Facebook, Trump taraftarlarını ‘kötü faşist lot’ olarak nitelendirdikten sonra yazarın geçici olarak yasaklandığını açıkladı

Bir gazeteci geçici olarak yasaklandı Facebook o gazetecilerin sosyal medya platformun sansür son örnekte, “kötü bir faşizan sürü” Trump destekçileri olarak adlandırılan hangi bir yazının sonunda.

Facebook, Guardian ile temasa geçildikten sonra Kevin Sessums’un mesajını “gözden geçirip onardı etti” ve yayın yasağını kaldırdı.

Bir sözcü, “Bu hata için çok üzgünüz,” dedi. “Bu yazı hata ile kaldırıldı ve araştırmayı başardığımız anda yeniden yüklendi. Ekibimiz her hafta milyonlarca rapor işlemektedir ve bazen yanlış şeyler alıyoruz “dedi.

Vanity Fair ve en çok satan iki anı yazarı için tanınmış profilleri ile tanınan Sessums, ABC siyaset analisti Matthew Dowd’dan bir Facebook mesajı paylaştığını söyledi: “Son birkaç saat içinde hoş bir ‘christian tarafından çağırıldık. ‘Trump fans: bir Yahudi, ibne, geciktir. Düzgün bir rekor kırmak için: boşanmış Katolik. ”

Oturumlar, yazdığı kendi yorumunu ekledi:

Ancak, Trump’u diğer herhangi bir kişinin standartlarına uyanlar Twitter’da ve diğer sosyal medya organlarında öğrendiğinde, bu Trump izleyicileri kötü bir faşist partidir. Dowd, Kurt Eichenwald gibi ölüm tehditleri almadığından şanslı. Veya belki de yapmış ve onları kabul etmeyi reddetmiştir. Trump’a oy verirseniz ve ona destek vermeye devam ederseniz ve bu bağnaz sigortalardan daha iyi olduğunuzu düşünüyorsanız, değilsinizdir. Sessizlik onları tıpkı Trump ve Bannon’ın koştuğu ırkçı kampanyada olduğu gibi sağlıyor. Aslında, faşizme desteğinizde uygar bir kaplamanın arkasına saklanarak daha tehlikeli gözüküyorum. Bu noktada seni işbirlikçi olarak tanımlayan geçmişteyiz. Bu kancayı bırakmana izin verir. Siz Rus Amerikan oligarşik teokratik faşistlersiniz.

Kısa süre sonra, Sessums sonrası şirketin “ihlal ettiği Facebook’ta bir bildirim almış topluluk standartlarını ” ve o 24 saat yayınlamaktan men edildi.

“Çok ürpertici. Bu keyfi sansür, “dedi Sessums. “Ben bir dakika, şimdi Trump hakkında söylediklerim hakkında dikkatli olmalı mıyım?” Gibi bir şeydi “

Sessums sansür bir şapkaları Facebook giderek mücadele etti edildiği yılı haber ve bilgi akışı küresel üzerinde benzersiz etkisi ile, dünyanın en büyük medya platformu olarak rolünü gezinmek için.

Ne zaman Eylül ayında, şirketin tartışmalara yol açtı ikonik fotoğrafı sansürlüVietnam savaşı sırasında bir Napalm saldırı kaçan çıplak çocuk. Bu olay aynı zamanda 24 saat boyunca tek bir gazeteciyi yasaklayan şirketle başladı ancak kısa sürede küresel derecede öfkelendi. Tarafından bir yazı sansür gibi şirket şimdiye kadar gitti Norveç başbakanı önce aşağı yedekleme ve fotoğraf tarihi önemini kabul.

 

Ekim ayında, şirket tarafından tartışmalara yanıt verdi duyuran onun “topluluk standartlarının” zorlamak nasıl karar verirken bu haber değeri ve kamu yararı gibi faktörleri dikkate alacağını söyledi.

Isıtılan ABD seçimleri sırasında platformun polisliği özellikle zordu. Facebook, Sessum’un görevinin neden yanlışlıkla sansürlendiğiyle ilgili sorulara cevap vermedi; ancak olay, politik konuşma söz konusu olduğunda firmanın jambon tutarlılığını vurguluyor.

Wall Street Journal bildirdi şirket o zaman aday Donald Trump tarafından bir yazı sansür değil seçti zaman konuşma sonrası nefret söylemi engelleme şirketin kurallarını ihlal olmasına rağmen, gelen nefret etrafında kendi standartlarını rahat Ekim ayında olduğu bir örneğini.

“Bay Zuckerberg, Bay Trump tarafından [Müslümanların yasaklanması çağrısının nefret dolu konuşma niteliği taşıdığını kabul etti, ancak bunları ortadan kaldırmanın etkileri çok ağır” dedi.

Oturumlar için, geçici yasaklama özellikle Facebook sayfasını “kişisel blog” olarak kullandığı için önemliydi.

Yazar yaklaşık 20.000 arkadaşı ve takipçisi ve sık postalarını “meta-anı” olarak görüyor. Bununla birlikte, Trump’ın seçilmesinden bu yana, Sessums’un yayınları “faşizm” çağrısı ile büyük oranda politik olmuştur.

Sessums, yasaklara maruz kalan şahıslar için herhangi bir itiraz süreci olmadığı için derinden rahatsız olduğunu söyledi.

Facebook yönetim kurulu üyesi Peter Thiel’in başkan yardımcısına atıfta bulunarak “Siber dünyanın bir Trump yönetimi altında olması nasıl bir şey olacak?” Diye sordu. “Bu bana çok soğuk geliyor.”

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
1.807 okuma
31 Aralık, 2016
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :
300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat