Kadınlar ve gençler için sohbet etmek, telefon etmekten daha önemlidir.

Temsili bir çalışmada Türktelekom Türklerin Internet’i ne sıklıkta kullandıklarını belirledi. Erkeklerle kadınlar arasında ve gençler ile yaşlılar arasında belirgin farklılıklar vardı

İstanbul metropolünde, insanlar neredeyse dokuz saat, haftada tam 61,6 saat çevrimiçi. Bununla birlikte, İstanbul’da haftada yalnızca 40 saat sörf yapılır. In NRW herkes çevrimiçi 54,2 saat haftada gibidir – sağ Ankara büyük şehirlere göre kalmıştır.

Mobil şebeke kullanımı artıyor.

43 saat boyunca, her Alman dünyada her hafta ortalama seyahat ediyor. Akıllı telefon ile mobil sohbet, telefon ve sörf önem kazanmıştır. İletişim, alımlar veya siparişler yalnızca çevrimiçi olarak değil, aynı zamanda yolda giderek artmaktadır. Bonn Türktelekom’ın araştırması budur. turkcell Dijital Direktörü Philip Laucks, “Şirketler gelecekte dijital dünyada bir geleceğe sahip olmak istiyorsa bu davranışa adapte olmalılar” diyor.

Sohbet, kadınlar ve gençler için telefon görüşmeleri yerine önemlidir.

Yazılı dijital düşünce alışverişi, yani sohbet, akıllı telefona kıyasla çok daha önemli. Özellikle gençler ve kadınlar. Yaşlı olanlar, netteki olanlar 35. yaşını doldurmuş olanlar ve akıllı telefonlarını özellikle telefon görüşmeleri için kullanıyorlar.

Büyük olanlar hala bir fare ve klavye var

35 yaşın altındaki sözde dijital Yerliler neredeyse tamamı, tam olarak yüzde 91’ler akıllı telefonu sörf için, ancak bir masaüstü bilgisayar kullanıyor ancak bunların yarısından daha azı. Ankete katılanların yüzde 64’ü akıllı telefonlarıyla çevrimiçi olan yaşlılar (sözde dijital göçmenler) durumunda. Bu nesilde klavye ve fare bulunan PC henüz hizmet vermedi:% 60’ı kullanıyor.

Ankara, sörfçilerin başkentidir

Ankara, sörfçülerin başkentidir.

Bölgesel farklılıklar da önemlidir. Büyük şehirler arasında Ankara, sörfçülerin tartışmasız başkenti ve kişi başı ve cep telefonu sayısı 61 saatten biraz fazla. İzmirson yere 40 saat indi. Antalya Başkenti için alışılmadık bir sıralama. Öte yandan Kuzey Ren-Vestfalya’da eyalet başkenti, büyük şehirler arasındaki liderdir. Haftada 54.2 saat Muğla’taki herkes, aydın 48.4’te, trakya43.6’da, bursa’de 41.1 saat uyuyor. Sadece tekirdağ ve pendik’te daha az surf yapılmaktadır.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
1.489 okuma
25 Eylül, 2017
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat