pizza margherita yapmak

pizza margherita yapmak

Pizza batı diyet yanlış tüm sembolü olarak dışarı asılı iken, ve iyi Napoli yaşıyor. Ustaca basitlik ve paralel karmaşıklığı hala selamladı. Burada otantik bir pizza margherita için reçetedir.

İtalyan mutfağı bir bölge, diğer çok farklı ise hemen her şehir onun çok kendi özellikleri vardır çünkü bir dönemde özetlemek zordur.Sonuç yerel mutfakların çok sayıda ziyade ulusal bir düzeydir.

Ev yapımı pizza en iyi olduğunu

Ancak, artık neredeyse her yerde bulunan bir özel vardır ve bu kesinlikle en azından yabancı gözlerle, yani pizza ile görülen atama ulusal hukuk, için nitelendirir.

Ama nasıl bir pizza böyle bir pozisyon elde edebiliriz? pizza buluş, hiç kimse mutlak bilgiye sahip.

Bu hızla kızartma ardından tabakalı hamur sıcak taş fırında bir şey ile tepesinde ekleyerek ve sadece inanılmaz derecede kolay, ancak bağımsız birçok yerde meydana gelmiş gereken bir gelenek.

Bu nedenle, pizza kökleri Orta Doğu’ya geri kalanına, antik Mısır izlenebilmektedir tuzlu düz ekmek yanı sıra tatlı Topingler aralığı büyük nerede sonunda Roma imparatorlarının için.

Daha sonra bu düz gofret daha sağlam malzemeler ve bugün bildiğimiz olarak pizza anımsatan. 1835 yılında günlüğüne o “yağ, et, içyağı, peynir, domates ya da hamsi ile tadı Napoli pizza” Fransız yazar Alexandre Dumas yazdı.

Diğer yazarlar daha Topingler rapor ama pizza Neapolitans kahvaltı ya da öğle yemeği yedik ucuz gıda her zaman vurguluyor.

Bu uzmanlık takdir soylular arasında ilk ferdinand ilk kişi oldu. tesadüfen Fransız kraliyet ailesi Bourbons oldu Ferdinand, iki Sicilies (Napoli, Güney İtalya ve Sicilya geri kalanı) üzerinden hüküm iken, o bile pizza için kullanılan sarayda arkasındaki parkta bir spesialovn inşa etti.andan Pizza Margherita gelen pizza atılım oluşturuldu Ancak birçok bekliyoruz. Adam arkasında Salita S. Anna di Palazzo, deplasmanda Napoli Kraliyet sarayından bir taş atımı 1780 yılında tekrar başladı Pizzeria Brandi bir Napoli Pizza ustası, Raffaele Esposito, oldu.

süslemeleri, kırmızı, beyaz ve yeşil İtalyan bayrağı, ve ülkenin genç, güzel Kraliçe Margherita hem kutlamak için haiz olduğu gibi bazı taze fesleğen ile mozzarella ve domates bu rakipsiz kombinasyon bırakır.  

O, bu bir varyantı ile ancak yetindi, ama aynı zamanda zeytinyağı, mozzarella ve fesleğen ve başka benzer bir tepesi ile ancak küçük sardalye (cecenielle) ile o zamana kadar her zamanki pizza türü bir “beyaz” pizza görev yaptı.

Ama böylece Margheritas tercih ve bu nedenle ismini taşıyan did was mozzarella, domates ve fesleğen oldu.

Birkaç iyi pizza tarifleri burada bulabilirsiniz

diğer pek çok şehir efsaneleri aksine bu doğrudur ve belge Esposito çalıştı pizzacı kalır. mektup, üç farklı pizzalar servis ettikleri için Esposito teşekkür etmek, Galli Palazzo Reale di Capodimonte kraliyet mutfak başkomutan olan Camillo ve iki kraliyet Highnesses imzaladı.

Esposito için çizgi Geni gerçekten makarna yemekleri, o domates sos ve peynir temel bileşenler alıyordu, ancak yerel mozzarella ile Parmesan değiştirin.

Pizza Margherita Kuzey Avrupa ve denizaşırı hedeflere hem de birçok İtalyan göçmen ile geldi bir anlık başarı oldu. Bu 1895 yılında New York’ta açılan ilk pizzacı menüsünde üzerinde durdu.

Kapsamlı deneyim gerektirir

Pizza fast food için eşanlamlı hale gelmiştir ve dünyadaki gezi kimliğinin çoğunu kaybetti olsa da, tüm Napoli’de bozulmamış.

Pizzaiolis bulunan en evler eski şehirdeki her sokak köşesinde orijinal biçiminde hala var. Aralarında Ernesto Cacialli, ayrıca Başkanın pizzaiolo olarak da bilinir.

57 yaşında Cacialli en büyük pizza şampiyonu olarak hak ve genç bir çocuk olarak kariyerine başladı olarak adlandırılan. 50 yıldan fazla o ne diyor adadı “DNA oturur bir tutku.”

Bu o Pizza gelenek içine doğmuş değil, çocukluktan zaten pizzabakingen tarafından hayran oldu rağmen.

Başka şeylerin yanı sıra, o sloganı “gel ve zevk” ile pizzacılar biri dışında çalıştırılan bir reklam çocuk çok farkındaydı. O bile o orada ve sonra pizza pişirme ile ilgili tüm öğrenmeye karar ise pizzacı dışında aynı aramaya başladı diyor.

– Gerçek bir şampiyon bir pizza uzun yıllar sürer ve aslında her gün yeni bir şey öğretir haline Ancak, Cacialli açıklıyor.

O da iyi bir pizza sadece hile iyi işçilik ve sadece tecrübe ile geliyor vurguluyor. Tam olarak Cacialli daha yeterli 50 yıl ve en az 10 saat sonra günde bir pizza fırını de yer alır. Saat şimdi giderek o trenler tüm genç pizzabakerne ile yaptığı deneyimlerini paylaşmak için kullanıyor.

Burada dünyanın en iyi domates hakkında bilgi edinin

– Bir Margherita için Deneyim ve özgün içerikler, sadece maalesef San Marzano domates ve mozzarella soyulur. Ama bufala tip çok ıslak ve çok fazla bir tadı var çünkü. Eğer bufala kullanıyorsanız, ilk başta sert itmek hatırlamak ve sonra Pachino domates ile kullanabilirsiniz. Ama sonra artık Margherita var, Cacialli açıklıyor.

besinsel doğru

Bir başka önemli madde bir yumuşak, daha kolay sindirilebilir bir pizza sağladığı Cacialli göre fıstık yağı ile seyreltilmiş edilmelidir hamur için kullanılan bakir yağdır.

Bunlar 1994 yılında Bill Clinton Tat soğanları fethetti ve bu Cacialli lakabını verdi hileler vardır. zorlandığında Başkan uluslararası bir konferansta Napoli iken yani Cacialli Clinton kendi pizza tadı.

Ben çocukken ve pizzacı dışında “gel ve zevk” diye bağırdı zaman tıpkı etmedi. Ben korumalarından duvarından Başkanı dikkatini başardı ve pizzacı onu kandırdın. Başlangıçta Clinton şüpheci, ama pizza Cacialli söylüyorum, onu çabucak ikna etti.

Pizza yoksul kökeni ne olursa olsun, bu yüzden hala krallar ve devlet ve İtalyan gastronomi büyük ihracat itme hitap ediyor. pizza beslenme yönü genellikle zimmetine edilir. Pizza aslında Akdeniz diyetinin üstüne yerleştirilebilir.

İyi ve sağlıklı malzemelerle kombinasyonu, hamur çift yetiştirme ve kısa pişirme süresi iyi karbonhidrat, doğru miktarda ve yağ, protein ve vitamin türü üzerinde durularak, bu diyetin çok dengeli bir elyaf yapar.

Margherita onun birkaç malzemelerle çok basit bir pizza olsa da, belki mükemmele zor pizza yapma olduğunu. Ve saman gelen buğday ayırmak için bu nedenle çok uygun.

Aslında tüm ilgili zorunluluk hamur giyen uygun zaman almış olmalı ve mozzarella Napoli çevresindeki çim olan ineklerin gelmelidir yoğurma ve otomat uygun miktarda almış olmalı, mükemmel, domates sosu mükemmel yapılmış ve San Marzano biri olmalı mineral açısından zengin Vezüv yamaçlarda yetişir -domates. Zeytinyağı tabii ki üst kalitede olmalıdır ve aynı fesleğen için de geçerlidir.

İdeal olarak, bir kaç dakika pizza gevrek alt yapacak cızırtılı taş yüzeyler (yaklaşık 500 derece alır) bir odun fırınında pişmiş olmalıdır.

çok az insan Napoli maddeler erişimi yana, malzemeler her zaman en yüksek kalitede olması gerektiğini pizza sevgi ve saygı ile yapılmalıdır dikkat etmek önemlidir.

Hazırlama:
Bir fırın tepsisine un dökerek başlayın veya -bolle ve bir oyuk yapmak. maya Oppi parçalamak ve iyi bir fermente karışımı içine damla damla ılık su ekleyin. sıvı içine un yoğurmak ve pürüzsüz ve elastik kurşun var kadar devam yavaşça başlayın.

Bir havluya sarın ve yarım saat hamur dinlendirilir.

biraz zeytinyağı ile bir fırın tepsisine ıslatın ve üstüne hamuru yerleştirin. ortada ince ve en ince yuvarlayın. sadece el gücü – Gerçek Napoliten pizza için düzenlemelere göre, oklava ya da diğer mekanik yardımcıları kullanmak için izin verilmez!

Hamur sağ el ve sol tarafta başparmak ve işaret parmağı ile oluşturulmalıdır. Maksimum kalınlık 3 mm ‘dir.

Bu arada ince dilimler halinde mozzarella paylaşılan domates küpleri fırın ısıları ise 300 dereceye kadar kalan bir miktar yağ, tuz, taze fesleğen, bir tutam ekleyin ve almak bir kaseye koyun.

Peynir eriyene kadar fırında, sonra yeniden domates, biraz zeytinyağı ve yer yükselterek olmuştur hamur mozzarella bölün. Yaklaşık 8-10 dakika sürer.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
1 yorum
1.666 okuma
18 Aralık, 2016
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarYorumlar (1 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat