Rusya üst düzey işid militanını öldürdüğünü açıkladı

Rusya İslam Devlet en üst düzey liderler birini öldürdü Suriye’de hava saldırısı yürütülen Çarşamba iddia etti, ancak ABD yetkilileri onlar Moskova’nın hesabını geri hiçbir kanıt yoktu ve militan bir Amerikan saldırısında isabet edilip incelediklerini söyledi.

Rusya’nın Savunma Bakanlığı yapılan açıklamada Halep yakınında saldırı Salı Ebu Muhammed el-Adnani, İslam Devlet ana sözcüsü ve yurtdışı planlama saldırılarına katılan bir lider stratejist öldürdü teyit “istihbarat kanalları” gösterdi.

Rusya Suriye’de ana rolü değil, terörle mücadele Beşşar Esed rejimini desteklemek ve üst düzey bir İslami Devlet yetkilisi öldürme sorumluluğunu iddia eden davayı desteklemek için hizmet verecek olduğunu göstermek için istekli olmuştur.

Rusya yaptığı açıklamada başka kanıt yoktu ve iddia bağımsız doğrulanamadı. Daha önce, Pentagon Halep bölgesinde farklı bir konumda bir hava saldırısında Adnani hedef aldığına ve hala o saldırının sonuçlarını değerlendirmek olduğunu söyledi.

Moskova’da Yetkililer, daha önce abartılı ve ABD savaş çaba küçümsemek için tasarlanmış gibiydi Rusya’nın müdahalesi ile ilgili istatistikleri yayımlandı. Mayıs ayında, Evgeny Lukyanov, Rusya’nın Güvenlik Konseyi başkan yardımcısı, Rus güçleri Eylül ayında başlayan bir müdahalede birkaç düzine savaş uçaklarını kullanarak Suriye’de 28.000 radikal İslamcıları öldürdüğünü tahmin. Ülkede ABD öncülüğündeki hava saldırıları iki yıl boyunca sadece 5,000 savaşçı öldürdüğünü, Lukyanov söyledi.

Aynı ay olduğunu, Rusya Savunma Bakanlığı sözcüsü Rus savaş uçaklarının nüfus merkezleri hedef asla çünkü sıfır Rus hava saldırısı ay sivil kayıpların tahmin ettiğini Washington Post söyledi.

Pentagon sözcüsü Peter Cook ABD yetkilileri Adnani öldürdü Rus iddiasını desteklemek için “hiçbir bilgi” olduğunu söyledi. Beyaz Saray sözcüsü Josh Earnest ayrıca Moskova’nın raporunu geri “herhangi gerçeklerin farkında değil” dedi.

ABD grev Bab ilçesinin kuzey kenarında Hellfire füzeleri ateş insansız drone tarafından yürütülen, yaklaşık üç mil şehir merkezinden, bir ABD yetkilisi söyledi. Pentagon Adnani en az bir diğer kişi ile zaman bir araçta seyahat inanıyor, saldırının ayrıntılarını görüşmek üzere gizli kalmak koşuluyla konuşan yetkili, dedi.

Rus deyimi Suriye merkezli Su-34 bombardıman uçağı tarafından hava saldırısı Adnani dahil 40 kadar İslam Devleti savaşçıları, öldürdüğünü söyledi.

Rusya Savunma Bakanlığı’na göre, grev Maarat Ümmü Hawsh, kuzey Halep ve yaklaşık 16 mil batısında İslam Devleti tarafından kontrol edilir Bab, bir köy köyü yakınlarında gerçekleşti.

 Amerika Birleşik Devletleri ve Rusya hem hava saldırıları ve diğer askeri desteği ile Suriye çatışma müdahale var, ama onlar Devlet Başkanı Beşşar Esad rejiminin kaderi üzerinde temelden zıt kalır.

Esad’ı destekliyor Rusya, gördüğü bir İslam Devleti aleyhine haçlı ve diğer gruplar gibi öncelikle müdahale canlandıran “teröristleri.” Batı, Amerika Birleşik Devletleri tarafından desteklenen olanlar da dahil olmak üzere, sivil ve daha ılımlı isyancı grupların gelişigüzel bombalama Rusya suçladı .

Bir Rus saldırısı Adnani öldürmek olsaydı, Suriye’de Rusya’nın büyüyen yeteneklerini sergileyen ve müdahale meşru olduğunu Kremlin’in bilgilendirme kampanyası destekleyici, Moskova tarafından üst düzey bir İslam Devleti memuruna karşı alışılmadık, hedeflenen grev olacaktır.

İslam Devleti Adnani ölümünü duyuran bir bildiri yayınladı ama saldırıyı yürütülen kim hiçbir bilgi verdi.

“Savaş Al-Adnani en kaldırma ISIL başka önemli bir darbe işareti olur,” Cook İslam Devleti için bir kısaltma kullanarak söyledi.

[ Adnani saldırıları ve retorik mimarı oldu ]

“O ISIL savaşçıların hareketini doğrudan teşvik siviller ve ordu mensupları üzerinde yalnız kurt saldırıları koordine ve aktif olarak yeni ISIL üyelerini davet etti,” Cook Salı söyledi.

İslam Devleti Adnani intikamını takipçileri çağırdı ve hatta savaş aksiliklere ortasında savaşmaya devam edeceğini söyledi.

İslam Devlet gazetesi el-Nebe bir online baskısında, dağıtık saat Adnani ölümünden açıklanmasının ardından, grup sebat savaşçılarını söyledi.

“Bu din her zaman herhangi bir kişinin ölümü ile sağ salim, duracak,” haber sitesi söyledi. Destekleyenler “ayağa kalk ve ölmek” olmalıdır Adnani yaptığı gibi, el-Nebe militan ifadeleri izler SİTE İstihbarat Grubu tarafından taşınan bir çeviri göre, dedi.

Adnani ölümü hızla onların en önemli kalelerinden bazı kontrolünü kaybetme edilmiştir Irak ve Suriye’de hem militanların için aksiliklere bir dize ile çakışmaktadır.

Adnani özellikle şimdi üst düzey liderlerinin onlarca öldürüldüğünü, Bağdadi sonra grubun en çok tanınan isimlerinden biriydi.

“Ben hala hayatta olan birçok rakamlar düşünemiyorum,” Tamimi dedi.”Bu İslam Devleti daha geniş bir düşüş parçasıdır; toprak kayıpları, insan gücü kayıpları, kıdemli personel kaybı. ”

imagesSly Beyrut ve Washington Gibbons-Neff bildirilen. Gaziantep, Türkiye Zakaria Zakaria, Bağdat’ta Loveday Morris ve Washington’daki Missy Ryan, bu rapora katkıda bulunmuştur.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
2 yorum
1.576 okuma
1 Eylül, 2016
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarYorumlar (2 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat