Galaxy S8, Samsung tarihinin en önemli telefonu

Samsung geçtiğimiz Çarşamba günü bu iki yeni akıllı telefonu tanıttı.
Şirket, bu yeni özelliklerin Galaxy Note 7‘nin tetiklediği finansal erime ve halkla ilişkiler sorunlarından kurtulmasına yardımcı olacağını umuyor.
Geçen sonbaharda piyasaya sürülen bu cihazlar, kısa süre sonra pillerinin aşırı ısınması.

Galaxy S8 ve Galaxy S8 +, 21 Nisan’da Kuzey Amerika’da ve 28 Nisan’da Fransa’da satışa sunulacak. Galaxy S8 için 809 € ve S8 + için 909 €.

 

Bir meydan okuma olarak bir çıkış

Markanın amiral gemisi telefonlarının bu yeni çifti hâlâ öngörülüyor.
Ancak en yeni Galaxy modelleri, Not 7’nin çağrılmasından sonra Samsung’un Android telefon pazarının en üst sırasındaki konumunu korumasına yardımcı olmak için ek yükü taşıması gerekecek.

Samsung ayrıca Apple, Google ve Huawei gibi rakiplerin artan rekabeti ile karşı karşıya kalması gerekir.
Apple’ın yeni iPhone modellerini Eylül ayında sunması bekleniyor, Google geçen ay ilk cihazını açtı ve Huawei ve OnePlus gibi Çinli üreticiler ABD ve Avrupa pazarlarında büyük atılımlar yapıyor.

Not 7’yi etkileyenler gibi problemlerden kaçınmak için Samsung’un iki yeni telefonu, şirketin sekiz noktalı güvenlik kontrolü gerektiren yeni pil kontrol protokolüyle inşa edildi.
Bu yeni kalite kontrol süreci beklendiği gibi çalışırsa, Galaxy S8 ve S8 + şirketin sorunlarını tersine çevirebilir.
Her iki cihaz da etkileyici bir ekran, yeni bir sanal asistan ve yüz tanıma teknolojisi gibi yeni özelliklerle umut verici görünüyor.

 

Teknolojik gelişmeler

Samsung’un yeni Galaxy aygıtlarından birini el ele alarak fark edeceğiniz ilk şey ekranın boyutudur.
Galaxy S8, 5.8 inç ekrana sahipken, daha büyük model, hem Galaxy S7 5.1 inçten hem de Galaxy 7 Edge’den daha büyük 6.2 inç ekrana sahip. 5,5 inç
Samsung, cihazın büyütülmeden ekranın gömülmesini sağlayan dokunmatik sensörü tercih ederek ev düğmesini terk etti.
Yazılım tarafında, daha basit bir arayüz yeni telefonların daha kolay kullanılmasını sağlar – bir uygulama başlatıcısı yerine, uygulama kitaplığını görüntülemek için ekranın alt kısmını kullanırsınız.
Depolama alanı genişletmek için bir microSD kart yuvası ve 3.5 mm kulaklık jakı mevcut. Varsayılan depolama alanı 32GB’dan 64GB’a çıkıyor
Galaxy S8 ve S8 +, Samsung’un sesiyle aktive edilen yeni asistanı Bixby’i de duyuruyor. Şirket, durumu durum bağlamını geliştirerek Apple’ın Siri gibi rakip servislerden ayırmayı düşünüyor.
Her iki cihazın da Bixby’yi piyasaya sürdüğü özel bir buton var. Bixby, öğeleri analiz etmek ve onlar hakkında bilgi almak için telefonun kamerasını kullanabilir; örneğin, bir şişe şarap çekerek yiyecek önerileri elde edebilirsiniz.
Galaxy S8 ve S8 + bir yüz tanıma teknolojisini ve sahipleri ona kendi telefonun kilidini açmak için izin optik tarama var, zaten Not 7. resim düzeyde Samsung tarafından başlatılan, yeni cihazlar küçük bir iyileşme gösterir Galaxy S7 göre kamera öne doğru dönük olan, ancak 5 yerine 8 megapiksel yükseldi ve bir yüz algılama AF sahip olduğu.
Samsung, yeni telefonların daha düşük ışıklı resimleri daha iyi almalarını ve bulanıklığı azaltmalarına yardımcı olan daha iyi görüntü işleme teknolojisi ile donatıldığını iddia ediyor.
Samsung Galaxy S8 ve S8 +, alıcıları 7 Not Fiyaskosu sonrasında ikna etmek için zorlu bir meydan okuma oluşturuyor.
Ufukta sürpriz olmadığı sürece, bu telefonlar Samsung‘un doğru yolda olması için gerekenleri alabilir.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
1.963 okuma
4 Ocak, 2018
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat