OLAYLI DERBİ

Geçen akşam Galatasaray – Fenerbahçe olaylı derbi sini izledim. Türk futbolunun yıllardır “bazı olaylar hariç” düzene girdiğini düşünüyordum. Nitekim maçın belli bir kısmına kadar gayet normal, sakin ve olağan bir şekilde ilerlediğini düşünüyordum. Taa ki Eyyamcı Fırat tekrar maçı katledene kadar!
Türkiye’de adil bir maç izlemek neredeyse imkansız bir hale gelmiş maalesef. Ya oynanan oyunda yaşanan gerginlikler ya da hakemlerin tabiri caizse art niyetli kararlarıyla bir şekilde mahvoluyor. Futbolun dostluk, kardeşlik ve rekabeti içinde yaşanmaması gereken olaylar yaşandı.
     ÖLÜM

Tabi bunların hepsini bir kenara bırakalım. Her şeyden önce maçta kalp krizi geçirip hastanedeyken hayatını kaybeden genç taraftar Koray Şener’in ailesine başsağlığı sevenlerine, yakınlarına sabır diliyorum. Çok üzücü bir olaydı.
Böyle bir olaya rağmen maç sonu yaşanan çirkinliklerle anılıyor derbi. İnsanlığımızı her gün daha da kaybettiğimizin somut bir göstergesi değil de nedir bu durum? Nereye gidiyoruz toplum olarak millet olarak bunları oturup düşünmemiz gereken hadiselerdir bunlar.

Derbiye dönecek olursak, maç sonu yaşanan olaylardan sonra Fenerbahçe’den iki Galatasaray’dan da bir futbolcu kırmızı kart gördü. Spor yorumcularının kim haklı kim haksız tartışmalarından ziyade futbolun neden bu hale geldiğini hakemin neden maçı yönetemediğini ve kesilmesi gereken en büyük cezanın bu duruma göz yuman hakemlere gelmesi gerektiğini savunuyorum. Umarım bir daha böyle çirkin olayların yaşanmayacağı fairplay çerçevesinde maçlar izleyebiliriz. Herkesin bu durumdan ders alması en büyük temennimiz.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
1 yorum
1.709 okuma
3 Kasım, 2018
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarYorumlar (1 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat