Neden Canlı Sohbet’den dış kaynak kullanmalısınız?

Yüz yüze veya telefonla yapılan iletişim biçimleri eski moda haline geldi; şimdi çoğunlukla metin aracılığıyla yapılmaktadır.
Çoğu insan, çevrimiçi alışveriş yaparken araştırma yaparken veya alışveriş yaparken benzer bir iletişim biçimi kullanmak istiyor.

Metin türü iletişim biçimi, işletmelere tüketicilerin nüfusunu artırmak için bir yol sunar; buna Canlı Sohbet denir.
Web sitenizde avlanacak sohbetiniz olduğunda, bu, tüketicilerin olasılığını büyük oranda artıracaktır çünkü sitede daha fazla zaman harcıyor ve bir satın alma işlemi yapmayacaklardır.

Buradaki soru, hem maliyet etkin hem de sonuç veren bir web sitesinde canlı sohbeti nasıl uygulayabileceğinizdir.
Bu sorunun cevabı, bu müşteri hizmetinde deneyime sahip bir kişiye sohbet etmektir. O bir uzman olmalı.

Bunlar, canlı sohbeti dışa aktarmanın üç nedeni:

** Özel ve uzmanlaşmış temsilcilerin kullanılması:

Dışarıdan tedarik edilen bir ortak kullanarak, işletmeler bu işe adamış olmaya güvenebilirler.
Çağrı merkezlerinde, acenteler telefonlara cevap verir, e-postalara veya yazışmalara cevap verir, ancak dış kaynaklı sohbet ekipleri genellikle yalnızca sohbetleri kabul etmeye adamıştır.
Bu ajan, sohbet alanında uzman olacak.
Bir web sitesinde canlı sohbet etmemekten daha kötüsü? Canlı bir sohbet ettiğinizde kimsenin yardıma ihtiyacı olduğu zaman bir ziyaretçiye cevap vermesi mümkün değildir.
Dolayısıyla, çoğu tüketici siteyi terk edecek. Bu nedenle, hiçbir ziyaretçinin gitmesine izin vermemek için canlı sohbeti bir iş ortağına dış kaynak kullanmanız gerekir.
Canlı bir sohbet telesekreteri servisi her zaman bütün saatler ve tüm günlerde mevcut olan bir ekiple ve aynı anda birden fazla sohbet edebilecek ajanlara sahiptir.

Çoğu ajanın ayda yaklaşık 800 sohbet gerçekleştirebileceğini biliyor muydunuz?

** Maliyet etkinliği ve sonuçları:

Çalışanların maliyeti bir organizasyonun en yüksek masraflarından biridir.Sadece maaşın maliyeti değil aynı zamanda işe alım, istihdam maliyeti, ofis alanı, ekipman ve özellikle altyapı.
Sohbet dışkaynak ortağı, yönetim parçasına odaklanır ve işletmenin sohbet sonuçlarına odaklanmasına ve ziyaretçilerinizin sohbet yoluyla yaşamasını istediğiniz tecrübe türünü tanımasına olanak tanır.
Dışarıdan verilen sohbet ekibinin masrafı bir masraftan ötürü bir masraf olarak değil algılanmalıdır.
Sohbet, anında geri dönüş sağlayan ve ürünün veya hizmetin kar marjına bağlı olan bir şey sunar.
Dışarıdan yapılan sohbet servislerinin ROI yüzdesi yüzdedir.

** Sohbet operatörleri sadece Müşteri Hizmetleri temsilcileri değildir:

İyi bir müşteri hizmetleri temsilcisi mutlaka iyi bir sohbet operatörü oluşturmaz.
Çağrı merkezlerinin çoğunda, yazılımlar aracıların ortalama arama süresini azaltmak için mümkün olduğunca az yazı yazması için tasarlanmıştır.
İletişim açıkça sözlüdür, arayan kişinin neye ihtiyacı olduğunu anlamak kolaydır ve yararlı bir sesi aktarmak kolaydır.

Sohbet sırasında tüm iletişim yazarak yapılır, bu nedenle aracın hızlı yazması ve doğru gramer, noktalama işaretleri ve imla hatalarını kullanması gerekir.
Ziyaretçinin ihtiyaçlarını karşılarken bunu yapmak zorundalar, samimi ve yararlı bir ton iletiyorlar ve zamanında yapıyorlar.
Sohbetler için çoğu soru genel ve tahmin edilebilir. SSS’lerin, sohbet ekiplerine ziyaretçilere yardım etmeleri için önemli olduğu yer burasıdır.

Bir web sitesinde iyi bir sohbet platformu uygulamaya giren çok şey var.
Düğmelerin tasarımları, yerleşimler ve proaktif davetlerin düzgün şekilde nasıl kullanılacağı gibi pek az faktör vardır.
Her iş türü için aynı değildir. Etkileşmeye çalıştığınız kitleyi anlamalı ve en çok sayıda tüketiciye ulaşabilmek için sohbetin her bir bileşenini uyarlamalısınız.
Önemli davetiyelerin tüm yazı tipi, renkleri, zamanlaması ve akışı önemlidir.
Bu bileşenleri anlayan iyi bir dış kaynaklı iş ortağına sahip olmalısın, her işletme için istatistiksel verileri sürekli inceleyin ve en iyi sonuçları elde etmek için ayarlamalar yapın.
Konvansiyonel müşteri hizmetlerindeki çağrı merkezine çağıran herhangi bir kişi üzerinde herhangi bir kontrol söz konusu değildir.
Ancak sohbet ile, ziyaretçinin sohbet etmesine yardımcı olmak için pek çok yöntem var. Bu çok zor olabilir.

Canlı Chat, müşteri hizmetini iyileştirmek, müşteri odaklı üretim sağlamak ve satışları artırmak için mükemmel bir araç sunar.
Dolayısıyla, bu hizmeti dışa aktarma, yüzde yüzlerce yatırımın tipik getirileri ile küçük ve orta ölçekli işletmeler için idealdir.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
1.558 okuma
12 Ocak, 2018
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat