Sigarayı bırak

Bu sefer doktora gidiyorsun! Sonunda sigarayı bırakmaya karar verdin, fakat bir kereliğine ve herkes için nasıl kurtulabilirsiniz? Sigara içmeyi bırakmak neden önemli ve en etkili yöntem hangileri? Sigarayı bırakmak için dosyamızdaki tüm cevaplar.

Sigara içmek: sigarayı bırakmanız için iyi nedenler

Türkiye’de her yıl 43 milyardan fazla sigara üretilmektedir. 2012’ye kadar dünyada 967 milyon sigara içilmişti. Bu bağımlılığın sonuçları (sizi aldatma alışkanlığı olarak adlandırmayın), yüksek tansiyon ve kalp krizi ile akciğer kanserine kadar çeşitlilik göstermektedir. Bu senaryo ile sigara bir halk sağlığı problemidir. Sigarayı bırakmak daha iyi.
Elektronik sigara: sigarayı bırakmak için bir yardım?
Elektronik sigara sigarayı bırakmak için gerçekten mucize bir çözüm mü yapıyor? Üreticileri önerdikleri şey budur, ancak Dünya Sağlık Örgütü ya da sağlık üzerindeki olası olumsuz etkileri konusunda uyaranlara sahip birkaç ülkenin tıbbi topluluğu değildir.

Sigarayı bırakmak için nazik yöntemler

Akupunktur, homeopati, hipnoz, tütünsüz sigaralar … Sigarayı bırakmanın bu etkili yöntemleri var mı? Doctissimo, bu alternatif teknikler hakkında daha fazla bilgi vermeyi öneriyor.

Sigara içmeyi kes: Nikotin yerine geçenler

Sinirlilik, endişe, sinirlilik, uykusuzluk, konsantrasyon zorluğu, açlık hissi. Sigarayı bırakanlara saldıran istenmeyen etkileri sınırlamak için ne yapılabilir? Kullanım yerine elektronik sigara  eczanede satılmaktadır.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
1.508 okuma
6 Şubat, 2018
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat