Kahvenin Şaşırtıcı Sağlık Faydaları

yerlichat

2018 yılında bir anket 2017 yılında% 62 den yukarı, ve 2012’den beri en yüksek oran Amerikalıların bir kuyruklu% 83, Dahası – Milli Kahve Derneği tarafından yaptırılan Amerikalıların% 64’ü her gün kahve içmek bulundu  do kahve içmek – sadece günlük olarak mutlaka değil – ve her yıl bunu yapmak için yaklaşık 1,100 dolar harcıyorlar .

Dünya çapında ihracat 20 milyar dolar değerinde, kahve endüstrisi hızla yükseliyor. Esnaf dükkanları hem küçük şehirlerde hem de büyük şehirlerde açılırken, Starbucks , Amerika’da 14.000’den fazla mağazayla ve dünyadaki diğer yerlerde 14.000’den fazla mağazayla küresel pazara hakim olmaya devam ediyor. Çoğumuz kahve içerken, medyada kahve tüketmenin sağlıklı olup olmadığı, ne kadar içebileceğimiz ve hatta ne kadar kafein içerdiği konusunda çelişkili raporlar aldığımız açıktır. Kahve iken Sonuçta,  olan  bize o kadar çok sabah ilk şey ulaşması nedeni büyük bir parçası – – kafein kaynağı hiçbir anlamı ile bu kadar  sadece  2019 yılında bizim için mevcut kafein kaynağı.

İşte keepinspiring.me’de ekibimiz kahvede çalışıyor, bu yüzden doğal olarak tüm bu soruların cevaplarını bilmek istedik. İster kahve makinesi ister sabahtan önce uyanırsanız, iki şekersiz vanilya ile sıska bir latte sırada beklersiniz ya da doğruca espresso tür bir insansınız, hepsini bir araya getirdik Amerika’nın en sevdiği içecek hakkında bilmeniz gereken gerçekler. Kahvenin sağlığa faydalarını öğrenmek için okumaya devam edin – bazıları sizi şaşırtabilir!

Daha uzun yaşamanıza yardım edecek

Evet, doğru okudunuz. Kahve içmenin yapabileceği tüm büyük iddiaların arasında en iyisi bu olmalı! 2017 yazında yayınlanan iki çalışma, daha fazla kahve içen ve kafeinsiz kahve de dahil olmak üzere, erken ölüm şansından kaçınanlardan daha düşük olduğunu buldu. ABD’deki çok çalışmanın parçası olan Ulusal Kanser Enstitüsü, Güney Kaliforniya Üniversitesi ve Hawaii Üniversitesi, 1993’ten 2017’ye kadar 180.000 Amerikalı’nın kahve içme alışkanlıklarını izlemiştir.

Katılımcılar arasında Afrikalı Amerikan, Latino, Yerli Hawaii ve Japon mirasına sahip olanlar, bu konuda etrafındaki en çeşitli ve kapsamlı çalışmalardan biri oldu. Günde iki veya daha fazla fincan kahve içenlerin, çalışmanın başlamasından bu yana 24 yıl içinde ölmüş olma olasılıkları% 18, kahve içmeyenlerin% 16’sından daha azdı. Daha az kahve içenlerin bile – haftada bir ila altı fincan arasında – hiç içmemiş olanlardan daha yüksek sağkalım oranları vardı.

İkinci, benzer bir çalışma Birleşik Krallık’ta 500.000’den fazla Avrupalının, Yunanistan, İspanya ve Norveç bu bulguları doğruladı. Araştırmacılar, 16 yıl boyunca sigara içmek gibi dış etkenleri göz önünde bulundurmayı ve kahve tüketimi ile yaşam beklentisi arasındaki ilişkiyi dikkate almayı başardılar. ABD’deki meslektaşları gibi, her ülkedekien çok kahveyi içen kadın ve erkeklerin sırasıyla kalp hastalığı, böbrek hastalığı veya felç nedeniyle erken ölüm geçirme olasılıkları sırasıyla% 12 ve% 7 olduğunu bulmuşlardır  .

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
1 yorum
1.402 okuma
28 Mayıs, 2019
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :
300x250 reklam

YorumlarYorumlar (1 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat