Suudi Arabistan 270 Alman tank satın almak istiyor

ilk defa Suudi hükümeti Almanya‘dan 270 savaş tankları satın almak istediği olduğunu onaylamıştır. Alman silahlanma sektörü 2010 yılı ihracat patlaması vardı.

sudi Arabistan 270 muharebe tankları tip Leopard 2 A7 + toplam satın almak istiyor. Genel Abdullah el-Salih’e saygı ve Savunma Suudi Bakanlığı sorumlu Suudi Arabistan Alman elçilik çalışanı ile raporlar “Zaman”.

Daha önce sadece silah ihracatı Federal Güvenlik Konseyi Almanya’da sorumlu olumlu tankları satan Alman şirketi Krauss-Maffei Wegmann tarafından bir ön soruşturma izni olduğunu biliniyordu. bilgi düzeyimiz sonra, o gitti 200 tank teslim .Yeşil MEP Christian Ströbele bir tank satış durumunda bir anayasal sorundur için o zaman ilan etmek.

“Zaman” da hükümetin şu anda resmen iş herhangi bir yorum reddeder bildiriyor.Önerilen alım Genel el-Salih nedeni olduğu iddia edilen Suudi Arabistan “tehlikeli komşuları” kendini savunmak gerekir hangi karşı, sahip olduğunu göstermektedir.

Silah sanayi 2010 yılında ihracat Boom kaydedildi

Savaşın ihracat Alman silah, bu arada, son bir yıl içinde güçlü bir büyüme gördü.ihraç edilen malların değeri silah ihracat raporu görüldüğü gibi, 2,1 milyar avroya, 2010 yılında savaş tutarında, Bakanlar Berlin’de kabul etti.

ihracat değeri, yüzde 50’den fazla bir önceki yıla üzerinde olan 1,3 milyar Euro için savaş malı olarak idam edildi. Federal Ekonomi Bakanlığı özel bir etkisi keskin bir artış açıkladı: 2010 yılında toplam değerinin yarısı NATO ortağı ülkelere savaş gemilerinin teslim dayanmaktadır.

Ancak, savaş malzemelerinin ihracat gelişmekte olan ülkelerde önemli ölçüde artmıştır. 2010 İlgili mal değerinde 108.000.000 € Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, bu tür ülkelere ihraç edildi.

Ama Pakistan’a ihracat 65 milyon avroya ulaşması gerekir, Irak Euro 27,6 milyon buna göre savaş silahları satın aldı. 2009 yılında, eşya ihracatı savaşın toplam değeri 52 milyon Euro hala gelişmekte olan ülkelerde yattığı.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
1.574 okuma
16 Eylül, 2016
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat