Milliyetçi sohbet odaları

 

  Milliyetçi sohbet odaları

Bir yıldır çeşitli vesilelerle ülke ve insanımız için çok önem verdiğimiz bir konuyu hep yazdık ve hep hafızalarda tutmaya çalıştık. Anlaşılan o ki ne vatandaş ne de siyasiler bu konuda duyarlı davranmanın anlamını kavramış görünmüyorlar. Bu koalisyonun oluş şekli bir mecburiyetin neticesidir. Milliyetçilik anlayışları “ öteki Türkler” gibi kavramları bile ortaya koyabilen bir partinin bir diğer ortağı nostalji ile uğraşmakta bir diğeri ise tüm siyasi hayatı boyunca ülkede ne zaman büyük bir operasyon düzenlenip yolsuzluklar ortaya konulsa bir üyesi mutlaka içinde görülmekte.  Bu denli birbirinden farklı hükümet etme biçimi ve ideolojileri olan siyasi oluşumların uyum adına nelere katlandıklarını ve memekletin bundan ne denli zararlar gördüğünü hep birlikte gördük ve hala da görmeye devam ediyoruz. Meclis başkanı devletin omurgası konumundaki meclisin kdaresinden sorumlu olan bir zattır. Meclis başkanlığı önemli bir makam ve bu makamı işgal edecek kişi ülkenin iki numaralı insanıdır da aynı zamanda. Görünen o ki her seferinde benim bildiğim uzun yıllardan beri bu makam hak edene değil parti tarafgirliği yapılarak parti içerisinde bir bakıma ödüllendirilmek istenen kişilere verilmekte bu sebeple de bu makam partiler arası pazarlık konusu haline getirilmektedir. Gerçekten anlamakta güçlük çekmekteyim bizim bu siyasilerimiz acaba ne zaman kişileri değil de değerleri ön plana çıkarmaya özen göstermeyi öğrenecekler? Vatandaş ise oturup bu durumu sohbet platformlarında konuşmaya kahvelerde sohbetler etmeye başladı.

Bı yazının kaleme alındığı tarihte bazı verilen demeçler görmüştüm ki vatandaş olarak bizim benimseyemediğimiz ama siyasilerin vazgeçemedikleri bir eylem şekli yine gerçekleşmek üzere. Sayın bahçeli falanca isim ile haber göndererek kendi adayının desteklenmemesi halinde koalisyonun zarar göreceği şeklinde ihtarda bulunmajta ve diğer ortaklarını tehdit etmekte. Sayın falanca ise milletvekillerinin siyasi iradelere karışmayacağını dile getirerek doğru olanı yapmaya çalışmakta. Ezberlediğimiz senaryolarla çekilen filmleri seyretmekten bıktık. Oysa bizler vatandaş olarak yarın olacakları hepimiz bilmekteyiz. Koalisyonda uyum adına birbirlerine uyarak yine bizlere bir uyuma uyum filmi seyrettirecekler. Oysa ülke bu uyum safsataları uğruna harcanan zamanın götürdüklerini telafi etmekte çok zorlanıyor. Ekonominin dibe vurduğu enflasyonun düşürme çabalarının hedeflenen rakamlardan hızla uzaklaştığını tartışmak yerine meclis başkanlığı için olması lazım gelen yöntemler kullanılarak ve tüm partilerin üzerinde anlaştığı ve parti gözetimi yapılmadan hak eden ve makama layık bir zat-ı muhteremin ilk bilemedin ikinci turda seçilerek büyük bir hızla memleket meseleleriyle uğraşılması gerekirken partilerin birbirini tehdit ederek meseleyi parti yönüyle şahsileştirmelerini anlamak mümkün değil. Liderlik; kültür seviyesi ortaokulun altında olan toplumlarda maalesef popüleriteden geçmemekte. Bizimkilerde de maşallah popülizm doruklarda. Ancak ülkenin akılcı eylemlere imza atacak liderlere ihtiyacı var. Artık ben böyle istiyorum böyle olması gerekli ya da ben yaptım oldu veya verdimse ben verdim gibi söylem ve tutumlar inanın vatandaşlar arasında tüm popülarite sevimliliklerine rağmen kimseye prim yaptırmıyor. Bu uyum meselesi yıllardır artık kabak tadı vermeye başladı. Uyum adına birbirinizi ve bizleri uyutmak yerine biraz ülke meselelerine dönseniz daha iyi olur diye düşünüyoruz. Tabi vatandaşlar olarak… Bakin özel sektör sayenizde küçülerek büyümek gibi bir yöntemi o kadar çabuk benimsediler ki en azından özel sektörden örnek alarak iyice hantallaşan ve artık bütçe bile yapmaktan korkar hale gelen devletinde küçükmesi konusunda sizlerinde bazı adımlar atması kaçınılmaz bir hale geldi. Enflasyon sizlerin beyan ettiği ölçü ve oranlarda değil. Bunu anlamak için bir yıl önceki fiyatlarla reel piyasalara bakmak kafi gelecektir.

Yerli chat sitesinde sizlere bir makalemizde milliyetçilikten vede sitemizin bozkurtların yuvası olduğunu anlatmaya çalıştık umarım makalemizi beğenirsiniz.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
1 yorum
1.382 okuma
20 Kasım, 2016
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarYorumlar (1 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat