Facebook’un Sizin İçin Ne Bildiğini Nasıl Görünürsünüz?

Facebook’un senin hakkında ne bildiğini görmek ister misin? Facebook‘un size tanıdıklarını temel alarak reklamlar sunduğunu biliyor musunuz?

Sizi nasıl izlediklerini merak ediyorsanız, açıklama oldukça basit. Facebook, çıkarlarını sosyal ağdaki hareketlerine göre sınıflandırır.

Facebook’un sizinle ilgili ne bildiğini görmek için, “ Bilgileriniz ” sekmesine tıklayın ve ardından “ Kategorileriniz ” i seçin .

Gördüğünüz kategoriler, Facebook’un size en uygun olduğuna inanıyor. Bu kategoriler, medeni durumunuzu, Gmail’i, mobil ağınızı, sık sık seyahat ediyorsanız, Facebook’a erişmek için kullandığınız cihaz türünü ve daha fazlasını kullanıp kullanmadığınızı içerebilir.

Facebook’un bildiklerini düşündüğü ilgi alanlarını görmek için “ İlgi alanınız ” sekmesini de tıklayabilirsiniz .

Özel Reklamlar Nasıl Kapatılır?

“ Reklam Ayarları ” sekmesini tıklayın >>>, “ Ortaklardan gelen verilere dayalı reklamlar ” ve “ Başka yerde gördüğünüz Facebook Şirketi Ürünlerinde etkinliğinize dayalı reklamlar” ın yanındaki “ İzin Verildi ” yi “ İzin Verilmez ” olarak değiştirin.

Bazen Facebook, reklamlarınızı sevdiğiniz sayfalara veya sosyal etkinliklerinize dayanarak gösterir. Bundan nefret ediyorsanız ve sosyal aktivitelerinizi takip etmelerini istemiyorsanız, “ sosyal işlemlerinizi içeren reklamlar ” ı tıklamanız ve “ Hiç kimse ” olarak değiştirmeniz yeterlidir .

Sonuç

Facebook’un sizinle ilgili bildiklerini bu şekilde görebilirsiniz. Bildiğini biliyorsun, ne yapacaksın?

Twitter’ın sizin hakkınızda ne bildiğini ve nasıl harekete geçileceğini nasıl bildiğinize dair bir takip yazısı yazacağım.

Hadi Konuşalım

Bizimle paylaşmak istediğiniz sorularınız, yorumlarınız ve düşünceleriniz var mı? Lütfen aşağıdaki yorum kutusunu kullanarak yapınız.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
1.177 okuma
23 Mayıs, 2019
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :
300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat