Linkedin, Microsoft’un Kanadı Altında Artık

sohbete giriş

Microsoft, geçtiğimiz hafta LinkedIn’ın 26 milyar ABD Doları tutarındaki satın alımını durdurdu.

LinkedIn ayrı bir şirket olarak kalacak ve Jeff Weiner CEO’su olarak devam edecek, ancak şimdi Microsoft’un CEO’su Satya Nadella’ya rapor veriyor.

Şirketlerin ürünlerinin entegrasyonu devam ediyor:

  • LinkedIn kimliği ve ağ Microsoft Outlook ve Office paketinde sağlanacak;
  • LinkedIn bildirimleri Windows eylem merkezi içinde sunulacak;
  • Word’deki özgeçmişlerini hazırlayan LinkedIn üyeleri, profillerini güncelleyebilecek ve sosyal ağdaki işleri keşfedip uygulayabilecek;
  • LinkedIn’in Sponsorlu İçeriği Microsoft’un mülklerinde yaygınlaştırılacak;
  • Microsoft Active Directory ve Office 365 Enterprise LinkedIn Lookup’ı güçlendirecek;
  • LinkedIn Learning, Office 365 ve Windows ekosistemlerinde sunulacak;
  • Microsoft’un içerik ekosisteminde ve MSN.com’da bir iş haber masası geliştirilecek; ve
  • Dynamics 365 ve LinkedIn Sales Navigator sosyal satışları yeniden tanımlamak için entegre olacak.

Nadella, “Özel sektör ve kamu sektörlerinde çalışarak, herkesin katılmasını ve ekonomik büyümeyi paylaşmasını sağlamak için daha fazla fırsat yaratabiliriz” dedi.

Bu Tepelerde Altın Var

“LinkedIn veritabanı ve profilleri ve Microsoft Office, Dynamics 365 ve Microsoft’un sosyal grafiği kaldıraç muazzam fırsatlar vardır,” Rebecca Wettemann, araştırma VP söyledi .

Örneğin, E-Ticaret Times’a verdiği demeçte, LinkedIn profillerini hesap yönetiminin genel zekasına yerleştirmek “çok daha akıllı satış” sağlayabilir.

“Bu, entegrasyonu ile birleştiğinde  Dynamics 365 içine, satış koçluğu ve akran kıyaslama fırsatları yepyeni bir alan sunuyor,” Wetteman devam etti. Microsoft, Ofice, verim ve iş verimliliğinin izlenmesine eşdeğer Fitbit üretmek için LinkedIn’ı kullanabilir. ”

Office 365 ve Microsoft Dynamics kullanıcılarının kendilerine gönderilen LinkedIn bildirimlerini istemeyebilecekleri olasıdır.

Microsoft Başkan Brad Smith, bu yılın başlarında BT yöneticilerinin ve son kullanıcıların LinkedIn profillerini ve etkinlik bilgilerini kullanıcı arayüzünde görüntüleyip görüntülemeyeceğini seçebileceklerini söyledi.

“LinkedIn birçok kişi iş bulmak nasıl,” Michael Jude, bir program yöneticisi kaydetti . “Hangi şirket aslında değerli çalışanlarının ayrılmasına yardımcı olmak ister?”

E-Ticaret Times’a, Microsoft’un “kişilerin kişisel ağlarına pazarlama” olduğunu anlaması önem taşıyor. “Microsoft, kişisel ağın kolaylaştırıcısı olursa, bu, sosyal medyanın ve ticaretin kesişim noktasını yakalamak için şahane bir yol olabilir.”

Aksi halde, hem LinkedIn hem de Microsoft, öfkeli kullanıcıların gazabının hedefi olabilir.

“Microsoft, Google değil, ve daha onlar reklamverenler üzerinde hizmet işletmelerin ihtiyaçlarına tarafından yönlendirilen konum,” Rob Enderle, baş analisti kaydetti .

E-Ticaret Times gazetesine verdiği demeçte, “Bu önceliklendirme farkı, bu tür kararların kullanıcıların ve BT yöneticilerinin lehine sonuçlanmasını sağlamada yardımcı olmalı” dedi. Yine de Microsoft “sonuçları cazip hale getirecek veya kullanıcıların IT yöneticilerinin ne yaptıklarından bağımsız olarak kapatacak” dedi.

Nucleus Research’in Wettemann, Microsoft’un “kullanıcıların güvenini kazanmak için fazla iletişim kurması ve gereğinden fazla ödüllendirmesi gerekecek” dedi. “Kullanıcıların, profil ve etkinlik bilgilerinin nasıl sunulduğunu veya bu bilgilerin dışına çıkarılması için net fırsatlar olması gerekecek.”

Enderle, Microsoft’un “satın almalarla karışık bir üne sahip olduğu” şeklinde daha büyük bir sorun var “dedi. Şirketlerin en büyük zorluğu, LinkedIn’ın entegrasyondan sağ kaldığını ve “daha az olmaktan çok daha alakalı” hale gelmesini sağlayacak.

Daha Fazla Para, Daha Fazla Piyasalar

Microsoft, bu baharda LinkedIn’ın satın alınmasının mevcut toplam pazarını 200 milyar dolardan 315 milyar dolara çıkaracağını öngördü.

Enderle, “[Microsoft’un] çözümünü çok daha kritik hale getiren kullanıcıların daha büyük yararları olacak” dedi.

Microsoft “şu anda Google‘ın büyük bir rekabet baskısı ile karşı karşıyayız” ve “bunun, Google’ın neden olduğu, Office için pazar erozyonuna karşı en iyi savunması olabileceğini” belirtti.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
1.590 okuma
30 Aralık, 2016
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :
300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat