Seviyeli Sohbet Gereksinimleri

 

Sohbet sitelerinde uzun zamandır var olan “biri ile tanışıp, iletişim bilgilerini alıp, bir daha o sohbet sitesine (işi düşene kadar) girmeme” mantığını bertaraf edebilmenin en kestirme yolu sanırım bulunduğun sitenin genel ahlak, denge ve saygı çerçevesinde sohbet eden kullanıcıların çokluğu oluyor. Bunun için gerekli olan temel materyaller arkadaşlık, dostluk, sevgi gibi kavramların yanı sıra gelişmiş iletişim becerilerinin kullanılması da sayılabilir.Tabi sadece bununla sınırlı kalmayıp siteniz için hazırlamış olduğunuz içerikler, makaleler ve ya oluşturduğunuz profiller de cinsel çağrışım yerine daha çok yukarda belirttiğimiz kriterlerin uygulanması ile sağlanabilir.

Radyo ve Radyo Yayıncıları

            Sohbet platformlarının ilgi çekici olmasının bir diğer nedeni de sunucularında barındırdıkları radyo olgusu. Çok eski zamanlardan beri radyo insanların dinlerken keyif aldığı, stresten arındığı ve hoş vakit geçirdiği önemli bir araç olmuştur. Günümüzde sohbet platformlarındaki radyo yayıncılarının büyük bir çoğunluğunun amatör ruhuyla bu işi yaptığını düşünürsek oldukça yüksek bir hedef kitlesine ulaştıklarını görebiliriz. Her radyo yayıncısının kendine has, kendini benimsettiği bir kitlesinin bulunduğunu da belirtmek gerekiyor. Sonuç olarak beş parmağın beşi de bir değil, herkesin dinlediği müzik türü farklı olabiliyor. Biraz emek vererek ve tabi içindeki o coşku ve heyecanı katarak “isteyen” herkesin radyo yayıncısı olabileceği bir dünya ve dönemdeyiz.

Mirc ve Mobil Kolaylığı

            Artık yaşadığımız döneme uzay çağı diyebileceğimiz bir konumdayız. Bundan 40-50 yıl kadar önce bilgisayarların kocaman odalar boyutlarında olduğunu düşünürsek şu anki teknoloji oldukça ilerlemiş durumda gözüküyor. Kocaman bir odadan ufak tefek ceplere giren teknoloji döneminin en önemli eserleri tabi ki akıllı telefonlar. Şu an bir bilgisayarın yapabileceği ve muhtemelen yapabileceğinden de fazlasını cebimize sığdırabildiğimiz ufacık telefonlarımız var. Tabi bundan yirmi yıl kadar önce sadece sohbet platformlarına bilgisayar tarayıcıları ve mirc aracılığı ile girdiğimizi düşünürsek sohbet etmek artık çok daha kolay. Cebimizden telefonu çıkarıp siteyi yazıp hemen bağlanabiliyoruz. Birileriyle tanışmak, muhabbet etmek ya da bir radyo yayıncısı olmak artık o kadar kolay ki.

Sözün özü bütün bu anlatılanları yaşayabilmek için her şeyden önce seviyeli ve dürüst bir sohbet platformu bulmak ve kaynaşmak yeterlidir. Bol keyifli muhabbetler dileriz.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
1.459 okuma
25 Ekim, 2018
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat