Reza zarrap amerikada mahkemeye çıktı

Perşembe günü Manhattan’daki bir federal yargıç bir altın tüccar bir isteğini reddetti Türkiye‘de nakit 10 milyon $ ile güvence onu 50.000.000 $ bağı imzalamak için izin olurdu tutuksuz yargılama alışılmadık bir formu verilebilir ve bir tür yaşamak kendi kendini finanse yaldızlı kafesin.

o teşvik yardımcı olduğu Yargıç Richard M. Berman, tüccar, Rıza Sarraf için kefalet inkar, 24 saat silahlı koruma ve GPS izleme altında bir süre önce kiralanan apartman dairesinde yaşamak önerisini söyledi tüm kendi pahasına, “mantıksız eşitsizlik ve Sayın Zarrab olarak son derece zengin olan sanıkların, çok küçük bir grupta lehine eşitsiz muamele. “

Yargıç Berman savcılar Sayın Zarrab, 32, hiçbir koşullar uçuş ve bir risk oluşturduğunu göstermiştir söyledi “makul duruşmada onun görünümünü sağlayacaktır, özel olarak finanse edilen silahlı muhafızlar dahil.”

Doğdu Sayın Zarrab, İran ve bir bebek olarak Türkiye’ye taşındı, eşi ve kızı ile Florida’da bir gezi sırasında Mart ayında tutuklandı ve İran’a ABD yaptırımları ihlal etmek için komplo dahil suçlamalarla yüzleşmek üzere Manhattan gönderildi . Bay Zarrab suçlu olmadığını iddia etti.

Avukatı Benjamin Brafman, Yargıç Berman Sayın Zarrab hibe olduğunu sormuştu özel kefalet koşulları o bir uçuş riski olmadığını savunarak,.

Preet Bharara, New York Güney Bölgesi için Birleşik Devletler avukat, bürosunda Savcılar Sayın Zarrab önerisi “güvenlik cephe boyunca uçuş riski gizlemek için yaptığı muazzam zenginliğini kullanmak için bir girişim olduğunu ileri sürerek, şiddetle itiraz ettiğini tüm ulaşamayacağı ama inanılmaz zengin sanıkların küçük bir alt ötesindedir. “

Hükümet Sn Zarrab yaklaşık 20 özellikleri, yedi deniz gemileri, atlar, lüks otomobiller, özel bir uçak sahiplik ve sanat fazla 10 $ milyon dolar değerinde dahil “önemli bir servet,” topladığı ettiğini söyledi.

Olgu zengin ve fakir sanıkların ceza adalet sisteminde nasıl tedavi edilir eşitsizlik üzerine Amerika Birleşik Devletleri’nde devam eden tartışmaları alevlendirdi almıştı.

Önerilen kefalet koşulları sıradışı ama bir kaç derece zengin sanıklar edilmiştir New York’ta görülmemiş değildi deneme bekliyor izin maliyetler kapsamına ile, elektronik izleme ve yuvarlak saat silahlı muhafızlar dahil olmak üzere ev hapsi bir şeklinde sanık.

Sayın Brafman yaptığı açıklamada: “Biz Yargıç Berman’ın kararıyla derin bir hayal kırıklığı, ama şiddetle masum olduğuna inandığımız Sayın Zarrab, savunmak devam niyetindedirler. Biz de dikkatle itiraz uygun olup olmadığını görmek için kefaletle mahkemenin kararını gözden geçiriyoruz. “

Sayın Bharara ofisi bir yorumda bulunmadı.

Sayın Zarrab Büyükşehir Islah Merkezi, Aşağı Manhattan’daki federal tutukevinde tutuluyor. Davası Sayın Zarrab sonra ülkenin başbakanı oldu ve şimdi Recep Tayyip Erdoğan, bağları ile işadamlarının geniş çaplı bir yolsuzluk soruşturması kapsamında Türk yetkililer tarafından gözaltına alındı, üç yıl önce Türkiye’de, yakından izledi olmuştur onun başkanı.

Yargıç Berman o Bay Zarrab suçlu ya da masum hakkında herhangi bir sonuca ulaşmayan iken, kefalet ayarlamak amacıyla “davalıya karşı delil güçlü görünüyor” dedi.

“Mahkeme ABD İran’a karşı yaptırımları zarar iyi ABD’ye bir tehdit oluşturabilecek sonucuna varmıştır,” yargıç, ekledi: “Sayın Zarrab serbest bırakılması iş ortakları veya başkaları ile iletişim kurmak için onu sağlayan, örneğin, bu tehdidi alevlendirebilir olduğunu veya onun New York daire. “

Hakim kefalet sorunu karar, bulduğu “en ikna edici” olduğunu söyledi Sayın Zarrab yönettiği “Amerika Birleşik Devletleri, onun önemli bir zenginlik ve onun önemli kaynaklar, onun kapsamlı uluslararası seyahat ve yabancı ülkelerde, gibi ülkelere onun güçlü bağları bağları olmaması iade edilmeden. “

Bu faktörler, yargıç ona verilen yazdı “teşvik ve kaçmak ve ona bir uçuş riski işlemek için gereçle.”

Hakim ayrıca özel güvenlik kullanımı kaçmaya çalışırsanız olsaydı, Sayın Zarrab dizginlemek için “güç kullanımını çevreleyen sorumluluk ciddi sorunlar” ortaya çıkardığına dikkat çekmiştir.

Başka böyle bir durumda bir yargıç aktaran Yargıç Berman “alıkonulma bir sipariş için ne kadar çekici durum sadece silahlı bir muhafız ve ölümcül kuvvet tehdidi davalının görünümünü sağlamak için yeterli olduğu bir durumda daha var” diye yazdı.

zarrap

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
1.672 okuma
1 Eylül, 2016
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat