merseyside’a taşımayı teklif etti. Tosun, Perşembe günü Osmanlı spor’a karşı düzenlenen bir Türkiye Kupası maçında gol atarak Beşiktaş destekçilerine duygusal veda etti ve Allardyce’nin Goodison Park’ta imzalanması bekleniyor.

Ancak Everton menajeri, daha önce Roma, Valencia ve RB Leipzig ile diğer ülkeler arasında bağlantı kuran Tosun için çeşitli tekliflerde bulunması nedeniyle Almanya doğumlu forvetle ve “diğerleri” ile ilgilendiğini iddia etti. Futbol direktörü Steve Walsh da dahil olmak üzere Goodison yetkilileri, anlaşmayı sonuçlandırmak ve forvetin imzasıyla ilgili rekabeti engellemek amacıyla Cuma günü Türkiye’ye gitti.

Allardyce, Everton’ın transferin ne kadar tamamlanacağını sorduğunda “Rüzgârda,” dedi. “Tabii ki bir ilgi var, çünkü aktif olarak bir cep adamı arıyoruz, ancak bu anlaşmayı tamamlamış olan biz olduğumuz ya da bilmem. Avrupa’daki diğer kulüplerden gelen ilgimiz, bu transferin güvenliğini sağladığımız takdirde en büyük endişemizdir “dedi.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
2 yorum
2.623 okuma
30 Aralık, 2017
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarYorumlar (2 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat