Facebook ve Twitter

Uzaktan tweet’lerin Facebook‘ta otomatik olarak yayınlanıp yayınlanmadığına ya da Facebook yayınlarının Twitter’da da yayınlanıp yayınlanmayacağına bağlı olarak, farklı yaklaşımlar var. Facebook yayınlarını Twitter’a otomatik olarak göndermek için, her iki hesabın bağlantısı Facebook tarafından yapılmalıdır.

Facebook’ta oturum açın. Sonra facebook.com/twitter sayfasına gidin. İşte o anda kullanılan hesaba bağlı olan Facebook sayfalarının bir listesi. Her sayfanın arkasında, Twitter’a bağlanmak için bir düğme bulacaksınız . Gerekirse üzerine tıklayın ve Facebook’a erişim hakkı vermek istediğiniz Twitter hesabıyla giriş yapın.Böylece, Facebook’a gönderilen tüm mesajlar da bağlı Twitter hesabıyla yayınlanacaktır.

Öte yandan, Twitter’da görünen tüm tweet’lerin kendi Facebook duvarlarında otomatik olarak görünmesi isteniyorsa, Twitter’dan bir bağlantı yapılmalıdır. Bunu yapmak için öncelikle Twitter’da oturum açın. Ardından, Twitter ana menüsünde “Ayarlar ve Gizlilik” i seçin. Seç menüsünde Uygulamalar’ı ve ardından Facebook’a bağlan’ı tıklayın. Şimdi Facebook’a katılın ve Twitter‘ın Facebook hesabına erişmesini kabul edin. Bunu “Tamam” ile onaylayın, böylece tweetler ve retweet’ler otomatik olarak Facebook duvar kağıdınızda görünür.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
1 yorum
2.224 okuma
24 Eylül, 2017
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :
300x250 reklam

YorumlarYorumlar (1 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat