Kadınlarla Konuşmaya Nasıl Başlanır?

Pek çok erkek bir kadınla nasıl konuşulacağını bulmakta zorlanır ve daha da fazlası, ilk etapta konuşmayı nasıl başlatacağını bilmekte zorlanır. Bu sorunları nasıl çözeceğiniz konusunda kafanız karıştıysa, size yardımcı olmaya çalışacağız. Karşı cinsle etkili bir şekilde iletişim kurma çabalarınızda size yardımcı olacak bazı öneri, fikir ve yönergeleri burada bulabilirsiniz.

Bir kadınla sohbet başlatma çabanızda başarılı olmanızı sağlayacak pek çok şey birlikte çalışabilir, ancak ele almanız gereken bir numaralı konu, özgüven seviyenizdir. Bu yeterince vurgulanamaz ama ne yazık ki bu aynı zamanda birçok erkek için de en zor adımdır. Bir kadın kendini zavallı gibi hisseden, davranan ve konuşan bir erkeğin yanında olmak istemez. Kendini küçümseyen mizah, gelişmiş bir ilişkide daha sonra işe yarayabilir, ancak ilk tanıştığınızda işe yaramaz. Kendinden emin ve açık sözlü olmalısın ama aynı zamanda aptallıktan da kaçınmalısın.

Kendinize olan güveniniz üzerinde çalıştıktan sonra bir sonraki adım konuşmaya rahat bir şekilde yaklaşmaktır. Beden dilinizle ilgili her şey, onunla sohbet başlatma yeteneğinizi etkileyecektir. Kendinize olan güveniniz doğru seviyedeyse, ona erkek arkadaşlarınızdan biriymiş gibi yaklaşmayı kolay bulacaksınız. Bu açıdan baktığınızda stres ve korku seviyeniz düşecek, bir “alfa erkek” olarak kendinize olan güveniniz oldukça yüksek olacak ve kendinizi daha rahatlamış ve doğal bir şekilde konuşabilme yeteneğine sahip bulacaksınız. Bu sizi kadının gözünde daha ilgi çekici hale getirecek ve o da konuşmak isteyecektir.

Pek çok erkeğin bu alanda yaşadığı sorunlardan biri de beklentilerin o kadar yüksek olması ki basit bir “Merhaba, nasılsın?” diye düşünmeden duramamaları. işleri yoluna koymak için yeterlidir. Dostça bir gülümseme, hoş bir el sıkışma ve sesinizde sıcak, rahat bir ton, bir sohbeti başlatmada uzun bir yol kat edecektir. Ancak beklentilerinizi çekici, esprili ve eğlenceli olmanız gerektiğini hissedecek kadar yüksek tutmayın. Eğer bunu yaparsanız, o zaman sadece bir salak gibi görünürsünüz, hatta daha da kötüsü bir salak gibi görünürsünüz. Basit, arkadaş canlısı ve rahat bir tavır onun içini rahatlatacak ve konuşmaya daha istekli olmasını sağlayacaktır. Kendini ödül olarak gör, o da senin peşinden gelecektir, ama boyun eğersen ilgisini hızla kaybeder.

Bir kadına yaklaştıysanız ve yaptığınız hiçbir şeyin işe yaramadığını gördüyseniz, yola devam etme zamanı gelmiştir. Bazı erkekler “avlanmanın heyecanına” meraklıdırlar ve ısrar etmek yararlı olsa da, doğru şekilde uygulanmazsa düpedüz ürkütücü de olabilir. Kadınlar günümüzde “ürkütücülüğe” karşı geçmişe göre çok daha duyarlılar. Kırk yıl önce bir kadının penceresinin dışında şarkı söylediğinizde bayılmasına neden olabilirdiniz, ama bugün bunu deneyin ve onun polisi aradığını göreceksiniz. Kalıcılığın, zaten tanıdığınız ve birlikte vakit geçirdiğiniz kadınlarda kullanılması en iyisidir. Köşedeki ateşli kız üzerinde ısrarcı olmak, sadece muhtaç görünmene neden olacak. Bu nedenle, arkadaşça bir sohbete yanıt vermediğini fark ederseniz, izin verin ve kayıtsız bir şekilde uzaklaşın. Bazen bu onun ilgisini çekmek için yeterlidir çünkü siz daha büyük bir özgüvenle hareket ediyorsunuz ve o da sizin peşinize düşüp sizinle daha sonra konuşabilir.

Bir kadınla konuşmayı başardıktan sonra bir erkeğin yapması gereken en zor şeylerden biri konuşmayı sürdürmektir. Erkeklerin çoğu açık konuşmada iyi değildir, bu yüzden en pratik çözüm aslında kadına karşı size daha fazla puan kazandıracak çözümdür: ondan kendisi hakkında konuşmasını isteyin. Onun tüm hayat hikayesini öğrenmekten bahsetmiyoruz; sadece nelerden hoşlandığını, nelerle ilgilendiğini, bir erkekte nelerden hoşlandığını, ortalama bir hafta sonu ne yapmaktan hoşlandığını vs. açıklamasını istiyoruz. .. Kendisi ve ilgi alanları hakkında konuşmaya başladığında, bu sizin zihninizde ek düşünce dizilerini harekete geçirecek ve onun da sizden kendiniz ve ilgi alanlarınız hakkında konuşmanızı isteyerek karşılık vermesine neden olacaktır. Bu sizin için endişeleniyorsa, evden ayrılmadan önce aklınızda bazı yanıtların olduğundan emin olun. Ne söyleyeceğinizi ve nasıl söyleyeceğinizi uygulayın, ancak bu konuda takıntılı olmayın. Sadece tutarlı bir ses çıkarmak istiyorsunuz, prova edilmiş değil.

İstediğiniz şeyin sorumluluğunu üstlenmek önemlidir. Birçok kişi size sadece kendiniz olmanızı söylese de bu aslında çok zayıf bir tavsiyedir çünkü dikkat çekmez. Konuşmayı kolaylaştırmayacak ve kadınlar seni ilginç bulmayacaktır. Bir durumun sorumluluğunu üstlenmeniz gerekir ve bunu yapmanın yollarından biri de önceden hazırlanmak, kendinize güvenmek, ne istediğinizi bilmek ve sonra onun peşinden gitmektir. Kendinizi bir başarı olarak hayal edin, bunu nasıl başaracağınızı düşünün ve sonra gidip bunu yapın. İlk birkaç kez başarısız olursanız ayağa kalkın, üzerinizdeki tozu alın ve tekrar deneyin. Kendinizi sürekli olarak başarısız buluyorsanız, o zaman işleri biraz değiştirmenin ve farklı bir şey denemenin zamanı gelmiştir. Kasıtlı olarak bir kadını etkilemeye çalışmayın, bunun yerine sorumluluğu üstlenin, kendinize güvenin ve onun peşinden gidin. Seni çok daha ilginç bulacaktır.

Hayattaki herhangi bir şeyi mükemmelleştirmek için pratik yapmalısınız ve sık sık pratik yapmalısınız. Zamanla kadınlarla konuşmanın daha kolay hale geldiğini, sohbetlerin daha uzun sürdüğünü ve ilişkilerin açılması için daha fazla fırsatın olduğunu göreceksiniz. Kendinize ve yaklaştığınız kadına güvenin, doğal konuşun, kısa sürede başarıya ulaşacaksınız.

 

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
191 okuma
9 Haziran, 2024
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :
300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat