Sohbet Sayfaları

Sanal Sohbet

 

İnsanların, iletişim teknolojilerinin alabildiğine geliştiği 21. yüzyılda hayatına giren internet, sadece insan hayatına girmekle kalmadı, aynı zamanda insan hayatının ta kendisi oldu. Artık dertleşebilmek için dışarı çıkıp bir arkadaşla buluşmaya, evlenmek için sağa sola haber salıp, eş adaylarının akraba vasıtasıyla gönderdiği vesikalık fotoğraflara bakmaya, hatta çalışmak için işe gitmeye gerek yok. Bu ihtiyaçların tamamı insanların elinin altındaki ufacık aletlerle giderilebiliyor. İnternette herhangi bir arama motoruna sohbet yazarak ulaşılabilen sohbet sayfaları, sosyal ihtiyaçların pek çoğunu giderebiliyor.

 

Güvenilir Mi?

 

Peki bir insanla sohbet sayfaları üzerinden tanışıp, dert açmak, mahrem paylaşmak, duygusal yakınlık kurmak ya da kişisel bilgileri paylaşmak ne kadar güvenilir? Bu sayfalar aracılığıyla tanışıp çok güzel dostluklar ve yakınlıklar kuran kimseler olduğu gibi bu sayfalar aracılığıyla tanıştığı kişiler yüzünden, maddi manevi büyük kayıplara ve hayal kırıklıklarına uğrayan kimseler de mevcut.

 

Hangi Sohbet Sayfası?

 

İnternet üzerinde pek çok sohbet sayfası var ve her birisinde kötü niyetli kullanıcılar da iyi niyetli kullanıcılar da mevcut. Bu yüzden güvenilir sohbet sayfası ya da tehlikeli sohbet sayfası diye bir şeyden söz edebilmek mümkün değil. Bununla birlikte kullanıcılar, amacına uygun bir sohbet sayfasını tercih ederse, bu onların, karşılaşmak istemeyeceği türde insanlarla karşılaşmamasına yardımcı olabilir. Amacı cinsellik olmayan birinin, cinsel içerikli sohbet sayfalarına girmemesi, istemediği bir tavırla karşılaşması ihtimalini kısmen de olsa azaltacaktır. Pek çok sohbet sayfasına mail adresi de dahil olmak üzere, herhangi bir kişisel bilgi kaydetmeden, o alınan geçici bir kullanıcı adıyla ulaşılabilmektedir.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
1 yorum
1.450 okuma
4 Nisan, 2018
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :
300x250 reklam

YorumlarYorumlar (1 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat