Sohbet Edilen Kişinin İletişimi Kesmesi

Sohbet Edilen Kişinin İletişimi Kesmesi

 

Sohbet karşılıklı edilen ve bundan hoşnut olunan bir kavramdır. İnsan sohbet etmeye her zaman ihtiyaç duymaktadır. Yalnızlığı seven biri olunsa da zaman zaman derdini anlatmaya, içini dökmeye ihtiyaç duyulmaktadır. Sohbet etmek bilgi birikimini de sağlamaktadır. Konuştukça farklı şeyler öğrenilmektedir ve uygulamaya geçirilmektedir. Sohbet her cins arasında yapılabilir. Sohbet edilen kişinin de nasıl biri olduğuna dikkat edilmelidir. Çünkü maalesef herkesle iletişim kurulmamaktadır. Sohbet edilen kişi iyi bir dinleyici olmalıdır. Ancak bazı insanlar vardır ki çok güzel sohbet edildiği halde bir anda iletişimi kesebilmektedir.

 

Bu da karşı tarafta “acaba yanlış bir şey mi yaptım?” algısı oluşturmaktadır. İletişimin birden kesilmesi hatalı bir davranıştır. Karşı tarafında kendisini kötü hissetmesine neden olacaktır. Eğer ortada yanlış bir şey varsa bu durum karşı tarafla konuşulmalıdır. Eğer hala uyarı almasına rağmen aynı davranışa devam ediyorsa o zaman kırmadan iletişim kesilebilir. Karşı cinsten konuşan kişiler için de bu durum geçerlidir. Bir şeye alınıp ya da kırılıp hiçbir şey söylemeden karşı tarafın anlamasını beklemek de yanlıştır. Çünkü o kişi kendinde çok fazla hata arayacaktır ve bütün suçu kendinde görecektir.

 

Sohbet Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 

Sohbet ederken öncelikle iki tarafında iyi bir dinleyici olması gerekmektedir. Çünkü hep bir tarafın konuşması iletişimi zedeleyecektir. Konuşulanlar doğru anlaşılıp analiz edilmelidir. Çünkü konuya yanlış yorumlar yapmak hoş karşılanmayacaktır. Karşı taraf konuşurken kesinlikle söz kesilmemelidir. Sohbet esnasında yapılabilecek en saygısız davranış söz kesmektir. Sohbet ederken göz teması kurmak da iyi bir sohbetin temelini atacaktır. Çünkü bu karşı tarafın dikkatlice dinlediğini göstermektedir.

 

Çocuklarla Nasıl Sohbet Edilmelidir?

 

Çocuklar küçük olduğundan çok hassas ve duygusal yapıda olmaktadır. Onlarla konuşmak yetişkinle konuşmaktan belki de daha zordur. Ancak konuşulacak konulara da dikkat edilmelidir. Mesela çocuğun okulda kimlerle arkadaşlık yaptığını öğrenmek için resim çizmeye de teşvik edilebilir. Eğer ortada önemli bir sorun varsa konu parçalara bölüp konuşulabilir. Daha çok onların hislerine önem verilmelidir. Kişiyle iletişim kurmak istendiğinde de sözü kesilmemeli ve dikkatle dinlenmelidir.

Sohbet siteleri, Chat siteleri, Bedava sohbet, Avrupa sohbet, Almanya sohbet

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
1.552 okuma
1 Aralık, 2018
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat