İstanbul’da terör saldırısı

Yılbaşında istanbul ‘ ünlü gece kulubü Reina” a, etrafında ateş ve Eğlenenlerin arasında kan gölüne öğretilen en az bir silahlı saldırgan nüfuz. En az 39 kişi en az 15 yabancı olmak üzere, İçişleri Bakanlığı’na göre, öldürüldü. Onların Milliyet başlangıçta belli değildi.

Saldırgan ya da saldırganlar kaçmayı başardı. Birincisi, hiç kimse uluslararası keskin kınandı kan gölüne da bilinir. İstanbul Valisi Vasip Şahin şunları söyledi: “Bu bir terörist saldırıdır.” Zaten 2016 yılında ülke yıkıcı bir dizi saldırı ile başa çıkmak zorunda kalmıştı.
Sağlık Bakanı Recep Akdağ yaralı 65 hastanelerde tedavi altına alındı, sabah söyledi. Ayrıca aralarında birçok yabancılar vardı. Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault ilk bilgilerden sonra da üç Fransız yaralandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 20 ölüm tespit edilmiştir söyledi. Onlar için 15 yabancı ve 5 Türk vardı. Hakkında mümkün Alman kurban açıklanmadı. Dışişleri Bakanlığı belirtildiği, biz irtibatta yetkili makamlarla duracak. yaralı bir İsrail kadındı arasında İsrail Dışişleri Bakanlığı söyledi. Başka bir İsrailli eksikti.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, terörle mücadele etmek olduğunu daha kararlı açıkladı. Türkiye “güvenlik ve vatandaşların barışı sağlamak için” için her şeyi yapacağız. Saldırganın amacı “kaos” ekmek etmektir.

saldırgan ya da saldırganın nerede saldırıdan sonra bile saat belli değildi. En sürecek arama Soylu bu sabah söyledi. güvenlik güçlerinin soruşturma sadece bir atıcı olmuştu dikkat çekti.

DHA Ancak, rapor etmişti haber ajansı, Santas teröristler gibi giyinmiş iki kulübüne girdi ve otomatik silahlarla ateş açtı. Ayrıca bir görgü tanığı iki saldırganları söyledi.

Vali Şahin ki o bir polis memuru ve girişinde bir sivili vurmuştu, 01:15 Kulüp erişimde temin etmişti saldırganın konuştu. DHA saldırı sırasında bildirilen haber ajansı kulübünde 700 ila 800 kişi var idi. Bazı görgü tanıkları saldırıyı kaçmak için, Boğaz’ın atladı etmişti. Onlar polis tarafından kurtarıldı.

Sadece üç hafta önce, 45 kişi polis çoğu öldürüldü İstanbul’da bir çifte saldırıda vardı. bilseydim TAK, yasaklı Kürdistan İşçi Partisi PKK hizip göz önüne alındığında. TAK ve güvenlik güçleri öncelikle PKK saldırısı. Ayrıca Aralık ayında, suikast Rus büyükelçi Ankara’da olmuştu. Suikastçı bir Türk polis oldu. Hükümet senet arkasında olmakla, Gülen hareketini şüpheleniyor.

gazetesi “Hürriyet” İslam Devleti (İŞİT) terör milis sekiz savaşçıları göre iddia edilen gece boyunca bir saldırı planlandığı Ankara’da gözaltına Yeni Yıl idi. Türk askeri şu anda IS ile şiddetli savaşlarda Suriye’nin kuzeyinde yer almaktadır. Ağustos ayında Türk işgalinden sonra lideri Ebu Bekir el-Bağdadi, Türkiye’de saldırılar için Kasım ayında aramıştı IS.
Yılbaşı Türk basınında çıkan haberlere saldırılara karşı korumak için İstanbul‘da 17.000 polis memuru kullanımda olduğunu söyledi. merkezi sokak İstiklal Caddesi kontrollü güvenlik güçleri, eklentilere ve çanta aradı.

Alman Büyükelçiliği terör tehdidinin karşısında Almanca bir mesajla haberdar: “kamu olaylar ve festivaller ve Yeni Yıl katılım sorumlu düşünülmelidir.”

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
1.471 okuma
1 Ocak, 2017
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat