iPhone 15 Pro Max Teslimatı Belirli Ülkeler İçin Kasım Ayına Kaydırıldı: İşte Nedeni

Apple’ın yeni iPhone 15 Pro Max alıcılarının Çin, Japonya ve ABD gibi bazı ülkelerde akıllı telefonu almak için Kasım ayına kadar beklemesi gerekebilir; bu, Cuma günü ön sipariş almaya başlayan şirkete yönelik güçlü talebin erken bir işareti .

Göstergeler, küresel akıllı telefon pazarındaki düşüşün Haziran çeyreğinde iPhone satışlarını olumsuz etkilemesinin ardından Apple’ın amiral gemisi cihazına olan talebe ilişkin bazı endişeleri hafifletecek gibi görünüyor .

Çin’de Pro Max için dört ila beş haftalık bekleme süresi, Huawei’nin artan rekabeti ve Pekin’in hükümet personelinin iPhone kullanımına yönelik genişleyen kısıtlamaları nedeniyle Apple’ın üçüncü büyük pazarında mali bir darbe korkusunu da azaltabilir.

Apple web sitesine göre Çin’deki iPhone 15 Pro için bekleme süresi iki ila üç hafta arasında biraz daha kısa. iPhone 15’i , telefonun mağazalarda satışa çıktığı 22 Eylül’de teslim edebileceğini söyledi .

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük pazarında alıcıların, geçen hafta piyasaya sürülen iPhone 15 model serisinin en pahalı modeli olan Pro Max’i almak için altı ila yedi hafta beklemesi gerekecek. Japonya’daki model için bekleme süresi beş ila altı haftadır.

Ancak Çin gibi, Pro modeli için de bekleme süresi daha kısa; ABD ve Japonya’da 128 GB’lık sürüm için sadece iki ila üç haftalık bir süre var.

Bazı analistler, Apple’ın önceki iPhone’lara göre daha ince çerçeveli modelde kullanılan ekranların tedarikini sağlamada engellerle karşılaşması nedeniyle, uzun bekleme süresinin aynı zamanda Pro Max’in başlangıçtaki arzının düşüklüğünü de yansıttığını söyledi.

Ancak IDC’nin dünya çapındaki takip grubunun araştırma direktörü Nabila Popal, bu sorunların çözüldüğünü söyledi.

“Apple’ın, Pro Max modeline doğru büyük oranda çarpık sevkiyatlarla tatil sezonu itibarıyla tam vitese geçmesini bekliyoruz, bu da Apple’a ortalama satış fiyatında hoş bir artış sağlamalı.”

Güçlü Çin siparişleri

Çin yerel basında çıkan haberlere göre , üst düzey iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerinin Alibaba’nın Tmall pazarındaki Apple mağazasında satışa çıktıktan bir dakika sonra tükendiği belirtildi.

Apple’ın Çin’deki en büyük satış kanallarından biri olan JD.com’da, Cuma akşamı e-ticaret platformu açılış siparişleri öncesinde dört iPhone 15 modeli için toplamda 3,4 milyondan fazla rezervasyon yapıldı.

Counterpoint kıdemli analisti Ivan Lam, ” Huawei’nin düşüşünden bu yana iPhone, 600 doların (yaklaşık 50.000 Rs) üzerindeki segmentte çok sayıda tüketicinin ilgisini çekmeyi başardı” dedi.

Lam, “Yeni iPhone 15 serisi, özellikle de Pro serisi, iPhone 11/12 kullanan ve güncelleme değişimi arayan kurulu sistem için iyi bir seçim olacak ” dedi ve Huawei’nin Mate 60 serisinin zorlu olacağını da ekledi. iPhone’a.

Analistler, Huawei’nin gelişmiş bir çiple donatılmış akıllı telefonunu geçen ayın sonlarında piyasaya sürdüğünü ve bunun, işi ABD ihracat kontrolleri nedeniyle büyük bir zarara uğramadan önce bir zamanlar dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olan Çinli teknoloji firması için bir geri dönüşün işareti olabileceğini söyledi.

Devlet medyası bu hafta, beklenenden daha iyi satışların, Huawei’nin Mate 60 serisi için ikinci yarı sevkiyat hedefini yüzde 20 artırmasına ve 2023’teki genel yeni akıllı telefon sevkiyatı tahminini en az 40 milyon adede yükseltmesine neden olduğunu bildirdi.

Huawei’nin Mate 60 lansmanı, Huawei’nin herhangi bir ön pazarlama yapmaması veya gösterişli bir etkinlik düzenlememesi nedeniyle alışılmadık bir durumdu. Şirketin 25 Eylül’de yeni akıllı telefonunu tartışacağı bir etkinlik düzenlemesi bekleniyor.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
350 okuma
16 Eylül, 2023
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat