Şiirlerle sohbet chat

Hey Şiiri özelliği bir bebeğin hayatını kurtardı

Heyyy şiiri selfie çek…Umarım güneş tutulmasına neden olmam…
Merhaba yerli chat dostları.Bu reklamı son günlerde gerek görsel basında gerek yazılı basında gerekse sosyal medyada çok sık olarak izliyoruz.
Peki.heyyyyy şirinin nin bir.çocuğun hayatını kurtardığını biliyormusunuz.
iPhone 6s ile birlikte hayatımıza giren Hey Siri özelliği telefona dokunmaya gerek duymadan önemli işlemleri gerçekleştirebilmeyi sağlıyor. Henüz bir yaşında olan Giana içinse sıradan bir asistan değil zira henüz kendisi fark edemese de hayatını bu özelliğe borçlu.
Avustralyalı anne Stacey Gleeson, bir anda 1 yaşındaki bebeğinin nefes alamadığını fark ettiğini ve büyük panik yaşadığını belirtiyor. Bu panik esnasında telefonunun yere düşmesiyle birlikte olayın iyice karmaşık bir hale geldiğini ifade eden Gleeson, daha sonrasında “Hey Siri” özelliğini hatırladığını dile getiriyor. Bu özelliği kullanarak şiri ’ye ambulansı çağırmasını söyleyen Stacey Gleeson, ambulans daha gelmeden çocuğunun nefes alış verişlerinin normale döndüğünü söylüyor. Saniyelerin bile değerli olduğu böyle anlarda telefonu yerden alıp acil servisi araması bile kötü sonuçlar doğurabileceğinden Hey Şiiri’nin kullanımının burada epey iş gördüğünü söylemek mümkün.
Görüldüğü gibi teknoloji amacına uygun kullanıldığında hayat kurtarıyor.
Peki biz nekadar yada ne amaçla kullanıyoruz?
İşte bu tartışılır.Hemen hemen herkezin elinde bir akıllı telefon var.
Acaba gerçekten ondan faydalanabiliyormuyuz?
Şimdi kendinize bu soruyu sorun.
Hepinize keyifli sohbetler dilerim.
…SöZ…

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
1.395 okuma
21 Ağustos, 2017
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat